Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Uluyanhamsi' Alıntı:
Adem hocam y0kleme aynı değil mi tv acılmıuor gerçi de:))
Flash diske yüklüyorum tvye takıp ok tusuna basılı tutarken fişe takıyorum.

Allah senden razı olsun akşama neticeyi bildiriyorum.

Aynıdır,

Klasörsüz olarak yazılım dosyalarını belleğe atınız
belleği tv ye takınız
OK tuşuna basarak tv fişini takınız

bu kadar  :ok:

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
adem hocam vestellerin tv calisma suresini hesaplamada sikintı mı var. dün 1500 dk simdi 90 dk olmus

U Çevrimdışı

Uluyanhamsi

Yeni Üye
4 Ara 2017
8
Ado' Alıntı:
Uluyanhamsi' Alıntı:
admin@tavsiyeforumu.com

Adem hocam buraya resim atamadım diye mailinize yolladım 7013632 seri no.
İlginden dolayı cok teşekkür ederim sağolasın.

Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

Sonucu bilgi veriniz  :ok:

Adem hocam Allah razı olsun sayende ekranı gördük:)) hocam 2.2.4t versiyonu yüklendi lakin tkgs ve screen mirroring gitmiş? can sağlığı olsun tvbox bağlayacaktım bahane oldu ☺ resim atmayı bilmiyorum kusura bakma atamadım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kaya.cihat92' Alıntı:
adem hocam vestellerin tv calisma suresini hesaplamada sikintı mı var. dün 1500 dk simdi 90 dk olmus

Yazılımsal müdahaleler harici ben life time sürecinde sapma hiç görmedim.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Uluyanhamsi' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Uluyanhamsi' Alıntı:
admin@tavsiyeforumu.com

Adem hocam buraya resim atamadım diye mailinize yolladım 7013632 seri no.
İlginden dolayı cok teşekkür ederim sağolasın.

Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

Sonucu bilgi veriniz  :ok:

Adem hocam Allah razı olsun sayende ekranı gördük:)) hocam 2.2.4t versiyonu yüklendi lakin tkgs ve screen mirroring gitmiş? can sağlığı olsun tvbox bağlayacaktım bahane oldu ☺ resim atmayı bilmiyorum kusura bakma atamadım.

Elinizde full var nasılsa, upgrade edip deneme yapabilirsiniz.  :ok:

MB9X ler forumda mevcut, yazılımlara erişimde sorun var ise bildirin lütfen kontrol edeyim.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhabalar. Öncelikle verdiğim rahatsızlık için lütfen kusura bakmayın. Bu smart tv lerle uyumlu çalışan klavye var mıdır acaba? Logitech klavye mouse deniyorum mouse tamam ama klavyeyi tanımıyor maalesef. Bu klavyeyi nasıl tanıtırırız yada hangi klavyeyi almalıyım uygun fiyatlı . 
Bir de bendeki yazılım 2.40 sürümü sanırım yeni sürüm çıkmış onu da yollama şansınız varsa sevinirim. Gerçi nasıl yükleme yapıyoruz bilmiyorum ama konunuzu okurum tekrar.. anakart mbr120 bu arada
Bilgi verirseniz çok hayır duası alacaksınız.
Şimdiden çok sağolun. Görüşmek üzere.

Çağatay Kardeşim;

Aradığınız bilgiler ve yazılım bu konunun birinci mesajında bulunmaktadır.  :ok:

0 Çevrimdışı

01cagatay23

Yeni Üye
5 Ara 2017
5
Ado' Alıntı:
Merhabalar. Öncelikle verdiğim rahatsızlık için lütfen kusura bakmayın. Bu smart tv lerle uyumlu çalışan klavye var mıdır acaba? Logitech klavye mouse deniyorum mouse tamam ama klavyeyi tanımıyor maalesef. Bu klavyeyi nasıl tanıtırırız yada hangi klavyeyi almalıyım uygun fiyatlı . 
Bir de bendeki yazılım 2.40 sürümü sanırım yeni sürüm çıkmış onu da yollama şansınız varsa sevinirim. Gerçi nasıl yükleme yapıyoruz bilmiyorum ama konunuzu okurum tekrar.. anakart mbr120 bu arada
Bilgi verirseniz çok hayır duası alacaksınız.
Şimdiden çok sağolun. Görüşmek üzere.

Çağatay Kardeşim;

Aradığınız bilgiler ve yazılım bu konunun birinci mesajında bulunmaktadır.  :ok:

çok teşekkür ediyorum cevap ve ilginiz için. Bende işini bilmeyen servis yüzünden sıkıntı yaşadım. güncelleme olayını bir kenara bırakın panelin ne olduğunu sorduğumda vestelin kendi ürettiği panel olduğunu hatta samsunga bile üretim yaptığını söyleyince daha fazla soru sormadım. 

buradan sprumu tekrar yinelemek istiyorum çünkü diğer sayfalara maalesef bulamadım. uyumlu klavye varmı bu televizyonalr için ? opera tv uygulamasında klavye desteği yok sadee rakamlar çıkıyor tuşlara bastığımda. bu da yazılımla alakalı bir durum mu açıkcası çözemedim. yarın servis gelip bakacak. olmadı iade edeceğim çünkü televizyonu istemeden de olsa.

0 Çevrimdışı

01cagatay23

Yeni Üye
5 Ara 2017
5
bu arada az öbnce menü test ekranından ölü piksel testi yaptım ve bir bölgede 3-4 mm çapında tüm renklerde açık kalan bir bölge gördüm. ölü piksel desem değil gibi ama nasıl tarif etsem siyah ve beyaz ekranlar hariç tüm renklerde beyaz renge yakın bir renk veren bölge var. bu konuyla ilgili servisten nasıl bir talepte bulunabilirim ? yada servisle uğraşmadan cayma hakkını kullanarak iade mi edeyim nasıl bir fikir verirsiniz bana ?

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338
01çağatay23
   sorununa çözüm olur mu bilmem ama; en son aldığım hı-level 50 uhl500 televizyonumu ilk kurdum ayaklarını montajladım,çalıştırdım.ekranda merkeze eşit uzaklıkta 4 simetrik ölü piksel desem değil, ekranda lekeler.hani led ekrana dokunursun da o bölge bir flulaşır ya öyle.kuru bir bezle sildim pek dağılmadı.sonra düşündüm bunlar neden simetrik olabilir ? arka panele baktım sorun ortaya çıktı.

tv yi duvara asma noktalarındaki 4 vida o kadar sıkılmış ki LCD paneli kastırmış.bir iki tur gevşettim.sorun bitti.ama düşünüyorum da bu durum normal mi? bence değil .yarın bir gün duvara assam tv yi malum ağırlığıyla panelde belki de aynı renk sorunu ortaya çıkacak.gerçi adem hocam bunu bize en iyi değerlendirecek kişi.yorumlarınızı bekliyoruz adem hocam...

Geri
Üst Alt