Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

S Çevrimdışı

Stargate0404

Aktif Üye
26 Ara 2017
91
regal 40r6080u nun mb120 anakartı için son yazılımı usb bellek içine klasörsüz olarak attım. Çekirdek yazılım için menü+1505 yapıyorum cihaz kılavuzu çıkıyor.Sağ altta i şeklinde bir yazı beliriyor.Flas bellek kaliteli toshiba oshumi x2 32 gb fat 32 bellek.
Nerede hata yapıyorum.

S Çevrimdışı

Stargate0404

Aktif Üye
26 Ara 2017
91
Stargate0404' Alıntı:
IMG_20171219_030026.jpg

Merhaba ..
Yeni üye oldum.Donanımhaberin eski üyelerindenim..
REGAL 40R6080U gibi güzel bir tv aldım.Gerçekten sevdim tvyi.Bilmiyorum sunduğu özelliklere göre gayet hesaplı bir tv seçimi oldu.

Son yazılımım v.2.40.2.0
Güncellemek gerekir mi?Önerir misiniz?full hd kanallarda gözle görülür bir iyileşme olur mu?
Genel olarak memnunum.Hdr v,dts ve pvr özellikleri açılır mı acaba?Teşekkürler.

Ado' Alıntı:
Stargate0404' Alıntı:
IMG_20171219_030026.jpg

Merhaba ..
REGAL 40R6080U gibi güzel bir tv aldım.Gerçekten sevdim tvyi.Bilmiyorum sunduğu özelliklere göre gayet hesaplı bir tv seçimi oldu.

Son yazılımım v.2.40.2.0
Güncellemek gerekir mi?Önerir misiniz?full hd kanallarda gözle görülür bir iyileşme olur mu?

Çekirdek yazılım, o özellikleri açmaz azizim, lakin her yükseltişte görüntü kalitesinin arttığını geri dönüşlerden doğuruluyoruz.

2.43.2.0 yükleyebilirsiniz. :ok:

Çekirdek yüklemeyi yaptım sorunsuz bir şekilde.Full hd yayınlar daha kaliteli oldu.Teşekkür ederim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Stargate0404' Alıntı:
Stargate0404' Alıntı:
IMG_20171219_030026.jpg

Merhaba ..

Son yazılımım v.2.40.2.0

Ado' Alıntı:
Stargate0404' Alıntı:
IMG_20171219_030026.jpg

Merhaba ..

Son yazılımım v.2.40.2.0

Çekirdek yazılım, o özellikleri açmaz azizim, lakin her yükseltişte görüntü kalitesinin arttığını geri dönüşlerden doğuruluyoruz.

2.43.2.0 yükleyebilirsiniz. :ok:

Çekirdek yüklemeyi yaptım sorunsuz bir şekilde.Full hd yayınlar daha kaliteli oldu.Teşekkür ederim.

Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
canerpense' Alıntı:
Ado' Alıntı:
bydublor' Alıntı:
mb130 lara yok mu bir supriz neyn yazilim ?

CONNECT olanlara var da NONCONNECT leri beklemedeyiz :ok:

MB130 Connected ile 17MB130 Connected aynı anakart değil sanırım? Benim tvnin anakartı MB130 Connected sanırım. Ayrıca, HDR'ı açabildiniz mi :oku:

Aslında anakartlar aynı, imkan bulup deneyemedim belki de yazılımlar uyabilir ama uysa da CNNCT olanının yazılımının NNCNNCT olana faydası olacağını düşünmüyorum eğer iyileşitrme kodları görüntü algoritmasında değişiklik yapmamış ise.

Birfırsat bulur deneyebilirsem tecrübelerimiaktarırımburaya.

