Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Ekoo37' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Henüz denem imkanım olmadı ama, bir ihtima yakın zamanda MB100 için bir yazlım yayınlayabilirim.

Sizin seri numarası nedir?
Tv duvara monte olduğu için seri nunumarasını göremiyorum kitapçıktaki numaralar işinizi görür mü acaba  

Günaydın;

Ya tv de ya da kutuda yazar başka yerde yoktur azizim :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

srdlacar' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Azizim bu gibi drumlarda bizim yapabileceğimiz belli başlı müdahaleller var yalnız nihai tüketici olan sizleri aşan durumlar bunlar.

Uzman ekip desteği almanız doğru olur kanaatindeyim. :ok:

BANA YARDIM HELP HELP LÜTFEN.
Arkadaşlar Selamun Aleyküm. Öncelikle Rabbim, Afrinde Güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun İnşallah.

Televizyon Modeli 40FA7100

1- Smart Center a girmek istediğimde "SERVER ERROR" yazısı geldi. aynı internet sayfasına benzer,
2-Fabrika ayarları felan durumu değiştirmedi.
3-resimde görüldüğü üzere, menü+4725 tuşlarından tam modelini aldım MB96 vb.. bilgiler.
4-www.vesteldriver.com üzerinde Tv ve 3. satırda yazdığım modele uygun yazılımı Usb ye indirdim. NOT: Yükleme yönergelerinde KESİNLİKLE RİSKLİDİR vb. uyarılar tam anlamıyla yok. AMAN DİKKAT EDİN.
5-Menü++1525 tuşlarıyla, tam hatırlamıyorum, yazılımı USB den yükledim. İyi kolaymış yüklüyor derken. Televizyon Açılmadı. Kumandayı tuttuğumuz kırmızı ışık, 1 KEZ YANIP DURUYOR. MAALESEF MAALESEF TELEVİZYONUM PERT DURUMA GELDİĞİNİ BUGÜN SERVİSTEN ÖĞRENİYORUM.
6-uğraştım kurtarmaya ama TV elimden gitti artık.
7-Bugün servise götürdüm.Usta 2-3 kişi daha yazılım güncellemiş TV nin 17MB96 (BENİM ANAKART) yüklediğim yazılım bozmuş.

SİZLERE SORUYORUM. 17MB96 karta LAN girişinden yazılım yükleyerek kurtarma şansım var mı? NE YAPABİLİRİM.

SONUÇ OLARAK YANLIŞ YAZILIM YÜZÜNDE 300 TL SERVİS PARASI VERMEK SAÇMALIK.
YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN.

Günaydın;

Geçmiş olsun dileklerimizi iletelim.

İşte tam da bu nedenlerle forumumuzda çekirdek yazılımları paylaşırken RİSK faktörüne büyük atıflarda bulunuyoruz.

1122.png

aa112244dd79eb7b7fac4b.png

aa223344.png

Sizin ürün full yazılım yükleyerek düzelebileceğini düşündüğüm bir ürün. Yetkili servisin size hangi işlemi yaparak 300TL bedel tahsil edeceğini öğrendiniz mi acaba?

yani size ''anakart değişecek'' gibi bir ifademi kullandılar mesela?

Her şekilde bu bedel oldukça yüksek, MH ile irtibat kurarak servisin usu dışı işlem yaptığını belirtebilirsiniz.

Seri numarasını bulup paylaşırsanız servise gerek kalmadan sorunu çözebileceğinize de eminim.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
adem bey günaydın mb 130 nonconnect  ürünlere yeni yazılımdan bir haber var mı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,849
srdlacar' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Azizim bu gibi drumlarda bizim yapabileceğimiz belli başlı müdahaleller var yalnız nihai tüketici olan sizleri aşan durumlar bunlar.

Uzman ekip desteği almanız doğru olur kanaatindeyim. :ok:

Arkadaşlar Selamun Aleyküm. Öncelikle Rabbim, Afrinde Güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun İnşallah.

1- Smart Center a girmek istediğimde "SERVER ERROR" yazısı geldi. aynı internet sayfasına benzer,
3-resimde görüldüğü üzere, menü+4725 tuşlarından tam modelini aldım MB96 vb.. bilgiler.
4-www.vesteldriver.com üzerinde Tv ve 3. satırda yazdığım modele uygun yazılımı Usb ye indirdim. NOT: Yükleme yönergelerinde KESİNLİKLE RİSKLİDİR vb. uyarılar tam anlamıyla yok. AMAN DİKKAT EDİN.
5-Menü++1525 tuşlarıyla, tam hatırlamıyorum, yazılımı USB den yükledim. İyi kolaymış yüklüyor derken. Televizyon Açılmadı. Kumandayı tuttuğumuz kırmızı ışık, 1 KEZ YANIP DURUYOR. MAALESEF MAALESEF TELEVİZYONUM PERT DURUMA GELDİĞİNİ BUGÜN SERVİSTEN ÖĞRENİYORUM.
7-Bugün servise götürdüm.Usta 2-3 kişi daha yazılım güncellemiş TV nin 17MB96 (BENİM ANAKART) yüklediğim yazılım bozmuş.

