Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

ramstin Çevrimdışı

ramstin

Yeni Üye
6 Ara 2017
8
Sota' Alıntı:
ramstin' Alıntı:
Mb120 anakart güncellemeleri denedim usb den güncelleme yapılmıyor.İnen dosya bin uzantılı bir çok yerde bin dosyası içindekileri çıkarıp deneyin denmiş dosya hatalı gördügünden bin dosyası açılamıyor olmuyor hiç bir şekilde güncelleme yapılmıyor. Yapabilen varsa yardımcı olmasını bekliyoruz

Merhaba Benım Bıldıgım Bın Dosyasıyla Yazılım Yuklemesı Yapılır

Bın Dosyasını Acamazsınız Bosuna Denemeyın

Once USB Fat32 Olarak Bıcımlendırıp

Sonra Bın Dosyasını Atıp Deneyın
Sorunu çözdüm öncelikle vermiş oldugunuz yazılımlar sorunsuz çalışmakda ve gerçekden gözle görülür hem görüntü hem performans amaçlı bariz artış göstermekdedir benim gibi aynı sorunu yaşayanlar için yardımcı olmak için kendi buldugum çözümü yazayım.  Almıs oldugum vestel 49ub8300 mb120 anakartlı tv deki fabrika çıkışı yazılım serisi v2.29.6 idi bu sürümde olanlar v2.29.11 sürümünü yüklemeden hiç bir sürümü kabul etmiyor.Eğer benim gibi sürüm yükseltemeyen olursa önce sahip oldugu bu sürümün bir üst sürümünü yüklesin sorun düzelmekdedir. Yardımlarınız ve yapmıs oldugunuz paylasımlardan dolayı sonsuz teşekkür ederim kaç gündür bunla uğrastım servisi bile getirdim güncelleme yapmadı sayenizde kendim yapabildim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ramstin' Alıntı:
Sota' Alıntı:
ramstin' Alıntı:
Mb120 anakart güncellemeleri denedim usb den güncelleme yapılmıyor.İnen dosya bin uzantılı bir çok yerde bin dosyası içindekileri çıkarıp deneyin denmiş dosya hatalı gördügünden bin dosyası açılamıyor olmuyor hiç bir şekilde güncelleme yapılmıyor. Yapabilen varsa yardımcı olmasını bekliyoruz

Merhaba Benım Bıldıgım Bın Dosyasıyla Yazılım Yuklemesı Yapılır

Bın Dosyasını Acamazsınız Bosuna Denemeyın

Once USB Fat32 Olarak Bıcımlendırıp

Sonra Bın Dosyasını Atıp Deneyın
Sorunu çözdüm öncelikle vermiş oldugunuz yazılımlar sorunsuz çalışmakda ve gerçekden gözle görülür hem görüntü hem performans amaçlı bariz artış göstermekdedir benim gibi aynı sorunu yaşayanlar için yardımcı olmak için kendi buldugum çözümü yazayım.  Almıs oldugum vestel 49ub8300 mb120 anakartlı tv deki fabrika çıkışı yazılım serisi v2.29.6 idi bu sürümde olanlar v2.29.11 sürümünü yüklemeden hiç bir sürümü kabul etmiyor.Eğer benim gibi sürüm yükseltemeyen olursa önce sahip oldugu bu sürümün bir üst sürümünü yüklesin sorun düzelmekdedir. Yardımlarınız ve yapmıs oldugunuz paylasımlardan dolayı sonsuz teşekkür ederim kaç gündür bunla uğrastım servisi bile getirdim güncelleme yapmadı sayenizde kendim yapabildim

Bunun için buradayız, Güzel günlerde kullanınız ve forumu takip ediniz, güncel yazılımlar sizlere ilk defa bu forumdan paylaşılıyor  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
A.Bozoğlu' Alıntı:
48UA9300 Kullanan arkadaşlar, video test menüsünde özellikle gri renkte ekranda dikine çizgiler mevcut, sizlerde de var mı aynı şekilde? Birde linkteki videoda PC bağlı iken fark ettim arkada bir gölgeleme var!

