Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
W Çevrimdışı

WarranTR

Yeni Üye
1 Ocak 2018
2
Ado' Alıntı:
WarranTR' Alıntı:
Eline sağlık usta

Faydası oldu ise ne mutlu dostum. Yükleme sonrası bilgi verirseniz sevinirim.  :ok:

Ustam sorunsuz yüklendi fakat mail dende yazdığım gibi netflix e bir türlü giremedim ama cihazdan yansıtma yapınca direk netflix uygulaması açılıyor. Bu arada ustam
7590447-600043 seri no su panel Va panel mi acaba bakabilir misiniz ?

F Çevrimdışı

ferdi28

Yeni Üye
26 Ara 2017
9
Ado' Alıntı:
ferdi28' Alıntı:
gurkan' Alıntı:
Cok sanslisin :) guzel bir tv ve gayet akici. Ado hocam mb120 yeni cekirdek yazilimmi cikardi acaba

Merhaba,
TV ub8300 serisine göre iyi.
Fakat ben tvyi internetten araştırıp aldım arızali olduğunu fark edince vatan ,mediamark gibi mağazalarda karşılaştırma yapma fırsatım oldu Samsung markası aynı özellikler çok çok daha iyi. Şimdi Vestel aldigima çok pismanim

Model de belirtirmisiniz rica etsem, incelemek karşılaştırmak isterim.  :ok:

Karşılaştırma yaptığım Samsung 49MU7400
Özellikle wireless display denedim kamerayı açıp ekrandan takip ettim tepkime süresi neredeyse hiç yok menü ve kanal geçişleri daha hızlı görüntü net panelini araştırmak gerek ...

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
ferdi28' Alıntı:
Ado' Alıntı:
ferdi28' Alıntı:
Merhaba,
Fakat ben tvyi internetten araştırıp aldım arızali olduğunu fark edince vatan ,mediamark gibi mağazalarda karşılaştırma yapma fırsatım oldu Samsung markası aynı özellikler çok çok daha iyi. Şimdi Vestel aldigima çok pismanim

Özellikle wireless display denedim kamerayı açıp ekrandan takip ettim tepkime süresi neredeyse hiç yok menü ve kanal geçişleri daha hızlı görüntü net panelini araştırmak gerek ...
Bu olaya bende karismak isterim aslinda:) ferdi hocam samsungun sattigi mu7400 aslinda yurt disinda giris modelle ayni turkiyeye ise 7400 diye giris yapdi yani hakki olan bir mu7400 degil. Ama ado hocamin bahsetmis oldugu surumu yukleyin. Bende tvyi ilk aldigimda ayni surum vardi. Sagolsun hocam bana ust versionu yuklememde yardimci oldu ve geri donusum menulerde daha serilesme oldu. Wifi display konusunda ben gayet memnunum. Paneli ise yanlis hatirlamiyorsam bi yerde okumusdum yanlis olmasin ama ips paneldi galiba.

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Ferdi28 hocam bakin bende 49ud9400 kullanicisiyim ado hocamin vermis oldugu cekirdek yazilimdan sonra goruntude netlesme oldu tv8hd acik kanalda suan. Birde bende sizin gibi bazen yanilgilara dustugumde direk ado hocama kosuyorum bitrate degeri yuksek videolarda reklam yapiyorlar vatan v.s olsun. Gecenlerde smart internet uzerinde izledigim flim ile usb flash disk ile izledigim flim kalitesinde dunyalar kadar fark vardi. Daha oncede dedigim gibi 8300 yerine aldiginiz 9400 konusunda bana gore sanslisiniz :) 
Ey7dvA.jpg

6y4VoP.jpg

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
adem hocam 49ud9400 tv de 10 gb bi film izlemek istedim film  cok akıci degildi ara ara takilıyodu.usb den mi kaynaklı tv den mi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
WarranTR' Alıntı:
Ado' Alıntı:
WarranTR' Alıntı:
Eline sağlık usta

Faydası oldu ise ne mutlu dostum. Yükleme sonrası bilgi verirseniz sevinirim.  :ok:

Ustam sorunsuz yüklendi fakat mail dende yazdığım gibi netflix e bir türlü giremedim ama cihazdan yansıtma yapınca direk netflix uygulaması açılıyor. Bu arada ustam
7590447-600043 seri no su panel Va panel mi acaba bakabilir misiniz ?

Günaydın;

Ürününüzde tanımlı netflix uygulaması yok, girememeniz gayet normal. Yansıtma yaptığınızda netflix özelliği tv ye değil, yansıttığınız aygıta aittir.

paneliniz IPS dir :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kaya.cihat92' Alıntı:
adem hocam 49ud9400 tv de 10 gb bi film izlemek istedim film  cok akıci degildi ara ara takilıyodu.usb den mi kaynaklı tv den mi

Bellek veri aktarım hızı veya filmin kendisi olabilir. TV olacağını çok düşünmüyorum lakin aktarım hızı daha yüksek birbellek ile deneyip teyit edebilirsiniz.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ferdi28' Alıntı:
Ado' Alıntı:
ferdi28' Alıntı:
Merhaba,

Bu çok yanlış bir test şeklionu baştan belirtmeliyim.
Anladığım kadarıyla wd ile telefondan bağlanıp, telefonun kamerasını açıp sonra da panelin tepkimesini test ediyorsunuz doğru mu anladım?  :yuh:

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Ado' Alıntı:
kaya.cihat92' Alıntı:

Bellek veri aktarım hızı veya filmin kendisi olabilir. TV olacağını çok düşünmüyorum lakin aktarım hızı daha yüksek birbellek ile deneyip teyit edebilirsiniz.  :ok:
peki önerdiginiz bellek varmidir adem hocam.tv nin usb leri 2.0 dı galiba 3.0 taksam daha verimli olurmu veya siz ne onerirsiniz

Geri
Üst Alt