Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

impossible Çevrimdışı

impossible

Yeni Üye
15 Kas 2017
68
zaforza' Alıntı:
Ado' Alıntı:
zaforza' Alıntı:
Üstad nerelerdesin?

Buradayım azizim, sizin mesajları okudum, servis kanalıyla sorunu çözdüğünüzü yazmışsınız o nedenle biriken diğer soruları cevaplıyordum.  :ok:

Ya da yaşlılık nedeniyle mesajları karıştırmışta olabilirim :kop:

Yok üstadım o başka konuydu şimdiki sorunum ekran yansitmayla ilgili wireless dlsplay moduna geçince sol üstte wifi bağlantısı kesiliyor gösteriyor sanırım bu yuzden telefonumu tv ye yansitamiyorum miracasti acip baglan dedigim anda tv nin wifi bağlantısı koptugundan bağlanmıyor eski yazılımdada öyleydi guncel yazılımlada durum değişmedi.
Buna benzer bir sorun bende de var. Wireles display bağlanıyor ancak 10 dk.sonra görüntü donuyor ses gelmeye devam ediyor. Wireles displayı kapatınca internet bağlantısı yok diyor. Kabloyla bağlanmasına rağmen. Maalesef ki Vestelin bu tür uygulamaları ve smart ı resmen berbat. Vestel alınacaksa bence smartsız alıp harici bir android media player bağlamak.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
burakkoz' Alıntı:
merhaba 49ud9300 tv var uygulama sürümü 3.10. uygulama sürümünü güncelleştirebiliyor muyuz? uygulamaları nasıl güncelleştirebilriz.?

Uygulama sürümüne dair müdahale durumum yok maalesef.

Z Çevrimdışı

zaforza 

Aktif Üye
29 Kas 2017
72
impossible' Alıntı:
zaforza' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Buradayım azizim, sizin mesajları okudum, servis kanalıyla sorunu çözdüğünüzü yazmışsınız o nedenle biriken diğer soruları cevaplıyordum.  :ok:

Ya da yaşlılık nedeniyle mesajları karıştırmışta olabilirim :kop:

Yok üstadım o başka konuydu şimdiki sorunum ekran yansitmayla ilgili wireless dlsplay moduna geçince sol üstte wifi bağlantısı kesiliyor gösteriyor sanırım bu yuzden telefonumu tv ye yansitamiyorum miracasti acip baglan dedigim anda tv nin wifi bağlantısı koptugundan bağlanmıyor eski yazılımdada öyleydi guncel yazılımlada durum değişmedi.
Buna benzer bir sorun bende de var. Wireles display bağlanıyor ancak 10 dk.sonra görüntü donuyor ses gelmeye devam ediyor. Wireles displayı kapatınca internet bağlantısı yok diyor. Kabloyla bağlanmasına rağmen. Maalesef ki Vestelin bu tür uygulamaları ve smart ı resmen berbat. Vestel alınacaksa bence smartsız alıp harici bir android media player bağlamak.

Smart anlamında bir sıkıntım yok stabil çalışıyor tek şikayetim şu anda bu ama Ado hocam bu konuda yardım eli uzatmadı halen...

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
adem hocam 49ud9400 tv kumandası lazim hepsiburada.com da buldum 20 tl orjinalmidir degilse orjinal kumanda nerden bulunur.kendi kumandasi cok buyuk daha kompakt bisey varmidir tesekkurler. 20tl lik kumanda bu   http://www.hepsiburada.com/electroon-vestel-led-tv-kumanda-netflix-tuslu-0588a-p-HBV000006KNS9?magaza=Antenci

A Çevrimdışı

axiom2005

Yeni Üye
15 Kas 2017
28
arkadaşlar, daha önce test etme imkanı olan oldumu yada dikkatinizi çektimi, 
son güncellemeden sonra internet hızım bir türlü 12mb üzerine çıkmıyor, daha önce 20 mb leri cok rahat görüyordu. 

Kota probleminden dolayı hızım düşmüş olabileceğini düşündüm fakat kota yenilenmesine ragmen 10 mb üstüne çıkamadım.

Ado hocam daha önce boyle bir feedback aldınız mı ? Kablo ile denemem de bile 16mb i bile zor gördüm.

Teşekkürler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
zaforza' Alıntı:
impossible' Alıntı:
zaforza' Alıntı:

Smart anlamında bir sıkıntım yok stabil çalışıyor tek şikayetim şu anda bu ama Ado hocam bu konuda yardım eli uzatmadı halen...

