Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

Sebati06 Çevrimdışı

Sebati06

Yeni Üye
16 Ara 2017
15
Hocam regal HDR’li yeni bir cihaz çıkarmış. Oanel ve kart bilgisine ulşanilir miyiz? 

49R8560U diye geçiyor. 

Çok yeni ürün. Henüz alıp kullanan olduğunu sanmıyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sebati06' Alıntı:
Hocam regal HDR’li yeni bir cihaz çıkarmış. Oanel ve kart bilgisine ulşanilir miyiz? 

49R8560U diye geçiyor. 

Çok yeni ürün. Henüz alıp kullanan olduğunu sanmıyorum.

MB130 anakart
SAMSUNG HDR10 Panel
ELED panel
Slim kasa

Merak edenler olur derseniz modele özgü konu başlığı açar detaylı bilgi paylaşırım bir ara. :ok:

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Arkadaşlar servis menüsüne nasıl giriş yapıyorduk,  daha önce bir yerde görmüştüm ama bulamadım, bilen paylaşabilirmi,  55ud8800 televizyonum dün akşam 7 gibi geldi tam inceleyemedim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
azrael85' Alıntı:
Arkadaşlar servis menüsüne nasıl giriş yapıyorduk,  daha önce bir yerde görmüştüm ama bulamadım, bilen paylaşabilirmi,  55ud8800 televizyonum dün akşam 7 gibi geldi tam inceleyemedim.

MENU + 4725 kodlayınız  :ok:

C Çevrimdışı

canciger

Aktif Üye
5 Ocak 2018
163
slm @ado hocam artık bende burdayım siz nerde biz orda.?
regal 50R5020U için bilgi istemiştim panel markası türü v.s ayrıca bu tv nin vestel 50ud6300 den farkı nedir öğrenebilir miyiz. 

seri no : 7890131 700190

şimdiden teşekkür ederim

A Çevrimdışı

Asmeruh

Yeni Üye
5 Ocak 2018
1
IMG_20180104_203557.jpg

Ado bey bu seride panel nedir?

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
iyi aksamlar  Ado bey   vestel tvler hakkın dakı görüşlerinizi takip edıyorum  sürekli  vestel tv  48 ua 9300  tv var memnunum  ve 2. tv almayı düşünüyorum  ud 9400 ıle ud 9650  arasında kaldım  bu 9650 dekı  vestel uhd teknoloji var bu konuda bilgi verebilirmisiniz  görüntü kalitesi anlamında diğer tv lerden bariz bir  farklılık var mı  tsk ederim .

Sebati06 Çevrimdışı

Sebati06

Yeni Üye
16 Ara 2017
15
Hocam 55ua8300 ile 55ud8400 ayni urun sanirim. Ama urun numaralarinin farkli olma sebebi bedir acaba? Bilginiz dahilinde detayli anlatabilirseniz harika olur. Bu konuda baska kimseden bilgi alabilecegimizi sanmiyorum :)

C Çevrimdışı

canciger

Aktif Üye
5 Ocak 2018
163
Sebati06' Alıntı:
Hocam 55ua8300 ile 55ud8400 ayni urun sanirim. Ama urun numaralarinin farkli olma sebebi bedir acaba? Bilginiz dahilinde detayli anlatabilirseniz harika olur. Bu konuda baska kimseden bilgi alabilecegimizi sanmiyorum :)

ben model yılı diye biliyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
gezgin_' Alıntı:
iyi aksamlar  Ado bey   vestel tvler hakkın dakı görüşlerinizi takip edıyorum  sürekli  vestel tv  48 ua 9300  tv var memnunum  ve 2. tv almayı düşünüyorum  ud 9400 ıle ud 9650  arasında kaldım  bu 9650 dekı  vestel uhd teknoloji var bu konuda bilgi verebilirmisiniz  görüntü kalitesi anlamında diğer tv lerden bariz bir  farklılık var mı  tsk ederim .

Aslında bu sorunun cevabının temeli,bir türlü yapamadığım şu panel farklılıkları çalışmasına dayanır.

