Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Hocam cevabınızı okudum formun başındaki yazıyı geç okumamız dan kaynaklandı problemler vaktinizi ayırdığınız için tesekkur ederim bilgiler aydınlatıcı oldu

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
242
Ado' Alıntı:
bydublor' Alıntı:
Bakalim yarin bizim 50R5020U da hangi yazılım cikacak, buradaki daha güncel ise bize + lari var midir varsa nelerdir gibi sorularla geleceğim :-)

Gel bakalım :kıskıs:

3.1.9.2.0 çıkar diye düşünüyorum ama bakalım sürprüüüüz olsun :kıskıs:

Desene bu dizilisle 3.1.9.2.0 forvetsiz mucadele edeceğiz :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
bydublor' Alıntı:
Ado' Alıntı:
bydublor' Alıntı:
Bakalim yarin bizim 50R5020U da hangi yazılım cikacak, buradaki daha güncel ise bize + lari var midir varsa nelerdir gibi sorularla geleceğim :-)

Gel bakalım :kıskıs:

3.1.9.2.0 çıkar diye düşünüyorum ama bakalım sürprüüüüz olsun :kıskıs:

Desene bu dizilisle 3.1.9.2.0 forvetsiz mucadele edeceğiz :)

Dizilimin sonundan hareketle 2-0 yenik başlamayalım gerisi sorun değil :kop:

T Çevrimdışı

tosunalp

Yeni Üye
10 Ara 2017
9
Ado' Alıntı:
tosunalp' Alıntı:
@Ado üstadım, şimdi bu yazılımı güncellemek gerekecek mi? Hangi yazılımı atmam lazım üzerine?

Çok sevindim azizim, Bir üyemizin daha sorununu çözmüş olduk böylece.

Çekirdek yazılım konusu birinci sayfada MB82 1.37 sürümü yükleyiniz. Aynı zamanda görüntüde de inanılmaz bir fark hissedeceğinizi tahmin ediyorum.  :)

üstadım saygılar, boş bir fat 32 usb'ye 1.37 sürümünden çıkan upgrade_loader.pkg dosyasını attım, menu 1505 yaptım ve eveti seçtim fakat hiç bir şey olmuyor, yükleme menüsü- dolan bir çubuk da çıkmıyor. şu anda SW sürümü V066 olarak gözüküyor. ara bir sürüm vs.. yüklemem gerekir mi?

Lazım olursa diye Seri numarası 7019615-300130

D Çevrimdışı

danies

Yeni Üye
13 Ara 2017
18
Hocam vestel 43ua9400 aldım da alırken vestelin sitesinde netflix destekliyor görünüyordu ama gelen üründe yoktu. Canlı destekten ulaştım senin modelde yok dediler. Sonra öğrendim ki MB100 ile MB120 üretimi varmış ve bana gelen MB100 müş. Neyse sağlık olsun dedim ama şimdide ss ip tv yi kullanmayı deniyorum ama tv 2 dk demeden kendini yeniden başlatıyor. 34.23 ile 34.25 sürümünde de denedim.İki sürümdede yeniden başlıyor. Netflix e üye olcam tv desteklemiyor. Dedim bari ip tv kullanayım onda da başarısız. Sizin bilginiz varsa benim tv yi MB120 li UA9400 le değiştirtme şansım varmıdır ? Varsa ne yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler. 
S/N : 7655301 600113

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ilyasapo' Alıntı:
mb140 için yazılım yukleyecegim ancak tereddute dustum ya tv giderse

Biz her ne olursa  olsun uyarılarımızı yapıyoruz ve yükleyenin sorumluluğunda olduğunu belirtiyoruz olası tüm risklerin.

Yine de oransal olarak bakarsak yüklemede sorun yaşayanları %1-%2 dolaylarında olduğunu belirtsek yanlış bir rakamsal veri olmaz kanaatindeyim.

(Dikkatsizlikleri nedeniyle sistemi uçuranlardan bahsetmiyorum :)  )

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
tosunalp' Alıntı:
Ado' Alıntı:
tosunalp' Alıntı:
@Ado üstadım, şimdi bu yazılımı güncellemek gerekecek mi? Hangi yazılımı atmam lazım üzerine?

Çok sevindim azizim, Bir üyemizin daha sorununu çözmüş olduk böylece.

Çekirdek yazılım konusu birinci sayfada MB82 1.37 sürümü yükleyiniz. Aynı zamanda görüntüde de inanılmaz bir fark hissedeceğinizi tahmin ediyorum.  :)

üstadım saygılar, boş bir fat 32 usb'ye 1.37 sürümünden çıkan upgrade_loader.pkg dosyasını attım, menu 1505 yaptım ve eveti seçtim fakat hiç bir şey olmuyor, yükleme menüsü- dolan bir çubuk da çıkmıyor. şu anda SW sürümü V066 olarak gözüküyor. ara bir sürüm vs.. yüklemem gerekir mi?