7b61f7af2befdfa483fa645e6c48067d.jpg
469527c6f90c3118ec6186f6da596890.jpg
17b517bceaa5b0b76c94f9654a836273.jpg
0b3b4481d55744973bda2fc106966f85.jpg

Bilgi olması açısından sorma gereği duydum, ona göre düşünelim.

Aradaki bağlantı sanırım HDMI kablolu, Bu kablonun kodunu rica ediyorum, Bunun dışında grafik işlemcinizin de özelliklrini rica ediyorum (Biliyorum başka tv de denemiştiniz)

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
624
Hocam özelden yazdım, hdmı kablo ile bağlı, kablo modeli 1.3 sanırım. İ3 işlemcili Mini kasa ve i5 işlemcili laptop ile denedim ikisinde de var aynı golgelenme. Koyu renk arka planda daha belirgin şekilde.

İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
A.Bozoğlu' Alıntı:
Hocam özelden yazdım, hdmı kablo ile bağlı, kablo modeli 1.3 sanırım. İ3 işlemcili Mini kasa ve  i5 işlemcili laptop ile denedim ikisinde de var aynı golgelenme. Koyu renk arka planda daha belirgin şekilde.

İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

Ben bu mesajı cevaplamamışmıydım? :alala:  (Özeldenmi cevapladım acaba?)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
hasan eskin' Alıntı:
vestel 39pf5025 nasıl yazılım yüklerim

MB82 anakartlı ürününüze, birinci sayfamızdaki 1.37 yazılımı indirip, Boş bir flash bellek içerisine (Fat32 ile formatlanmış) klasörsüz olarak atıp, usb yi tv ye takıp, MENU1505 kodlayıp yükleyebilirsiniz.

Aslında bu bilgiler zaten konu başlığında yazıyor ama neyse bir kere daha yazmış olalım. :)

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
adem hocam bu 49ud9400 tv nin sol ust kosesi ve sag üst köşesine dokunuca panel iceri gidio bırakinca geri gelio tv yi silerken fark ettim.umarım ne demek istedigimi anlatabilmisimdir

C Çevrimiçi

Ceylan

Yeni Üye
18 Eki 2017
15
Vewd uygulaması yenilendi güncellendi an itibariyle...
Artık vestel mi düzeltti vewd mi düzeltti bilmiyorum.
Benim için çok önemli bir uygulamaydı teşekkürler
İlgilenenlere duyurulur.
Hayırlı günler diliyorum herkese...

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
Hocam Regal 43r6010u televizyonda hangi anakart kullanılmış? 
PVR özelliği aktif edebilir miyim? 49ub8300 modelde aktif edebiliyordum.

T Çevrimdışı

trker35

Yeni Üye
7 Ara 2017
2
Adem Bey merhabalar,
Size mail aracaılığı ile ulaşmıştım bu siteyi tavsiye etmiştiniz.
Benim tvnin modeli 49ua8900 seri no ise 7502142 600055.
Sıkıntım youtubeye girerken sertifika hatası veriyor. 
En son 34.25 yazılımını indirdim ve hala youtbeye giremiyorum.
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
trker35' Alıntı:
Adem Bey merhabalar,

Günaydın;

Sertifika hataları genelde tv tarafı kaynaklı donanımsal sorunlar olmuyor, ürünü fabrika ayarlarına dönerek forumda bulunan çekirdek yazılım ile yeniden bir yükleme yaparak sonucu haber veriniz, duruma göre full yazılım ile çözüm arayışına gireriz  :ok:

T Çevrimdışı

trker35

Yeni Üye
7 Ara 2017
2
Ado' Alıntı:
trker35' Alıntı:
Adem Bey merhabalar,

Günaydın;

Sertifika hataları genelde tv tarafı kaynaklı donanımsal sorunlar olmuyor, ürünü fabrika ayarlarına dönerek forumda bulunan çekirdek yazılım ile yeniden bir yükleme yaparak sonucu haber veriniz, duruma göre full yazılım ile çözüm arayışına gireriz  :ok:

Fabrika ayarlarına nasıl döndüreceğim.
Kurcaladım ama bulamadım tvde

Geri
Üst Alt