Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

yefe78 Çevrimdışı

yefe78 

Aktif Üye
20 Ocak 2018
354

Ado' Alıntı:
rommy6719' Alıntı:
Evet Adem Hocam Rar dosyasını açtım.İçerisinden 4 adet dosya çıktı birisi gz uzantılı olmak üzere.Işık yanar yanmaz mı ok tuşuna basmayı bırakıyım Adem Hocam

OK tuşunun basılı kalması kaynaklı bir sorun olmaz, OK tuşunun basılı olması tv ye ''Boot'a geç'' komutu vermiş olduğunuz anlamı taşır, zaten sistem boot'a geçtikten sonra eliniz basılı da kalsa sorun olmaz. Bu nedenle erken çektim çok bastım kaygınız olmasın.

FAT32 formatlı bellek içerisine yerleştirdiğiniz yazılım unsurlarının olduğu belleği tv ye takıp, Kumandanın OK tuşuna basılı tutarak fişi takmanız yeterli, gerisini tv kendisi halleder.

Siz bir daha deneyin olmazsa başka yazılım vereyim. (3.47.11)
Adem hocam gz uzantili dosyanin icinde mb130_en.bin uzantili dosya var onu cikarmasi lazim o sekilde flasa atmasi lazim

R Çevrimdışı

rommy6719

Yeni Üye
7 Şub 2018
39

Ado' Alıntı:
rommy6719' Alıntı:
Evet Adem Hocam Rar dosyasını açtım.İçerisinden 4 adet dosya çıktı birisi gz uzantılı olmak üzere.Işık yanar yanmaz mı ok tuşuna basmayı bırakıyım Adem Hocam

OK tuşunun basılı kalması kaynaklı bir sorun olmaz, OK tuşunun basılı olması tv ye ''Boot'a geç'' komutu vermiş olduğunuz anlamı taşır, zaten sistem boot'a geçtikten sonra eliniz basılı da kalsa sorun olmaz. Bu nedenle erken çektim çok bastım kaygınız olmasın.

FAT32 formatlı bellek içerisine yerleştirdiğiniz yazılım unsurlarının olduğu belleği tv ye takıp, Kumandanın OK tuşuna basılı tutarak fişi takmanız yeterli, gerisini tv kendisi halleder.

Adem Hocam dediğiniz işlemleri uyguladım.Işık yanıp söndü Jvs açılma ekranı geldi .Kırmızı ışık sürekli yanmaya başladı.Şu anda televizyonun açılmasını bekliyorum.Muhtemelen beceremeyeceğim.Flash dosyasında bütün dosyaları açtım.ve fat 32 formatında biçimlendirdim.

R Çevrimdışı

rommy6719

Yeni Üye
7 Şub 2018
39

Ado' Alıntı:
rommy6719' Alıntı:

Adem hocam yazılım yüklemeye çalışırken sorun çözüldü.Hala aynı yazılım gözüküyor ancak sorun çözüldü.İlginiz için tşk ederim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

rommy6719' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Adem hocam yazılım yüklemeye çalışırken sorun çözüldü.Hala aynı yazılım gözüküyor ancak sorun çözüldü.İlginiz için tşk ederim.

O yazılım yüklenmiştir o zaman, 3.47.62 sürüm zaten yüklediğiniz. :alala:

Neyse önemli olan sorunun çözülmüş olması :ok:

R Çevrimdışı

rommy6719

Yeni Üye
7 Şub 2018
39

Ado' Alıntı:
rommy6719' Alıntı:

O yazılım yüklenmiştir o zaman, 3.47.62 sürüm zaten yüklediğiniz. :alala:

Neyse önemli olan sorunun çözülmüş olması :ok:

Yazılım olarak 3.47.11 gözüküyor. İnş bu şekilde bir sorun bir daha ortaya çıkmaz. Yardım için tşk ederim.

C Çevrimdışı

Cihat_ 

Aktif Üye
5 Kas 2017
78
Adem hocam mb120  en son yazılımı yükledim ama görüntü hoşuma gitmedi bir önceki yazılımı yüklesem bir sorun oluşur mu tv de çökme vb gibi

S Çevrimdışı

Stargate0404

Aktif Üye
26 Ara 2017
91
Ado hocam selamlar kolay gelsin

Benim tv regal 40R6080U.
Genelde oyun oynuyorum. 
TV 2k yani 2560x1440 çözünürlükte en fazla 30 hz destekliyor.
Ekran kartım 4k oynatmada yetersiz. GTX 1050 ti 4 gb. 
2k çözünürlükte 60 hz desteğini almanın bir yolu var mıdır. Teşekkürler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

cht199' Alıntı:
Adem hocam mb120  en son yazılımı yükledim ama görüntü hoşuma gitmedi bir önceki yazılımı yüklesem bir sorun oluşur mu tv de çökme vb gibi

Sorun olmaz azizim problem yaşarsanız yine de bilgi veriniz elimizden ne geliyorsa destek oluruz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Stargate0404' Alıntı:
Ado hocam selamlar kolay gelsin

Benim tv regal 40R6080U.
Genelde oyun oynuyorum. 
TV 2k yani 2560x1440 çözünürlükte en fazla 30 hz destekliyor.
Ekran kartım 4k oynatmada yetersiz. GTX 1050 ti 4 gb. 
2k çözünürlükte 60 hz desteğini almanın bir yolu var mıdır. Teşekkürler

Ürününüzde SAMSUNG panel mevcut, SAMSUNG panellerin ise 60hz donanımsal yapısı olduğunu biliriz.

Ancak sonuç olarak sistemin izin verdiği sınırlar içerisinde sonuç alırsınız, bu koşullarda Donanımsal+Yazılımsal olarak size bu sonucu verebilecek stabiliteye sahip olan ürünlerde görüntü de alabilirsiniz. Ancak aldığınız her görüntü, gerçek hz değerinde olduğu anlamı da taşımayacaktır.

C Çevrimdışı

Cihat_ 

Aktif Üye
5 Kas 2017
78

Ado' Alıntı:
cht199' Alıntı:

Sorun olmaz azizim problem yaşarsanız yine de bilgi veriniz elimizden ne geliyorsa destek oluruz.

Yardımlarınız için çok teşekkürler sizde olmasanız danisacagimiz kimse yok gerçekten

Geri
Üst Alt