Lazım olursa diye Seri numarası 7019615-300130

Yok hocam, MB 81 ve MB82 lerde zaman zaman karşılaşıyoruz bu durumla. 1505 ile yüklenmiyorsa full yöntemi ile yükleyebilirsiniz  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
danies' Alıntı:
Hocam vestel 43ua9400 aldım da alırken vestelin sitesinde netflix destekliyor görünüyordu ama gelen üründe yoktu. Canlı destekten ulaştım senin modelde yok dediler. Sonra öğrendim ki MB100 ile MB120 üretimi varmış ve bana gelen MB100 müş. Neyse sağlık olsun dedim ama şimdide ss ip tv yi kullanmayı deniyorum ama tv 2 dk demeden kendini yeniden başlatıyor. 34.23 ile 34.25 sürümünde de denedim.İki sürümdede yeniden başlıyor. Netflix e üye olcam tv desteklemiyor. Dedim bari ip tv kullanayım onda da başarısız. Sizin bilginiz varsa benim tv yi MB120 li UA9400 le değiştirtme şansım varmıdır ? Varsa ne yapmam gerekiyor. Şimdiden teşekkürler. 

Teknik olarak içerisinde hangi anakartın olduğu tüketiciyi ilgilendirmez, Bu anlamda eğer size yapılan satışta, ürün üzerinde NETFLİX DESTEKLİYOR ibaresi var ise değişim hakkınız doğar.

MB100 anakart bizim çok yüksek verim aldığımız anakartların ilk nesili diyebiliriz, bende yeri ayrıdır MB100 anakartın lakin geliştirme yazılımlarının desteğinin kesilmesi ile öksüz kaldı maalesef zira donanımsal anlamda artık daha ileri gidilebilecek bir yer olmadığına karar verildi ve tüm dikkatler MB120 ye çevrildi ki MB120 den alınan verim MB100 ü dahi neredeyse ikiye katladı ve gönlümüzün tahtına oturdu.

Şu an bu anlamda MB130 anakart sahaya tamponlanıyor olsa da, ben halen MB120 verimliliğinin MB130 dan alınabildiğini gösteren bir geri dönüş yoğunluğu görmüyorum.

SSIPTV konusu ile ilgili VESTEL den geri dönüş bekliyorum şu an yazışma durumundayız.

Değişim konusu ise satış sözleşmesi veya satış ilanı (Sizin satın aldığınız döneme ait ilan) içeriğindeki vaatlere göre değişir, bu konuda önce sizin bizi bilgilendirmeniz gerekir.  :ok:

ramstin Çevrimdışı

ramstin

Yeni Üye
6 Ara 2017
8
Yeni almış olduğum 49ub8300 mb120 anakartlı smart tvde 2+1 stereo ses sistemini kulaklık çıkışından tv ye bağladım tv ile ses sisteminin sesi birbirinden bagımsız çalışmakta.Kumandadan ses kıssamda açsamda ses sistemini kontrol etmemekte. Ayarlar kısmında kulaklık modu ses sistemi modundada denedim ayarlar kısmından cec ampilikator butun seçenekleri denememe ragmen ses kontrolunu kumanda ile bir türlü sağlayamadım. Elimde stereo 5+1 sistemi vardı onuda denedim hem kulaklık hem tv arkası auidi çıkıslarındanda denedim kırmızı beyaz kablolarla ordan çalışdıramadım kulaklık çıkısına aparatla bağladım ordan çalışdı 5+1 sistemdede yine aynı tv kumandasından bir türlü ses kontrolunu sağlanamamakda. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim bilgisi olan arkadaşlar yardım bekliyorum.

D Çevrimdışı

danies

Yeni Üye
13 Ara 2017
18
Ado' Alıntı:
danies' Alıntı:

Teknik olarak içerisinde hangi anakartın olduğu tüketiciyi ilgilendirmez, Bu anlamda eğer size yapılan satışta, ürün üzerinde NETFLİX DESTEKLİYOR ibaresi var ise değişim hakkınız doğar.

MB100 anakart bizim çok yüksek verim aldığımız anakartların ilk nesili diyebiliriz, bende yeri ayrıdır MB100 anakartın lakin geliştirme yazılımlarının desteğinin kesilmesi ile öksüz kaldı maalesef zira donanımsal anlamda artık daha ileri gidilebilecek bir yer olmadığına karar verildi ve tüm dikkatler MB120 ye çevrildi ki MB120 den alınan verim MB100 ü dahi neredeyse ikiye katladı ve gönlümüzün tahtına oturdu.

Şu an bu anlamda MB130 anakart sahaya tamponlanıyor olsa da, ben halen MB120 verimliliğinin MB130 dan alınabildiğini gösteren bir geri dönüş yoğunluğu görmüyorum.

SSIPTV konusu ile ilgili VESTEL den geri dönüş bekliyorum şu an yazışma durumundayız.

Değişim konusu ise satış sözleşmesi veya satış ilanı (Sizin satın aldığınız döneme ait ilan) içeriğindeki vaatlere göre değişir, bu konuda önce sizin bizi bilgilendirmeniz gerekir.  :ok:

Saolun hocam ss ip tv konusunda vestelden cevabın gelmesini bekleyeyim.

Geri
Üst Alt