Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

E Çevrimdışı

Elshan

Yeni Üye
11 Ara 2017
5
Salam,  MB95 icin  en son yazilim  V.3.6.6y  -midir?
Vewd App store-deki hic bir uyqulamayi tv desteklemir, ne etmem gerek?
onceden tesekkurler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
tosunalp' Alıntı:
Ado' Alıntı:
tosunalp' Alıntı:
üstadım boş bir fat32 usb belleğe kurtarma içinden çıkan pkg uzantılı dosyayı kopyaladım. daha sonra usb takılıyken kumanda da ok basılıyken tv'yi fişe taktım. yükleme bittikten sonra aynı durum ortaya çıktı

başka öneriniz var mıdır? Nasıl yapmak lazım? 

Teşekkürler. 

:ok:

üstadım paylaşımda sorun oldu herhalde, linkin içi boş geldi. Tekrar gönderebilir misiniz? 

saygılar.

Seriyi tekrar verirmisiniz kontrol edeyim.

T Çevrimdışı

tosunalp

Yeni Üye
10 Ara 2017
9
Ado' Alıntı:
tosunalp' Alıntı:
Ado' Alıntı:

:ok:

üstadım paylaşımda sorun oldu herhalde, linkin içi boş geldi. Tekrar gönderebilir misiniz? 

saygılar.

Üstadım günaydınlar. 

Seri numarası 7019615-300130

Dün akşam gönderdiğiniz linkte tosunalp klasörü gözüküyor ama içinde dosya göremedim. 

Saygılar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
tosunalp' Alıntı:
Ado' Alıntı:
tosunalp' Alıntı:

saygılar.

Üstadım günaydınlar. 

Dün akşam gönderdiğiniz linkte tosunalp klasörü gözüküyor ama içinde dosya göremedim. 

Saygılar.

Aynı dosyayı tekrar kontrol edermisiniz, bende paylaşım açık görünüyor amas sorun devam ediyorsa yeni bir dosyadan paylaşabilirim size.

T Çevrimdışı

tosunalp

Yeni Üye
10 Ara 2017
9
Ado' Alıntı:
tosunalp' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Üstadım günaydınlar. 

Saygılar.

Aynı dosyayı tekrar kontrol edermisiniz, bende paylaşım açık görünüyor amas sorun devam ediyorsa yeni bir dosyadan paylaşabilirim size.

@Ado üstadım, bu yazılım oldu. çok teşekkür ederim. Harikasınız. Ellerinize sağlık. TV açıldı.

T Çevrimdışı

tosunalp

Yeni Üye
10 Ara 2017
9
@Ado üstadım, şimdi bu yazılımı güncellemek gerekecek mi? Hangi yazılımı atmam lazım üzerine?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
tosunalp' Alıntı:
@Ado üstadım, şimdi bu yazılımı güncellemek gerekecek mi? Hangi yazılımı atmam lazım üzerine?

Çok sevindim azizim, Bir üyemizin daha sorununu çözmüş olduk böylece.

Çekirdek yazılım konusu birinci sayfada MB82 1.37 sürümü yükleyiniz. Aynı zamanda görüntüde de inanılmaz bir fark hissedeceğinizi tahmin ediyorum. :)

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Hocam dun yazılım yüklemiştim olmadığını söylemiştim simdi ilk sayfada  yazınızı okudum yazılımı yukleyecem sayfada su yazi yazıyordu flash belleği tv kapalıyken tak kumandanın ok tuşuna basili tut kırmızı ışık durunca kumandayı çek simdi deb ilk sayfada ki yazıyı okudum ornek url adresine tıkladım vestel driver sayfasına yönlendirdi rar li flash belleği tv ye tak menü 1505 e bas yazılım yüksel seçeneği çıkınca okeyle yazıyor acaba dun ben mi yanlış yaptım ayrıca bu yukleyecegimiz çekirdek yazılım mi yada full yazılım mi

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Hocam full yazılım adli konuya mesajı gönderdim kod hatası yapmışız uyarınız için tesekkur ediyorum peki bir yazılım varmıdır başka faz 2 olarak  o detayı bilmediğimiz için mb 95 olan yazılımı buldum yukledim ama bir de faz 2 muhabbeti varmış ondan olmadi ara ara takılmalar falan oluyor bir yazılım  varsa memnun olurum

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
242
Bakalim yarin bizim 50R5020U da hangi yazılım cikacak, buradaki daha güncel ise bize + lari var midir varsa nelerdir gibi sorularla geleceğim :-)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
nedimm' Alıntı:
Hocam dun yazılım yüklemiştim olmadığını söylemiştim simdi ilk sayfada  yazınızı okudum yazılımı yukleyecem sayfada su yazi yazıyordu flash belleği tv kapalıyken tak kumandanın ok tuşuna basili tut kırmızı ışık durunca kumandayı çek simdi deb ilk sayfada ki yazıyı okudum ornek url adresine tıkladım vestel driver sayfasına yönlendirdi rar li flash belleği tv ye tak menü 1505 e bas yazılım yüksel seçeneği çıkınca okeyle yazıyor acaba dun ben mi yanlış yaptım ayrıca bu yukleyecegimiz çekirdek yazılım mi yada full yazılım mi

Azizim;

TANE TANE yazıyorum TEKRAR.  sürekli aynı şeyleri yazıyorum ama yine yazayım..

FULL yazılımlar ile ÇEKİRDEK yazılımlar birbirinden farklı şeylerdir.