SİZLERE SORUYORUM. 17MB96 karta LAN girişinden yazılım yükleyerek kurtarma şansım var mı? NE YAPABİLİRİM.

TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN.

Hocam Adem bey size Full yazılım verecektir, onu bir deneyin.

Full yazılım ile düzelmezse, yeni anakartı kendiniz alıp takarak sorunu gidermeyi deneyin bence.

Ben Adem bey kadar tecrübeli değilim fakat ikinci el anakart daha ucuza temin edilebiliyor.

Anakart alırken dikkat etmeniz gereken şeyleri söyleyeyim,

Şase tipi kesinlikle aynı olmalı. (17MB96)

Anakartın üzerinde Ver 1.0 / 2.0 gibi sürüm numarası varsa ona dikkat edilmeli.

Konnektör tipi ve sayısı aynı olmalı. (HDMI, ETHERNET, SCART gibi)

Ekran_Al_nt_s4e27ffb8885c07d7.png

Kırmızı ile işaretlediğim türdeki bağlantılar aynı konumda, aynı sayıda ve aynı boyutta olmalı.

(Örneğin o plastik molexler 5 pin yerine 8 pin olmamalı gibi düşünün.)

İkinci el anakart alırken bir dikkat edebileceğiniz şey de sanırım CL modül üzerine basılan etikette yer alan 42" ifadesi. (Turuncu ile işaretledim.)

Risk almak istemiyorum, firma sorunu çözsün derseniz servis ve firma ile konuşup ona göre ortak bir sonuca varabilirsiniz.
Ki en garanti yoldur.

Fakat benim takıldığım şey yazılım yükseltme MENU + 1505 tuşlanarak yapılmıyor muydu?

Yanlışlıkla mı öyle yazdınız?

Ethernet ile yazılım atılıp atılmadığı hiç duymadım fakat Scart & usb konnektörü üzerinden log kaydını alma, programlama gibi işler yapılabiliyordu diye biliyorum. Ancak bunun için de onu yapacak karta sahip olmanız lazım. Onu da son kullanıcı edinemez büyük ihtimal.

V Çevrimdışı

veli1990

Aktif Üye
17 Eki 2017
77
Merhaba 
vestel 42pf8175 led tv var ama bu tv bazen kumandasını görmüyor  bu neden olabilir ayrıca garantisi bitti  
yardımcı olursanız sevinirim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

veli1990' Alıntı:
Merhaba 
vestel 42pf8175 led tv var ama bu tv bazen kumandasını görmüyor  bu neden olabilir ayrıca garantisi bitti  

Aslında önce sorunun TV kaynaklımı yoksa kumanda kaynaklımı olduğunu anlamak lazım.

S Çevrimdışı

srdlacar

Yeni Üye
27 Ocak 2018
43

Ado' Alıntı:
srdlacar' Alıntı:
Arkadaşlar Selamun Aleyküm. Öncelikle Rabbim, Afrinde  Güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun İnşallah.

1- Smart Center a girmek istediğimde "SERVER ERROR" yazısı geldi. aynı internet sayfasına benzer,

TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN.

Günaydın;

İşte tam da bu nedenlerle forumumuzda çekirdek yazılımları paylaşırken RİSK faktörüne büyük atıflarda bulunuyoruz.

Sizin ürün full yazılım yükleyerek düzelebileceğini düşündüğüm bir ürün. Yetkili servisin size hangi işlemi yaparak 300TL bedel tahsil edeceğini öğrendiniz mi acaba?

Her şekilde bu bedel oldukça yüksek, MH ile irtibat kurarak servisin usu dışı işlem yaptığını belirtebilirsiniz.

Seri numarasını bulup paylaşırsanız servise gerek kalmadan sorunu çözebileceğinize de eminim.

FİRMA: 17MB96 anakartın değişmesi gerektiğini söyledi.

S Çevrimdışı

srdlacar

Yeni Üye
27 Ocak 2018
43

srdlacar' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Günaydın;

1122.png

aa112244dd79eb7b7fac4b.png

aa223344.png

FİRMA: 17MB96 anakartın değişmesi gerektiğini söyledi.

Bu arada teşekkür etmeyi unuttum sağolun

V Çevrimdışı

veli1990

Aktif Üye
17 Eki 2017
77

Ado' Alıntı:
veli1990' Alıntı:
Merhaba 

Aslında önce sorunun TV kaynaklımı yoksa kumanda kaynaklımı olduğunu anlamak lazım.

kendisinini kumandası görmediği zaman başka vesteln kumandayla denedik görmuyor prizden çıkarıp taktık mi o zaman düzeliyor

Geri
Üst Alt