Elbette VUHD mutlaka diğer tv lerden yapısal ve yazılımsal olarak belli farklılıklara sahiptir. Ancak bana göre ultra mega farklılıklar yoktur zira aslında VUHD olan tv lerde olan panel ve özelliklerin bir kısmı aslında VUHD olmayan tvlerde de kullanılıyor. (Model sormayın lütfen bulmam çok zor)

9400 ile 9650 arasında da elbette panel farkı var, Her ikisi de SAMSUNG olmasına rağmen panel specleri değişik. Özellikleri de normal olarak biraz farklı birbirinden. aradaki fiyat farkı nedir bilemem lakin 200-300TL ise düşünmeden verin o kadarına da değer elbette. üstünde ise hiç gerek yok.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sebati06' Alıntı:

UA8300 önceleri MB120, daha sonra MB130 ların devreye girmesiyle de MB130 anakartla üretilmiş LG panelli üründür.

UD8400 ise sadece MB130 ile üretilmiş LG panelli üründür.

Her sonradan çıkan üst model illa ki daha sdüperdir anlamı taşımıyor,mesela UA da1 scart - 4 HDMI ve 3 USB var iken, UD de scart yok, HDMI3 ve USB 2 adet olarak bulursunuz.

Lakin UD de kullanılan panel kalitesi UA ya nazaran bir tık daha yukarıdadır.  :ok:

UD deki panel ile UA daki MB120 bir araya gelseydi süper olurdu fakat sürekli söylediğimiz üzere üretim işi denge işidir. ''sadece 1t ane SÜPER MODEL yaparsanız o iş tamamdır'' anlayışı bu sektörde olmuyor maalesef.

Buna örnek olarak 55CU modelini öne sürebiliriz. Dönemin en class donanımıyla hem de TN panel ile sahaya sürüldü ama 3 ay sürdü krallığı ;) sonra hep yeni modeller hep yeni modeller.

Üreticileri suçlayamıyoruz zira bunun sebebi biz tüketicileriz zaten.

PS4 çıktığında daha joystick elimize gelmeden ''5 ne zaman çıkar acaba bro?'' diyen insanlarız biz  :kıskıs:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
canciger' Alıntı:
regal 50R5020U için bilgi istemiştim panel markası türü v.s ayrıca bu tv nin vestel 50ud6300 den farkı nedir öğrenebilir miyiz. 

şimdiden teşekkür ederim

Kardeşim Hoşgeldin, Nasılsın Görüşmeyeli? 

50UD6300 ve bu tv yi sanki karşılaştırmıştım diye hatırlıyorum ama forumda yoksa değerlendirip bir konu açarız duruma göre.

Regal TV MB130 anakartlı ve CMO panelli üründür. Bunun dışında açık konuşmak gerekirse bu model dümdüz sadece TV dir. Hiç bir ek özellik bulamazsınız. Alayım evde annemler ATV STAR izlesin derseniz idealdir, ancak teknoloji meraklısı genç nesile uymaz. Elbette ki basit bir Android box ile bu tv ye akıl katıp da kullanabilirsiniz.  :ok:

C Çevrimdışı

canciger

Aktif Üye
5 Ocak 2018
163
Ado' Alıntı:
canciger' Alıntı:

şimdiden teşekkür ederim

Kardeşim Hoşgeldin, Nasılsın Görüşmeyeli? 

50UD6300 ve bu tv yi sanki karşılaştırmıştım diye hatırlıyorum ama forumda yoksa değerlendirip bir konu açarız duruma göre.

Regal TV MB130 anakartlı ve CMO panelli üründür. Bunun dışında açık konuşmak gerekirse bu model dümdüz sadece TV dir. Hiç bir ek özellik bulamazsınız. Alayım evde annemler ATV STAR izlesin derseniz idealdir, ancak teknoloji meraklısı genç nesile uymaz. Elbette ki basit bir Android box ile bu tv ye akıl katıp da kullanabilirsiniz.  :ok:

teşekkür ederim. Allah razı olsun. artık buralardayım sık sık görüşürüz inşallah. 
televizyonda da bir çok özellik yerine sadece büyük ekran ve sağlam görüntü kalitesi ile televizyon olarak kullanmayı tercih ederim. dediğiniz gibi çok ihtiyaç olursa android box alınıp kullanılabiliriz. 
ayrıca android box  tv nin kendi üzerindeki smart tan çok çok daha iyi ve kullanışlı olur diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt