Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

A Çevrimdışı

akrepciakrep

Yeni Üye
28 Ocak 2018
8
Ado hocam selamlar.galiba erken sevindim.seg marka tv'min kartı MB82.ilk sayfadaki kurtarma yazılımını yükledim tv açıldı kanalları yükledim hiç bi sorun yoktu.taaki tv yi kapatıncaya kadar.sonra bir daha açılmadı.kutarma yazılımı ile başlattığımda açılıyor fakat tv yi kapatınca herşey başa dönüyor.sebebi nedir acaba bunun?yardımcı olursanız sevinirim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

akrepciakrep' Alıntı:
Ado hocam selamlar.galiba erken sevindim.seg marka tv'min kartı MB82.ilk sayfadaki kurtarma yazılımını yükledim tv açıldı kanalları yükledim hiç bi sorun yoktu.taaki tv yi kapatıncaya kadar.sonra bir daha açılmadı.kutarma yazılımı ile başlattığımda açılıyor fakat tv yi kapatınca herşey başa dönüyor.sebebi nedir acaba bunun?yardımcı olursanız sevinirim.

Kurtarma yazılımının hemen üstüne 1.37 çekirdek yüklermisiniz rica etsem. :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Ekoo37' Alıntı:
Smart menüsü bende de 1 gün gitti ertesi gün geldi. Mb100 lü olarak kaderimize terk edilmişiz zaten sinirliyim bir de böyle olunca iyice canım sıkıldı.

Henüz denem imkanım olmadı ama, bir ihtima yakın zamanda MB100 için bir yazlım yayınlayabilirim.

Sizin seri numarası nedir?

A Çevrimdışı

akrepciakrep

Yeni Üye
28 Ocak 2018
8

Ado' Alıntı:
akrepciakrep' Alıntı:

1.37 çekirdeği yüklediğimde stand by ilk başta hızlı yanıp sönmeye başlıyor daha sonra yavaşlıyor ve sonrada sönüyor.daha sonra öylece tv açılmadan kalıyor.1.35 çekirdekte de aynısı gibi oluyor malesef.

C Çevrimdışı

cngzttk

Yeni Üye
28 Ocak 2018
21

MB120-2.43.2.0 bu versiyonu yüklersem tivi düzelirmi acaba full versiyon kısmıda talebte bulunmuştum tv Vestel 40UA9300 2.40 yüklemiştim onu kurcaladım 2.29.11 yükledim videoları açmıyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

akrepciakrep' Alıntı:
Ado' Alıntı:

1.37 çekirdeği yüklediğimde stand by ilk başta hızlı yanıp sönmeye başlıyor daha sonra yavaşlıyor ve sonrada sönüyor.daha sonra öylece tv açılmadan kalıyor.1.35 çekirdekte de aynısı gibi oluyor malesef.

Azizim bu gibi drumlarda bizim yapabileceğimiz belli başlı müdahaleller var yalnız nihai tüketici olan sizleri aşan durumlar bunlar.

Uzman ekip desteği almanız doğru olur kanaatindeyim. :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

cngzttk' Alıntı:
MB120-2.43.2.0 bu versiyonu yüklersem tivi düzelirmi acaba full versiyon kısmıda talebte bulunmuştum tv Vestel 40UA9300 2.40 yüklemiştim onu kurcaladım 2.29.11 yükledim videoları açmıyor

Yükleyip deneyerek sonucu bilgi veriniz, ona göre full kısmına bakarız :ok:

C Çevrimdışı

cngzttk

Yeni Üye
28 Ocak 2018
21

Ado' Alıntı:
cngzttk' Alıntı:

tamam şimdi deniyorum

C Çevrimdışı

cngzttk

Yeni Üye
28 Ocak 2018
21

cngzttk' Alıntı:
Ado' Alıntı:

tamam şimdi deniyorum

değişen hiç bişey olmadı sadece version değişti smart bölümünde yine SEG yazıyor videoları desteklemiyor
Servis menüde bişey dikkatimi çekti ( 18.04.2016 05:13:44 CEYHUNH ) bu tarihte bu arkadaş en son yazılım yüklemiş galiba

S Çevrimdışı

srdlacar

Yeni Üye
27 Ocak 2018
43

Ado' Alıntı:
akrepciakrep' Alıntı:

Azizim bu gibi drumlarda bizim yapabileceğimiz belli başlı müdahaleller var yalnız nihai tüketici olan sizleri aşan durumlar bunlar.

Uzman ekip desteği almanız doğru olur kanaatindeyim. :ok:

BANA YARDIM HELP HELP LÜTFEN.
Arkadaşlar Selamun Aleyküm. Öncelikle Rabbim, Afrinde  Güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun İnşallah.

Televizyon Modeli 40FA7100

1- Smart Center a girmek istediğimde "SERVER ERROR" yazısı geldi. aynı internet sayfasına benzer,
2-Fabrika ayarları felan durumu değiştirmedi.
3-resimde görüldüğü üzere, menü+4725 tuşlarından tam modelini aldım MB96 vb.. bilgiler.
4-www.vesteldriver.com üzerinde Tv ve 3. satırda yazdığım modele uygun yazılımı Usb ye indirdim. NOT: Yükleme yönergelerinde KESİNLİKLE RİSKLİDİR vb. uyarılar tam anlamıyla yok. AMAN DİKKAT EDİN.
5-Menü++1525 tuşlarıyla, tam hatırlamıyorum, yazılımı USB den yükledim. İyi kolaymış yüklüyor derken. Televizyon Açılmadı. Kumandayı tuttuğumuz kırmızı ışık, 1 KEZ YANIP DURUYOR. MAALESEF MAALESEF TELEVİZYONUM PERT DURUMA GELDİĞİNİ BUGÜN SERVİSTEN ÖĞRENİYORUM.
6-uğraştım kurtarmaya ama TV elimden gitti artık.
7-Bugün servise götürdüm.Usta 2-3 kişi daha yazılım güncellemiş TV nin 17MB96 (BENİM ANAKART) yüklediğim yazılım bozmuş.

SİZLERE SORUYORUM. 17MB96 karta LAN girişinden yazılım yükleyerek kurtarma şansım var mı? NE YAPABİLİRİM. 

SONUÇ OLARAK YANLIŞ YAZILIM YÜZÜNDE 300 TL SERVİS PARASI VERMEK SAÇMALIK. 
YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN.

E Çevrimdışı

Ekoo37

Aktif Üye
11 Ocak 2018
66

Ado' Alıntı:
Ekoo37' Alıntı:
Smart menüsü bende de 1 gün gitti ertesi gün geldi. Mb100 lü olarak kaderimize terk edilmişiz zaten sinirliyim bir de böyle olunca iyice canım sıkıldı.

Henüz denem imkanım olmadı ama, bir ihtima yakın zamanda MB100 için bir yazlım yayınlayabilirim.

Sizin seri numarası nedir?
Tv duvara monte olduğu için seri nunumarasını göremiyorum kitapçıktaki numaralar işinizi görür mü acaba

35cbbd7a8ea357aed80e1dd2cee48791.jpg

Geri
Üst Alt