Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Umut Barış' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Umut Barış' Alıntı:
17MB95 için 3.6.6n ile 3.6.6y arasında fark nedir? Ulaşabileceğiniz bir sürüm notu var mıdır? 

GOLD ui yi sevmediğim için kırmızı-siyah olan Vestel UI'de kaldım. 

Bir zamanlar bu 9 serisi televizyonların yazılımında arayüz rengini bile değiştiren arkadaşlar vardı. 

Onu nasıl yapıyorlardı?  :kıskıs:

@Ado

Bir zamanlar kartaldı :kıskıs:

Hey gidi teraspy hoca kulakları çınlasın  :ok:

Sanırım bu konularda cevap vermeniz yasak, yanlış mıyım?  :seytan:

'Aldığım desteğin bazı koşullara bağlı olduğunun farkındayım'' diyelim biz ona, Yoksa bağımsız birisine yasak getirebilmek mümkün değilsiz de bilirsiniz.  :ok:

L Çevrimdışı

lozkan

Yeni Üye
29 Kas 2017
24
Adem hocam 40ua9300 (mb120) modeli kullanıyorum. Vestel tvlerde dsmart go uygulaması yokmu. Varsa nasıl yüklerim yardımcı olabilirmisiniz.
İyi çalışmalar

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
lozkan' Alıntı:
Adem hocam 40ua9300 (mb120) modeli kullanıyorum. Vestel tvlerde dsmart go uygulaması yokmu. Varsa nasıl yüklerim yardımcı olabilirmisiniz.
İyi çalışmalar

Bu destek bulunmamaktadır, lakin talep edebiliriz bakalım ne cevap verirler.  :ok:

N Çevrimdışı

Neco1975

Yeni Üye
16 Ara 2017
15
MB120 için 2.40.6.0 ile 2.43.2.0 arasında fark nedir? 

TV nin otomatik ayarlarindan yeni güncelleme varmi diye arattim, en son 2.40.6.0 cikti.

Manuel 2.43.2.0 güncellersem bi sorun cikarmi acaba?

Herkese selamlar...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Neco1975' Alıntı:
MB120 için 2.40.6.0 ile 2.43.2.0 arasında fark nedir? 

TV nin otomatik ayarlarindan yeni güncelleme varmi diye arattim, en son 2.40.6.0 cikti.

Manuel 2.43.2.0 güncellersem bi sorun cikarmi acaba?

Herkese selamlar...

2.43.2.0 fillbox destekli bir yazılım. Manuel yüklemlerin hiç biriisnde sorun yaşamazsınız.  :ok:

N Çevrimdışı

Neco1975

Yeni Üye
16 Ara 2017
15
Yüklemeyi gerceklestirdim.

Renkler daha canli ve resim kalitesi bana göre 20-30% artti, harika bir kalite ortaya cikti.
Ekranin sag alt kösesinde, genelde arka resim karanlik oldugu zaman, beyaz lekeler vardi, onlarda gitmis.
Bide önceden kumandayi ekrana tuttugum zaman alici bazen sinyal almiyordu, o da düzeldi.

Güncellemeyi kesinlikle herkese tavsiye ederim. 

Emegi gecen herkesin eline saglik!!!

ramstin Çevrimdışı

ramstin

Yeni Üye
6 Ara 2017
8
Ado' Alıntı:
ramstin' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Azizim sorunun temel kaynağı donanımların bağımsız olması, şöyle izah edeyim;

Bu diagramda görüldüğü üzere kulaklık ayrı bir cumhuriyet,aslında iyi bir düşünce ile yaptı bunu mühendisler lakin kontrolün master dışı olması bence de negatif bir etki.

Hocam affınıza sığınarak son bir şey daha sorsam size tv nin arkasındaki auıdi L R stereo ses çıkışlarından aux ses kablosu ile 5+1 bagladıgımdada ses alamadım çalısdıramadım ordan bir türlü harici uydu dvd bağladıgımda önce sorunsuz ses sistemini çalışdırırdım ordan. Şimdi eksik olan nedir acaba yardımcı olurmusunuz

Sizden rica etsem, o L/R yazan kırmızı beyaz tos girişlerinde İN mi yoksa OUT mu yazıyor kontrol edermisiniz  :ok:

Hocam bu ara zamanım olmadıgından yazamadım kusura bakmayın.Arka ses Çıkışı Audio IN bu ses sistemleri için çıkış buna rağmen ses sistemini doğru şekilde bağlamama rağmen hiç ses alamadım. 49ub8300 serili tv ilk geldiginde 2.29.6 sürüme sahipdi ilk yazılımında denemedim ses sistemi bağlamayı ben sizin vermis oldugunuz yazılımların hepsini yüklemedim yükleme sıralamam  MB120-2.29.11  MB120-2.40.2.0   MB120-2.43.2.0 şekilde yaptım bundan kaynaklı bir sorun olabilirmi. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Geri
Üst Alt