Ben açma kapama vs konuları ile hiç ilgilenmedim, ilgimi çekmedi yani :))

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Bey merhabalar, forumda gördüğüm kadarıyla artık yazılım paylaşmıyorsunuz, ben de buradan hem istekte bulunayım hem de birkaç şey sorayım dedim. 65ub9100 (sanırım mb120) için çıkan en son yazılım 2.43.2.0 mıdır acaba? bu yazılımı bana gönderebilir misiniz? benim tv de 2.29.0.0 yüklü ve smartta eksik olan 2 uygulama dışında memnunum. bu uygulamalar bein connect ve tivibu (eski versiyonu olduğundan kanallar epey eksik) bu uygulamalar son versiyonda mevcut mu acaba? eğer yoksa vestel bunları eklemeyi düşünüyor mu?

teşekkürler, saygılar.

Sedat Bey Merhabalar;

Saygı Bizden Öncelikle.

Evet Dh de artık yazılım ve bilgi paylaşmıyorum.

Karşılıksız verdiğimiz bu emeğin üstüne reklamlar arasında boğulmak ve üst yönetim kaprisi çekmek sıkıntı verdi biraz. :))

Aradığınız yazılım bu konu başlığı altında ilk mesajdadır.

Diğer sorduğunuz sorular ile ilgili bir çalışma yapmaktayım.  :ok:

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
ado bey merhaba yoğunsunuz biliyorum ama hiç bir mesajıma cevap alamıyorum bir cümlenizi okudum sormak istediğim sudur  sizin cümeleniz  mb 130 connect ve noconnect  Aslında anakartlar aynı, imkan bulup deneyemedim belki de yazılımlar uyabilir ama uysa da CNNCT olanının yazılımının NNCNNCT olana faydası olacağını düşünmüyorum eğer iyileşitrme kodları görüntü algoritmasında değişiklik yapmamış ise. şimdi bendeki ürün nonconnect bu yeni mb130 yazılımı benim tv ye yüklesem bir zararı olur mu cihazın çalışmasını engelleyecek bir şey yapar mı neden yazılım yüklemek istiyorım onu da söyleyeyim yazılım sonrası bir iyileşme olduğu bildirilmekte benim şikayetim renkler ve görüntü puslu düşüncem acaba yazılımla bir iyileştime olur mu ya da nonconnect mb 130 yazılı mı mı bekleyelim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
nedimm' Alıntı:
ado bey merhaba yoğunsunuz biliyorum ama hiç bir mesajıma cevap alamıyorum bir cümlenizi okudum sormak istediğim sudur  sizin cümeleniz  mb 130 connect ve noconnect  Aslında anakartlar aynı, imkan bulup deneyemedim belki de yazılımlar uyabilir ama uysa da CNNCT olanının yazılımının NNCNNCT olana faydası olacağını düşünmüyorum eğer iyileşitrme kodları görüntü algoritmasında değişiklik yapmamış ise. şimdi bendeki ürün nonconnect bu yeni mb130 yazılımı benim tv ye yüklesem bir zararı olur mu cihazın çalışmasını engelleyecek bir şey yapar mı neden yazılım yüklemek istiyorım onu da söyleyeyim yazılım sonrası bir iyileşme olduğu bildirilmekte benim şikayetim renkler ve görüntü puslu düşüncem acaba yazılımla bir iyileştime olur mu ya da nonconnect mb 130 yazılı mı mı bekleyelim

Yeni yazılım beklemeniz, En azından bizler test edip onaylamadan bir işlem yapmamanız daha doğrusu olur. Yine de ''Maceralara açığım şansımı denemek istiyorum'' derseniz sizin kararınızdır elbette.

C Çevrimdışı

cadkey

Yeni Üye
16 Kas 2017
30
Stargate0404' Alıntı:
IMG_20171219_030026.jpg

Merhaba ..

Son yazılımım v.2.40.2.0

You can found v2.45 post #73 here: http://tavsiyeforumu.com/konu-veste...cekirdek-yazilim-konusu.html?pid=8051#pid8051
works perfectly on my MB120

S Çevrimdışı

SARICABEY

Yeni Üye
28 Ara 2017
10
MB120-2.43.2.0 için bilgi verebilecek olan var mı? farkedlebilir bir yenilik var mı acaba? 2.29.0.0 dan buna geçeceğim.

Geri
Üst Alt