Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
559
youtube için ayrı bir yazılım yüklüyorlar sanırım, acaba bu her anakart için ayrı bir yazılım mıdır yoksa bir sw profil oluşturarak mı yapılmış olabilir ki sw profilde yine her MB kart için ayrı olmalı bence yada güncel çekirdek yazılımı mı atıp mı açıyorlar destek lütfen, formatayıp tekrar aynı ful yazılımı atsam bile olmaz çünkü yazılımda değerleme sürümü eski olacağı için açmayacaktır

D Çevrimdışı

danies

Yeni Üye
13 Ara 2017
18
Ado hocam SS ip tv için servis geldi. MB100 Anakarta v2.15.14.0 yazılımını yükledi. Bu yazılım eski bir yazılım mı acaba ? Bilginiz Var mı?

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
559
Regal 17MB211 güncel yazılım öncesi eski yazılımı lazım bulabilirmiyiz acaba ? Teşekkürler.

Yeni yazılım carbon menü idi , diğer eski yazılım lazım teşekkürler

C Çevrimdışı

Ceylan

Yeni Üye
18 Eki 2017
15
danies' Alıntı:
Ado hocam SS ip tv için servis geldi. MB100 Anakarta v2.15.14.0 yazılımını yükledi. Bu yazılım eski bir yazılım mı acaba ? Bilginiz Var mı?

Ssiptv için internetbrowsera gir
Sağ üstte geçmişe gir oradan ssiptv veya vewd ile ilgili sayfaları aç
Error yazan bişey görürsen ssiptv yi kitleyen odur onuda aç
Sonra vewd ve ssiptv çalışacaktır
Hatta bu internetbrowser ayarlardan tüm tarama verilerini sil dediğinde interneti sıfırlıyor
Ben ssiptv olayını böyle hallettim
Slmlar

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
danies' Alıntı:

Seri verirmisiniz rica etsem azizim.  :ok:

H Çevrimdışı

hikmetim

Yeni Üye
25 Ara 2017
22
Ado' Alıntı:
hikmetim' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Bunun tv ileilgisi olduğunu düşünmüyorum. hdd veri aktarım hızınız düşük olmasın?

Evet dediğiniz gibi 7200 rpm bir disk kullandım şimdi takılmadan izliyorum 4K filmleri tşk?

Rica ederim, Aklınızda olsun aynı şekilde ileride daha yüksek çözünürlükte birşey olsa daha büyük aktarım hızına ihtiyaç duyarsınız.  :ok:

Sorun filmle ilgiliimiş ssd disk taktim onda bile takilma yapti.diger 4k filmlerde sorun yok dusuk hizli disklerde bile sorunsuz oynatti.yalniz normal hd1080p filmler 7-8 bin mb/s bitrate orani oluyor 4k filmler ise 20-30 bin mb/s bitrate sahiptir.bu takilan 4k film ise 72 bin mb/s bitrate sahip.cok yuksek bir rakam belki islemciyi ondan zorluyordur.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ersanozer' Alıntı:
Regal 17MB211 güncel yazılım öncesi eski yazılımı lazım bulabilirmiyiz acaba ? Teşekkürler.

Yeni yazılım carbon menü idi , diğer eski yazılım lazım teşekkürler

Full yazılım konusunda seri numarası ile birlikte yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım azizim.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ersanozer' Alıntı:
youtube için ayrı bir yazılım yüklüyorlar sanırım, acaba bu her anakart için ayrı bir yazılım mıdır yoksa bir sw profil oluşturarak mı yapılmış olabilir ki sw profilde yine her MB kart için ayrı olmalı bence yada güncel çekirdek yazılımı mı atıp mı açıyorlar destek lütfen, formatayıp tekrar aynı ful yazılımı atsam bile olmaz çünkü yazılımda değerleme sürümü eski olacağı için açmayacaktır

Ytb piyasası karıştı azizim bu nedenle hiç bir marka için hiç bir uygulamanın garantisi yok şu aralar. Bahsi geçen servisler neye güvenerek birde insanlardan para talep ediyor anlamak mümkün değil.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
danies' Alıntı:
Ado' Alıntı:
danies' Alıntı:

SN 7655301 600113
43UA9400 Hocam

Teşekkür ederim.

Eski değil azizim, uzun zamandır beklediğimiz son destek yazılımı.
Aslında 1 sene önce MB100 anakartlara yazılım desteği kesildi ama ben hep yazdım ''son bir güncelleme mutlaka  bekliyorum'' diye. 5-6 gün önce gündeme geldi ancak henüz okeyini almadım o nedenle yayınlamıyorum şimdilik.  :ok:

D Çevrimdışı

danies

Yeni Üye
13 Ara 2017
18
Ado' Alıntı:
danies' Alıntı:
Ado' Alıntı:

SN 7655301 600113
43UA9400 Hocam

Teşekkür ederim.

Eski değil azizim, uzun zamandır beklediğimiz son destek yazılımı.
Aslında 1 sene önce MB100 anakartlara yazılım desteği kesildi ama ben hep yazdım ''son bir güncelleme mutlaka  bekliyorum'' diye. 5-6 gün önce gündeme geldi ancak henüz okeyini almadım o nedenle yayınlamıyorum şimdilik.  :ok:

Saolun hocam iyi oldu bu. Ss iptv de free serverda da kapanmadı bu sefer. Servis elemanından rica ile yazılımı da aldım. Birde servis tv nin yan alt usb portuna fat32 li boş bir usb bellek takarsan smartta faydası olur dedi. İlk defa duydum tv de  birşeyi bu doğru olabilir mi ?

Geri
Üst Alt