Bana seri paylaşırmısınız rica etsem, ben de fabrikadan bilgirica edeyim. Bilgim dahilinde olan birkonu değil zaar.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kaya.cihat92' Alıntı:
adem hocam 49ud9400 tv kumandası lazim hepsiburada.com da buldum 20 tl orjinalmidir degilse orjinal kumanda nerden bulunur.kendi kumandasi cok buyuk daha kompakt bisey varmidir tesekkurler. 20tl lik kumanda bu   http://www.hepsiburada.com/electroon-vestel-led-tv-kumanda-netflix-tuslu-0588a-p-HBV000006KNS9?magaza=Antenci

Bu kumanda orijinal üretim değil azizim. Kaldı ki bu üründe netflix tuşlu kumanda göremedim ben :alala:

Orijinali olarak gördüğüm aşağıda.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
axiom2005' Alıntı:
arkadaşlar, daha önce test etme imkanı olan oldumu yada dikkatinizi çektimi, 
son güncellemeden sonra internet hızım bir türlü 12mb üzerine çıkmıyor, daha önce 20 mb leri cok rahat görüyordu. 

Kota probleminden dolayı hızım düşmüş olabileceğini düşündüm fakat kota yenilenmesine ragmen 10 mb üstüne çıkamadım.

Ado hocam daha önce boyle bir feedback aldınız mı ? Kablo ile denemem de bile 16mb i bile zor gördüm.

Teşekkürler

Ben 16mb üstünü görmedim :)

Z Çevrimdışı

zaforza 

Aktif Üye
29 Kas 2017
72
Ado' Alıntı:
zaforza' Alıntı:
impossible' Alıntı:

Bana seri paylaşırmısınız rica etsem, ben de fabrikadan bilgirica edeyim. Bilgim dahilinde olan birkonu değil zaar.  :ok:

Seri numarası: 7912297700742

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Ado' Alıntı:
kaya.cihat92' Alıntı:

Bu kumanda orijinal üretim değil azizim. Kaldı ki bu üründe netflix tuşlu kumanda göremedim ben :alala:

attığım linkteki kumandanın aynısı tv kutusundan cıkmistı orjinal degilmi kumanda

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Ado' Alıntı:
kaya.cihat92' Alıntı:

Bu kumanda cok guzelmis. Daha kullanisliya benziyor valla hocam bunun ud9400den farki sadece netflix tusu olmamasimi

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
273
bende bu yakın zamanda şunu farkettim ve biçok uğraşıma rağmen WLAN 1 (2.4 GHz) Kablosuz Ağ da çok rahat bağlanırken WLAN 2 (5 GHz) Kablosuz Ağ  Bant 5 GHz Ağdan hiçbir şekilde bağlantı kurulamıyor tv önceden eminimki 5ghz den sorunsuz bağlanıyordu nolduysa  enterasandır ben wps den direk otomatik aktifliyodum dikkat etmemişim 2.4 mü 5 ghz mi diye şifreyi ellede girsen bağlanamıyor acaba sadece bendemi yoksa geneldemi öyle acaba rica etsem mb120 li 65ub9100 olan arkadaşlar imkanları varsa deneyip bildirebilirmisiniz size zahmet ...

A Çevrimdışı

axiom2005

Yeni Üye
15 Kas 2017
28
teknolojix' Alıntı:
bende bu yakın zamanda şunu farkettim ve biçok uğraşıma rağmen WLAN 1 (2.4 GHz) Kablosuz Ağ da çok rahat bağlanırken WLAN 2 (5 GHz) Kablosuz Ağ  Bant 5 GHz Ağdan hiçbir şekilde bağlantı kurulamıyor tv önceden eminimki 5ghz den sorunsuz bağlanıyordu nolduysa  enterasandır ben wps den direk otomatik aktifliyodum dikkat etmemişim 2.4 mü 5 ghz mi diye şifreyi ellede girsen bağlanamıyor acaba sadece bendemi yoksa geneldemi öyle acaba rica etsem mb120 li 65ub9100 olan arkadaşlar imkanları varsa deneyip bildirebilirmisiniz size zahmet ...

bazen bende de yapıyor fakat modemi resetledim şifreyi ve ssid yi değiştirdim ayrıca yayın kanalını modem üzerinden belirttim.şimdilik daha iyi :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kaya.cihat92' Alıntı:
Ado' Alıntı:
kaya.cihat92' Alıntı:

attığım linkteki kumandanın aynısı tv kutusundan cıkmistı orjinal degilmi kumanda

Linkini verdiğiniz orijinal değil dedim, muadil üretim. Tipi aynımı? aynı. 

Elinizdekini beğenmiyorsanız, netflix butonlu alternatif kumandalar aşağıda var. 

Hangisini beğeniyorsanız, size en yakın yetkili servise gidip altındaki kodu vermeniz yeterli, ellerinde yoksa da getirtirler ve yine 20TL ye alabilirsiniz. 

Geri
Üst Alt