Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

T Çevrimdışı

topçuteknik

Yeni Üye
5 Mar 2024
5
49
Merhaba benim televizyonum Vestel satellite 24PH5030 24" led tv. 17MB82S kartı var ve televizyon tamamen çökmüş vaziyette. Elektronik arızası yok çünkü panel ledleri çalışıyor Vestel yazısı dahi yok ch341 programlayıcım var ve doğrudan dump etmek istiyorum bir de 2 tane flash entegresi var u10 ve u12. Bunların hangisine çekirdek yazılımı dump edebiliriz yardımcı olabilirmisiniz

1000033917.jpg

Panel veya anakartı değişmedi. Ana kartı 17MB82S

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

ozanackgz01

Yeni Üye
23 Ocak 2024
15
25
Sota Sota By_Trol By_Trol adminlerim allah sizden razi olsun mb 97 titanyum yazilimi gerceklestirdim Youtube video oynatma
Sikintisiz yasiyorum ama ufak ufak donma kasmalar oluyor galiba televizyondan olabilir dusunuyorum internetim hizli ama televizyonum kasiyor kumanda gec basiyor yutubdan neden hala anlayamadim buluruz inslah cozumu

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,857
Sota Sota By_Trol By_Trol adminlerim allah sizden razi olsun mb 97 titanyum yazilimi gerceklestirdim Youtube video oynatma
Sikintisiz yasiyorum ama ufak ufak donma kasmalar oluyor galiba televizyondan olabilir dusunuyorum internetim hizli ama televizyonum kasiyor kumanda gec basiyor yutubdan neden hala anlayamadim buluruz inslah cozumu
Üstadım kartınız çok eski donanım yetersizliği nedeniyle bu sorunu yaşıyorsunuz.

Tv memnunsanız android box alıp kullanın.

E Çevrimdışı

eneselektronik

Yeni Üye
25 Haz 2020
44
26
IMG_1197.jpg
IMG_1177.jpg
IMG_1176.jpg
IMG_1178.jpg

Merhaba değerli ustalarım kolay gelsin tv ilk etapta açılıyor daha sonra kanal değiştirmek için tuşa basınca direk kapanıp açılmaya başlıyor Tv yazılım olacağını düşğnerekten sorunun destek almak istedim sizlerden

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
IMG_1197.jpg
IMG_1177.jpg
IMG_1176.jpg
IMG_1178.jpg

Merhaba değerli ustalarım kolay gelsin tv ilk etapta açılıyor daha sonra kanal değiştirmek için tuşa basınca direk kapanıp açılmaya başlıyor Tv yazılım olacağını düşğnerekten sorunun destek almak istedim sizlerden
Muhtemelen Tuner katı arızalı. Önce fabrika ayarlarına alıp sıfır kurulum yapıp deneyin. Devam ederse yazılım paylaştım, onu yükleyin ve harici uydu alıcıyla TV' yi kontrol edin. Çalışıyorsa o şekilde kullandırabilir ya da kartı değiştirirsiniz.

Kurtarma yazılımı verildi. Sağ üstte çan simgesinden bildirimleri kontrol edin. Yükleme talimatı indirme sayfasındadır. Yükleme sonucunu mutlaka bildirin.

E Çevrimdışı

eneselektronik

Yeni Üye
25 Haz 2020
44
26
Muhtemelen Tuner katı arızalı. Önce fabrika ayarlarına alıp sıfır kurulum yapıp deneyin. Devam ederse yazılım paylaştım, onu yükleyin ve harici uydu alıcıyla TV' yi kontrol edin. Çalışıyorsa o şekilde kullandırabilir ya da kartı değiştirirsiniz.

Kurtarma yazılımı verildi. Sağ üstte çan simgesinden bildirimleri kontrol edin. Yükleme talimatı indirme sayfasındadır. Yükleme sonucunu mutlaka bildirin.

IMG_1198.jpg

Merhaba abi verdiğiniz yazılımı yükledim panel ters Şuan resim net değil son durum görseldeki gibi

M Çevrimdışı

malicitak

Yeni Üye
24 May 2022
9
43
Merhaba, cihazım toshiba model serisi resimde attığım gibi. Sorunum ekran açılmıyor sanırım 17mb170 yazılım yüklemek gerekiyor yardımınızı rica ederim.

20240307_210935184441f8c7151db4.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Herhangi bir yazılım denemedim ustam sizin verdiğiniz yazılımı denedim sonuç bu şekilde
Siz veya size gelmeden önce panel yazılımını etkileyen bir yükleme yapılmış. Yukarıda da söylediğim gibi kurtarma yazılımı içeriğinde panel yazılımı yoktur. Dolayısıyla panel kurtarma yazılımıyla ters gelmez.

Full yazılım verildi. Sağ üstte çan simgesinden bildirimleri kontrol edin. Yükleme talimatı indirme sayfasındadır. Yükleme sonucunu mutlaka bildirin.

Geri
Üst Alt