Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Boe
LG
Samsung
Chot
Panda
İnolux
AUO
CMO
Sharp
Nadiren Sony
Panasonic
LGP

Ve şu an aklıma gelmeyen bir çok üretici var.

Panel dünyası tam bir karaborsa, Hem adetleri sınırlı tutup, hem arz'a denge koyup göre hem de panel piyasasının değerini kolluyorlar.

Üretimler eski kalitede değil
Üreticiler eski özeni göstermiyor
Fiyatların bu kadar yüksek tutulması tam bir pazar dengesi politikası
Cam yüzeyler daha ince
Teknolojisinde ise yapı taşı olarak zerre kadar değişiklik yok (Donanımsal anlamda)

Bu anlamda eğer satın aldığınız tv de kullanlan panel bir SHARP, bir PANASONİC değil ise gerisi arasında uçurum derecede kalite farkı aramak hata olur

Biliyorum çok dile getirdim ancak yoğunluktan vakit bulamadım, ilk fırsatta panel teknolojilerine dair bir canlı yayın ile sizlerle sohbet edebilmeyi gönülden istiyorum.

O canlı yayında size eski üretimler ile yeni üretimler arasında gözlerinizle dahi görebileceğiniz farkları da sunmaya çalışacağım elimden geldiğince :ok

Adem Hocam paylaşımınız için teşekkürler. Benim çalıştığım dönemde boyuta göre direk modeli söyleyebiliyorduk bazı inçlere ortaklar gelmiş demekki.

28" her zaman csot china star paneldi. 28" ürünlerin ilk numunelerini ben toplamıştım. Yeşilleri berbattı ilk zamanlar sonra gelen parti de kısmen düzeltmişlerdi.
32" ayrı bir alemdi herkes vardı orada. lg,boe,samsung
39" her zaman cmo paneldi
40" her zaman samsung paneldi
42" her zaman lg paneldi
43" her zaman lg paneldi
46" her zaman samsung paneldi
47" her zaman lg paneldi
48" her zaman samsung paneldi
49" her zaman lg paneldi
50" her zaman cmo paneldi
55" her zaman lg paneldi

Temel de yine aynı ama 43'e de mesela boe gelmiş artık. Hele 47" 55" Lg panelli, metal çerçeveli krom seri vardı. Ne güzel cihazdı o zamanlar. Fuarlarda az lanse etmedik o cihazları.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Adem Hocam paylaşımınız için teşekkürler. Benim çalıştığım dönemde boyuta göre direk modeli söyleyebiliyorduk bazı inçlere ortaklar gelmiş demekki.

28" her zaman csot china star paneldi. 28" ürünlerin ilk numunelerini ben toplamıştım. Yeşilleri berbattı ilk zamanlar sonra gelen parti de kısmen düzeltmişlerdi.
32" ayrı bir alemdi herkes vardı orada. lg,boe,samsung
39" her zaman cmo paneldi
40" her zaman samsung paneldi
42" her zaman lg paneldi
43" her zaman lg paneldi
46" her zaman samsung paneldi
47" her zaman lg paneldi
48" her zaman samsung paneldi
49" her zaman lg paneldi
50" her zaman cmo paneldi
55" her zaman lg paneldi

Temel de yine aynı ama 43'e de mesela boe gelmiş artık. Hele 47" 55" Lg panelli, metal çerçeveli krom seri vardı. Ne güzel cihazdı o zamanlar. Fuarlarda az lanse etmedik o cihazları.
9090 serisinden bahsediyorsunuz galiba ☺️

U Çevrimdışı

umitt

Yeni Üye
25 May 2018
3
42
Merhabalar. Ürünün panel ve anakart vs bilgisini öğrenme imkanı var mı acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

20190921_080505.jpg

Z Çevrimdışı

zafer0305 

Yeni Üye
19 Eyl 2019
27
33
Merhabalar,

TV vestel 49ud8200 tv geldi kuruldu görüntü çok hoşuma gitti, Fakat kuruluma gelen servis elamanı akım korumalı priz satmaya çalıştı 100 tl ye. Bende Tunçmatik den aldım kargoda dedim. Onlara ürünlere garanti vermiyoruz. iyi korumuyor. Elektriksel arıza olursa vestel karşılamıyor, Sadece bu ürüne garanti veriyor dedi. Bu prizler den alan var mı aranızda görsel ve marka paylaşabilir misiniz?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt