Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
adem hocam seviyoruz seni cansın.bi sorun daha var bunu çözsen çözsen sen cözersin. bu tv lerin en ideal görüntu ayarı nedir.ekran modu olsun kontrast parlik renk keskinlik d.kontrast v.ssimdi diyeceksin ki kendi gozune en guzel geleni ayarla diye oyle olmuyo 3 aydır tv yi istedigim gibi ayarliylrum hoop ertesi veya 3 5 gun sonra bi daha degistiriyorum varsa onerin bekliyorum

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kaya.cihat92' Alıntı:
adem hocam seviyoruz seni cansın.bi sorun daha var bunu çözsen çözsen sen cözersin. bu tv lerin en ideal görüntu ayarı nedir.ekran modu olsun kontrast parlik renk  keskinlik d.kontrast v.ssimdi diyeceksin ki kendi gozune en guzel geleni ayarla diye oyle olmuyo 3 aydır tv yi istedigim gibi ayarliylrum hoop ertesi veya 3 5 gun sonra bi daha degistiriyorum varsa onerin  bekliyorum

Azizim, 

Aslında sorunun temel kaynağı Sadece TV ve/veya TV nin markası değil.

O kadar büyük bir tesadüf ile sizin bu soru bu gün denk geldi ki, Sabah Mutfaktaki TV de haberleri izleyeyim derken (Sabah dediğime bakmayınız artık saat 12 civarı bir şeydi sanırım yeni uyanmıştım :kıskıs:) NTV ye baktım ve ''Amaaan iktidar yalakası birisi konuşuyor'' en iyisi CNN Türk açayım dedim baktım aynı şahıs aynı görüntü.

İşte burada dikkatimi çeken neydi biliyormusunuz? aynı şahıs, aynı fon, aynı yayın fakat farklı renk tonları vardı ekranda, Bir daha eski kanala döndüm P>P ile, tekrar tekrar tekrar aynı şeyi yaptım kesinlikle ama kesinlikle fondaki o turuncumtrak renk iki kanalda da aynı tonda değildi.

Benim hayatım hep böyle soru/cevap ve incelemelerle geçtiği için bu detaylar kimse için önem arz etmese de ben irdeliyorum ister istemez.

Dedim ki ''Fırsat bu fırsat'' Hemen yatak odasındaki tv ye gittim aynı uygulam ve aynı sonuç, Oradan salondaki tv ye gidip açtım baktım ki salonda yayını bir platform üzerinden alıyorum, aynı test aynı sonuç ki burada bahsettiğim tv lerin markaları da hep ayrı.

Salonumdaki tv VESTEL, yatak odamdaki AXEN, Mutfaktaki AWOX

Şimdi azizim lütfen siz bana söyleyin, hangi ayarları yapalım?

:kıskıs: 

İşin özeti şu sayın hocam, Siz TV nizi istediğiniz kadar Stabil ayarlayın, yayın yapan kanalların, aynı kanalda izlediğiniz yapımların dahi birbiri ile bir uyumu söz konusu değil.

Çekimin yapıldığı kameradan, o kameranın ayarlarından, o yayını yapan reji masasındaki ayarlara kadar hiç bir yayın standartı belli bir senkronizasyon içerisinde değildir, aynen ses unsurunda olduğu gibi.

TV lerde AVL modu olmasına rağmen yapımdaki ses seviyesi ile reklama geçtiğindeki ses seviyesinin dahi uyuşmamasının, iki yapım arasında ses senkronizayonu almamasının da temelinde bu yatar.

Bu anlamda bu güne kadar hiç bir tüketicime de hiç bir üyemize de, ''Şu ayarları yapın'' demedim demem de.  :ok:

W Çevrimdışı

woreath

Yeni Üye
25 Kas 2017
12
Hocam bu MB120 anakart için Netflix'i sağlam çalıştıran yazılım yok heralde

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
woreath' Alıntı:
Hocam bu MB120 anakart için Netflix'i sağlam çalıştıran yazılım yok heralde

'Sağlam Çalıştıran'' cümlenizdeki kastı çok anlayamadım azizim?

2.36 sürümü netflix için sürülmüş bir yazılımdı zaten

Geri
Üst Alt