Benden Seri numarası vererek istediğiniz yazılımlar FULL yazılımlardır.

ÇEKİRDEK YAZILIM konusundan kendiniz indirdiğiniz yazılımlar ÇEKİRDEK yazılımlardır.

FULL yazılımlar sadece üründe arıza, sistem çökmesi, gibi durumlarda kullanılır.

ÇEKİRDEK yazılımlar ise ürün geliştirmeleri, özellik iyileştirmeleri vs gibi durumlar ve performans yükseltme, eğer var ise önceki sürümde var olan sorunları gidermek için yüklenir.

Ben günde yaklaşık 200 e yakın kişi ile görüşüyrum bu nedenle kimin hangi yazılımı yüklediğini, istediğini bilmem mümkün değil, dolayısı ile sizin de ne yüklediğinizi benim bilmem mümkün olmaz.

Sayfalar dolusu açıklayıcı yazılarımız var, bu kadarından en azından elinizdki yazılım FULL mü ÇEKİRDEK mi anlarsınız diye düşünüyorum, Anlamamışsanız zaten yukarıda açıkladım artık anlaşılmıştır.

FULL YAZILIM YÜKLEME YÖNTEMİ (Zaten yazıyor ama yine yazayım)

FİŞİ ÇEKİNİZ
FAT32 İLE FORMATLANMIŞ BOŞ BİR BELLEK HAZIR OLSUN
RAR İÇERİSİNDEKİ YAZILIM DOSYASI VEYA DOSYALARINI KLASÖRSÜZ OLARAK BELLEK İÇİNE YERLEŞTİRİNİZ
BELLEĞİ TV YE  TAKINIZ
UZAKTAN KUMANDANIN OK TUŞUNA BASILI TUTARAK (TV YE DOĞRULTMANIZ GEREKTİĞİNİ YAZMAMA GEREK YOKTUR SANIRIM) TV FİŞİNİ TAKINIZ
STBY IŞIĞI HIZLI HIZLI YANIP SÖNMEYE BAŞLADIĞINDA OK BUTONUNU BIRAKINIZ
2 DAKİKA İÇERİSİNDE İŞLEM BİTMİŞ OLACAKTIR

ÇEKİRDEK YAZILIM YÜKLEME YÖNTEMİ

FAT32 İLE FORMATLANMIŞ BOŞ BİR BELLEK HAZIR OLSUN
RAR İÇERİSİNDEKİ YAZILIM DOSYASI VEYA DOSYALARINI KLASÖRSÜZ OLARAK BELLEK İÇİNE YERLEŞTİRİNİZ
BELLEĞİ TV YE  TAKINIZ
MENU 1505 KODLAYINIZ
ÇIKAN UYARI YAZISINI EVET DİYEREK ONAYLAYINIZ (yükleme yapmak isteyip istemediğinizi soran uyarı penceresi)
EKRANDA YÜKLEME ÇUBUĞU ÇIKACAK VE 2 DAKİKA İÇERİSİNDE YÜKLEME BİTMİŞ OLACAKTIR

UYGUN ANAKARTA UYGUN YAZILIM YÜKLEMEK ZORUNDASINIZ, AKSİ DURUMDA SİSTEM ÇÖKER
''ŞU ARKADAŞIMDA YAZILIM VARDI O YÜKLEMİŞ DÜZELMİŞ BEN DE YÜKLEYEYİM'' DERSENİZ TV ÇÖKER
FAZ UYUMU OLMAYAN YAZILIMLARI TV NİZE YÜKLERSENİZ TV NİZ ÇÖKER
BAŞKA ANAKARTIN YAZILIMI KENDİ ANAKARTINIZA YÜKLERSENİZ TV NİZ ÇÖKER
AYNI MODEL OLSA DAHİ İŞ EMİRLERİ BİRBİRİ İLE UYUMLU OLMAYAN YAZILIMLARI TV NİZE YÜKLERSENİZ TV NİZ ÇÖKER
FULL YAZILIMLAR SERİ NUMARASINA ÖZELDİR, HER TV NİN KENDİ YAZILIMI VARDIR, BAŞKA TV NİN YAZILIMINI YÜKLERSENİZ TV NİZ ÇÖKER
ÇEKİRDEK YAZILIMLAR GENEL YAZILIMLARDIR, SERİ NUMARASINA ÖZEL DEĞİLDİR ANCAK ÇEKİRDEK YAZILIMLARI DA UYGUN ANAKARTA YÜKLEMEK ZORUNDASINIZ YOKSA TV NİZ ÇÖKER

Bu yazdıklarım zaten forumda mevcut olan bilgiler ama size özel tane tane yeniden yazdım. umuyorum bu sefer anlaşılır olmuştur.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Hocam çok vaktim olmadığı için formun birinci sayfasını okuma imkanım olmadı simdi okuma imkanım oldu ilk günde uyarmıştınız 2.2.4 t ve de faz 2 olan mb9x ler riskli bölüme girdigini yazmissiniz o yüzden yukleme olsa dahi bu kart risk grubunda bir anlamı yok ben size bilgilendirme için bir kez daha tesekkur ediyorum

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
bydublor' Alıntı:
Bakalim yarin bizim 50R5020U da hangi yazılım cikacak, buradaki daha güncel ise bize + lari var midir varsa nelerdir gibi sorularla geleceğim :-)

Gel bakalım :kıskıs:

3.1.9.2.0 çıkar diye düşünüyorum ama bakalım sürprüüüüz olsun :kıskıs:

Geri
Üst Alt