Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

R Çevrimdışı

Rakoon

Yeni Üye
13 Ocak 2019
4
30
Üstad, birazdan kurulum için servis gelecek, teknik detayına bakabilirseniz sevinirim. TŞK.
Panel
Anakart
HDR
DV
WCG
QRP gibi

20190218_101731.jpg
Bu "10121647" kodlu ürün hakkında HDR,DV,WCG bilgilerine şu an ulaşabiliyor muyuz acaba?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
arkadaşlar özellikle taa başka forumlardan görüp kendisi için kayıt oldugum ado bey şimdi gittigitiyorda 65ud8900 4250 civarı bir fiyatta vestelin kendi sitesinde ise 6000 tl gibi bir rakam var bu fark nerden doğuyor birde sorumu mazur görün panelin farklı olması fiyatı etkilermi teşekkür ederim şimdiden Adem Helvacı Ado
Günaydın;

VESTEL politikalarında panel üreticisinin değişikliği fiyatları etkilemez hiç bir şekilde.
8900 serisinin ucuz görünmesi aslında ürünün çok da ucuz olduğu anlamı taşımıyor bana göre zira üzerine yeni modeller ve dolayısıyla yeni özellikler geldi. Aynen telefon konusunda olduğu gibi televizyon konusunda da artık YENİ KASA, YENİ ÖZELLİKLER adı altında hemen hemen aynı teknolojiyi biraz daha allayıp pullayarak satıyorlar bize.

Bu paraya alınır mı? Evet o ebat ve özellikler için o para gayet normaldir ve hakkıdır ancak burada asıl etken olan sizin izleyici profilinizdir.

Siz tv yi beğendiniz de, TV sizin profilinize uygun mu acaba?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Regal 65R6080U hakkında da Bilgi alalım zira Vestel Den yetkili bana baya bir methetti bu modeli.

VESTEL den yetkilinin o tv yi satası gelmiş anlaşılan :kiskis

İleri derece nesini methetmiş anlayamadım zira bu model üzerine methedilecek bir çok model var. Bu modelin MB130 anakartlı üretimine dahi geçilmedi, tüm üretimler MB120 anakartı ve forumumuzu takip edenler bilir ki MB120 anakartın yazılım desteği de kesildi artık.

Genelde daha ileri düzey kullanıcı kitlesinin bir araya geldiği insanlar olduğumuz için, satın aldığımız ürünlerde yenilikler, gelişmeler ve performans arttırma çalışmaları hep sürsün istiyoruz doğal olarak. Bu nedenle bu gün koşullarında madem iyi para ödenerek bir tv alınacak, en azından MB130 anakartlı bir tv olmalı diye düşünüyorum (UHD tv er için bu sözüm)

Diğer bir tavsiyem de şu olur.

Mesleği ürün satmak olan kişilerin sözüne itibar etmeden evvel 2 kere düşünün lütfen :ok

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
arkadaşlar özellikle taa başka forumlardan görüp kendisi için kayıt oldugum adobey şimdi gittigitiyorda 65ud8900 4250 civarı bir fiyatta vestelin kendi sitesinde ise 6000 tl gibi bir rakam var bu fark nerden doğuyor birde sorumu mazur görün panelin farklı olması fiyatı etkilermi teşekkür ederim şimdiden Adem Helvacı Ado
çoklu üretim olduğu için seri numarası olmadan net bişey söylemek zor olur

Q Çevrimdışı

quatros

Yeni Üye
20 Şub 2019
24
48
T
VESTEL den yetkilinin o tv yi satası gelmiş anlaşılan :kiskis

İleri derece nesini methetmiş anlayamadım zira bu model üzerine methedilecek bir çok model var. Bu modelin MB130 anakartlı üretimine dahi geçilmedi, tüm üretimler MB120 anakartı ve forumumuzu takip edenler bilir ki MB120 anakartın yazılım desteği de kesildi artık.

Genelde daha ileri düzey kullanıcı kitlesinin bir araya geldiği insanlar olduğumuz için, satın aldığımız ürünlerde yenilikler, gelişmeler ve performans arttırma çalışmaları hep sürsün istiyoruz doğal olarak. Bu nedenle bu gün koşullarında madem iyi para ödenerek bir tv alınacak, en azından MB130 anakartlı bir tv olmalı diye düşünüyorum (UHD tv er için bu sözüm)

Diğer bir tavsiyem de şu olur.

Mesleği ürün satmak olan kişilerin sözüne itibar etmeden evvel 2 kere düşünün lütfen :ok
Teşekkürler hocam bir de bu yeni çıkan 49ud9200 hakkında Bilgi var Mıdır? Mb130s anakart varmış sanırım smr1800 hz ve gerçek 100 hz olduğunu söyledi servis

G Çevrimdışı

ghaney

Yeni Üye
28 Şub 2019
4
48
49UD8400 vestel aldım. menu 4725 yapınca panel için anlamsız şeyler yazıyor. VPAZ: 20273412 SNO: 8139430801157 panel hakkında bilgi almam mümkün müdür? ayrıca menu 4725 yaparak video settings de ki ayaları ne yapmamız lazım daha güzel bi görüntü için

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
49UD8400 vestel aldım. menu 4725 yapınca panel için anlamsız şeyler yazıyor. VPAZ: 20273412 SNO: 8139430801157 panel hakkında bilgi almam mümkün müdür? ayrıca menu 4725 yaparak video settings de ki ayaları ne yapmamız lazım daha güzel bi görüntü için
selam lg ıps panel, mb130 şase, hdr 10 mevcut

G Çevrimdışı

ghaney

Yeni Üye
28 Şub 2019
4
48
cevap için teşekkürler. menu 4725 üzerinden video setting de bir ayar yapmaya gerek var mı. ya da menu 4725 de yapmamız gereken başka bir şey var mıdır?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
cevap için teşekkürler. menu 4725 üzerinden video setting de bir ayar yapmaya gerek var mı. ya da menu 4725 de yapmamız gereken başka bir şey var mıdır?
ekran testi yapabilirsiniz. bunun dışında herhangi bi ayar gerekmemektedir

Geri
Üst Alt