Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

K Çevrimdışı

kuzu1971

Yeni Üye
11 Şub 2018
12
Mb100 yeni yazılımı yükledim. Öncelikle tv 55ca9550 vestel'dir.
Kabaca gördüğüm farklılıklardan bahsedeyim. Alt kanal bilgi çubuğunda eskiden tv resminin yanında HD yada w şeklinde işaretler 
kanala göre çıkardı. 34,25 sürümde böyleydi. Şimdi böyle bir görüntü yok. 
Kanallarda parlaklık biraz artmış görünüyor. Kişisel görüşümdür. 
Ekran yansıtma (lg v500 tabletle) çalışıyor, problem yok.
Tv açılışta 2'ye bölünüyor da çift görüntü çıkıyor gibi bir anlık dalgalanma oluyor. 34,25 sürümde ve öncesinde kesinlikle yoktu.
Gelelim 3D kısmına... Kesinlikle problem. 
3D menüden açınca ekran kararıyor. Ses var görüntü yok. Kapatıp açmadan kesinlikle düzelmiyor.
Sanal 3D menüden açınca az orta yüksek (tüm isimleri aklıma gelmedi.) çalışıyor. Fakat Sanal 3D yi kapattığınızda gene aynı, ses var görüntü yok. Tv aç kapa yapıyorsunuz.
3d kullanmadığınızda problem yok. 
Birde ilk yüklediğimde, kanallar karışmıştı. Yeniden ilk kurulum yapınca düzeldi. 
Birde Hdr denedim. Bir demo video çektim. Görüntüde problem yok. Ama bir hdr ibaresi yok. Örnek; dts ibaresi çıkıyor. d.d. plus
ibaresi var, hdr ibaresi yok. Belki çektiğim demo farklıdır. Dolby Vision idi. Destek var yada yok diyemiyorum.
Kısaca aklıma gelenler böyle. (media playerde sorun yok. Gayet akıcı videolar oynatılıyor.) 3D kullanıyorsanız, kesinlikle yüklemeyin.
Tv dediğim gibi 55ca9550 belki başka tvl lerde çalışır, bilemiyorum. Hepinize kolay gelsin.

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
adem hocam bu güncellemeleri neden vestel direk yayınlamıyo pc gibi nete baglandiğında otomatik güncelemiyo veya vestel.com.tr den felan bulamıyoruz

G Çevrimdışı

Gence45

Yeni Üye
9 Şub 2018
34
Slm bendede 55 ca9550 ekran bana da daha canlı geldi bendede açılışta ekranda saliselik ekran bozulacakmış gibi birşey oluyor bilgi ekranının yanında w yada hd ibaresi bende çıkıyor hdr çıkmaması normal bizim tvde hdr yok çünkü

M Çevrimdışı

mstfyln

Yeni Üye
27 Eki 2017
35

Merhabalar 55ua9300 MB 120 tv  yı 2 29 11 yazilimi ile kullanıyorum sonrasındaki tüm yazilim ları deneyip goruntu netliğinin kötü ye gitmesinden ve diğer özellikleri nde bir değişiklik olmamasindan  kullanmadım üç gündür son yazılımı kullaniyorum maalesef görüntü netligi yine Azda olsa geriye gitti benim en çok dikkat ettiğim insan yüzü netliği %10 azaldı bazı kanallarda hafif parlama oluyor renk canlılığı ve parlaklık oldukça arttı optik ses çıkış ses seviyesi arttı smart uygulamaları zaten hepsi vardı sanırım ben 2.29.11de devam edeceğim

F Çevrimdışı

Furkanacar72

Yeni Üye
10 Şub 2018
22

Ado' Alıntı:
Furkanacar72' Alıntı:
Abi servis programla veya yazilimla eski haline getiremez degilmi

Her şekilde servise vermeniz uygun olur düşüncesindeyim. En azından ygulayabilecekleri bir kurtarma protokoleri var ise daha ekonomik bir özüm de sunabilirler size (Genelde uğraşmaz anakart değiştirirler)

abi vallah servis yarın gelecek mecburen servise vereceğim batmanda kalıyorum burda o kadar usta tv tamircisi yok servis bu tür işlemleri kurtarma yazılımlarıyla falan yapabiliyorsa anakrtları niye değiştiriyorlarki merkez servisin bundan haberi falan olmuyormu böyle kul hakkına geçiyorlar ?

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
mb96 ya mb130 yazilimi yüklersin sonra ado hocam yardım et ocağına düstüm bilmiyosan ne kurcalarsin tv yi be cocuk

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Furkanacar72' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Her şekilde servise vermeniz uygun olur düşüncesindeyim. En azından ygulayabilecekleri bir kurtarma protokoleri var ise daha ekonomik bir özüm de sunabilirler size (Genelde uğraşmaz anakart değiştirirler)

abi vallah servis yarın gelecek mecburen servise vereceğim batmanda kalıyorum burda o kadar usta tv tamircisi yok servis bu tür işlemleri kurtarma yazılımlarıyla falan yapabiliyorsa anakrtları niye değiştiriyorlarki merkez servisin bundan haberi falan olmuyormu böyle kul hakkına geçiyorlar ?

Bak şimdi, aldın konuyu nereden nereye getirdin. Kim sana KUL HAKKI YİYORLAR dedi ki şimdi?

Yeni nesil ürünlerde elektronik kart onarımı yok artık. Benim abim gibi istisnai bir kaç profesyonel usta nadiren SPI müdahalesi yapıyor, bulunduğunuz yerde ne bileyim ben nasıl bir uygulama yaparlar. Olması gereken zaten kartınızın değişmesi.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

kaya.cihat92' Alıntı:
adem hocam bu güncellemeleri neden vestel direk yayınlamıyo pc gibi nete baglandiğında otomatik güncelemiyo veya vestel.com.tr den felan bulamıyoruz

Aslında FTP den sahaya çıkıyorlar ama geç çıkıyorlar biraz, ayrıca tv nin kablolu bağlı olması lazım internete.

Yazılımlar için kendilerine ait bir destek portalı oluşturacaklar lakin süre konusunda bilgi vermek doğru olmaz o konuda net bilgi sahibi değilim :ok:

G Çevrimdışı

goldviper

Yeni Üye
10 Şub 2018
7

55UA8300 kullanıyorum ve ilk kez yazılım yükleyeceğim, sıkıntı olursa kurtarma imkanı var mı?
Mb130 connected kart var üzerinde

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

goldviper' Alıntı:
55UA8300 kullanıyorum ve ilk kez yazılım yükleyeceğim, sıkıntı olursa kurtarma imkanı var mı?
Mb130 connected kart var üzerinde

Bu konuda kimse %100 garanti veremez. Lakin çöken sistemlerin FULL yazılım ile kurtarma olasılığı var elbette.

Geri
Üst Alt