Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

E Çevrimdışı

Emre78

Aktif Üye
3 Ara 2018
402
46
Merhabalar hocam arkadaşımda 3 adet vestel tv var youtube açılmıyor bu yazılımı yüklemek istiyorum Mv96 kartlarda youtube sorunu çözüldü. https://tavsiyeforumu.com/konu/mb96-v-3-7-3i-youtube-sorunu-cozuldu.15936/ isimli konudaki yazılım https://tavsiyeforumu.com/kaynaklar/mb96-youtube-carbon-v376y.392/
linkine tıkladığımda yazılım dosyası inmiyor hata veriyor talep oluşturmanız gerekir uyarısı alıyorum yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler yalnız kafama takılan bir soru var tvdeyi sürümler bu
mb96-v-3-7-3i

Verdiğiniz linkteki yazılımda ise bu -youtube-carbon-v376y.392/
rakamlar var

Biraz kafam karistida yardimci olursaniz sevinirim

Screenshot_20231203_173254_WhatsApp07240269be44b6b6.jpg

20231203.jpg

2023126.jpg

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,835
Merhabalar hocam arkadaşımda 3 adet vestel tv var youtube açılmıyor bu yazılımı yüklemek istiyorum Mv96 kartlarda youtube sorunu çözüldü. https://tavsiyeforumu.com/konu/mb96-v-3-7-3i-youtube-sorunu-cozuldu.15936/ isimli konudaki yazılım https://tavsiyeforumu.com/kaynaklar/mb96-youtube-carbon-v376y.392/
linkine tıkladığımda yazılım dosyası inmiyor hata veriyor talep oluşturmanız gerekir uyarısı alıyorum yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler yalnız kafama takılan bir soru var tvdeyi sürümler bu
mb96-v-3-7-3i

Verdiğiniz linkteki yazılımda ise bu -youtube-carbon-v376y.392/
rakamlar var

Biraz kafam karistida yardimci olursaniz sevinirim

Screenshot_20231203_173254_WhatsApp07240269be44b6b6.jpg

20231203.jpg

2023126.jpg
güncelleme yazılımını indirebilmeniz için yetkilendirme yaptım.

Cihazları güncelleyip bilgi verin.

E Çevrimdışı

Emre78

Aktif Üye
3 Ara 2018
402
46
Hocam çok çok teşekkürler ellerinize yüreğinize sağlık güzel insanlar hocam akşam verdiğiniz youtube yazılımını 3 tv den ikisine yükledim sonuç olumlu iki tv dede youtube çalışıyor biras kasılma oluyor tvde geç algılıyor kumandayı yazılımı yükledikten sonra factory reset yapıp yeniden kurulum yaptım yine aynı kumandayı geç algılıyor bu tv ile alakalı bir durummu yoksa youtube yazılımı ile alakalımı

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,425
selamlar, tvde profilo uygulamasına maalesef giremiyorum artık, tv ye yeni full sürüm atmam gerekiyor. yeni sürüm için yardımcı olursanız sevinirim. tv duvara monte olduğu icin düzgün cekemedim. foto buyutulunce okunaklı oluyor. tesekkur ederim.

tv-foto-1.jpg
tv-foto-2.jpg
Tv mb130 Ana karta sahip resimdeki yazılım sürümünün daha günceli yok tv en son sürümde

M Çevrimdışı

muratmerve

Yeni Üye
13 Kas 2023
5
39
Selamlar, TV yi fabrika ayarında yapamiyorum başa dönsün diye. Bu yüklü olan son sürümü tekrar yüklesem toparlama şansı olurmu acaba. Linklerden indiremiyorum maalesef. Tv yi şuan Netflix ve YouTube dışında kullanamıyorum.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,425
Selamlar, TV yi fabrika ayarında yapamiyorum başa dönsün diye. Bu yüklü olan son sürümü tekrar yüklesem toparlama şansı olurmu acaba. Linklerden indiremiyorum maalesef. Tv yi şuan Netflix ve YouTube dışında kullanamıyorum.
Arşivde Profilo marka tv ye ait full yazılım yok fakat mb 130 ana kartların son sürümü sizin tv de yüklü onu yazmıştım full yazılımı daha düşük versiyondur sizdeki versiyon güncelleme ile yükseltilmiş halidir.

S Çevrimdışı

SemDex

Yeni Üye
1 Ara 2023
4
28
1. According to the saved panel profile, it says that you have a VES400UNVS-2D-N03 panel in your TV
2. In the picture from the first post, it shows that the panel is VES315UNDA-2D-N11
3 . In newSPIRom and oldSPIRom the panel is the same
4. The fact that you rewrote the flash memory and nothing changed tells me that you are doing something wrong
5. There may still be problems with the software in the NAND memory, but I don't have any.
6. It's all I have. Maybe another colleague has another software.
Im assuming there is something wrong with NAND firmware, because its literally impossible to have VES400UNVS-2D-N03 in the TV, since thats 40" panel and TV is 32". Picture in the initial post (Sickers) is from inside of the TV i am trying to fix, whos original board has dead NAND / NAND firmware issues. Im not sure if there is some kind of code to "reload info from SPI rom" or what, since that would be the only logical explanation for why nothing changed. Just to be sure about the process, i desoldered the IC, flashed it using rt809f, soldered it back. To note - nothing changes even if i take original SPI rom of clients original board and place it on my replacement board, which, at least for me, means that either all of the info is in the NAND or that there is some kind of sequence or something to reload info from SPI rom

Geri
Üst Alt