Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,833
Hocam çok çok teşekkürler ellerinize yüreğinize sağlık güzel insanlar hocam akşam verdiğiniz youtube yazılımını 3 tv den ikisine yükledim sonuç olumlu iki tv dede youtube çalışıyor biras kasılma oluyor tvde geç algılıyor kumandayı yazılımı yükledikten sonra factory reset yapıp yeniden kurulum yaptım yine aynı kumandayı geç algılıyor bu tv ile alakalı bir durummu yoksa youtube yazılımı ile alakalımı
Donanım olarak yetersiz kart, gittiği yere kadar kullanın.
(Android Box kullanmanızı tavsiye ederim.)

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

muratmerve

Yeni Üye
13 Kas 2023
5
39
Arşivde Profilo marka tv ye ait full yazılım yok fakat mb 130 ana kartların son sürümü sizin tv de yüklü onu yazmıştım full yazılımı daha düşük versiyondur sizdeki versiyon güncelleme ile yükseltilmiş halidir.
Peki ne önerirsiniz acaba, Profilo uygulamasini kullanamıyorum. Belirli uyeliklerimiz Profilo uygulamasının içinde. Yardımcı olursanız sevinirim. Yoksa TV çöp olucak

M Çevrimdışı

musacst

Yeni Üye
6 Ara 2023
1
25
Yazılım indirebilmek için yapılması gerekenler

Kurtarma, Çekirdek yazılımları indirebilmek konu altına , Menü(home) 4725 ile servis menünü paylaşınız.
Yetkili arkadaşlar size indirmeniz gereken yazılımı bildirim yoluyla göndercektir.

Amacımız sizlere zorluk çıkarmak değil bilakis yanlış yazılım yüklenmesi sonucu televizyonlarınızın brick olmasını engellemektir.

Yazılım indirebilmek için yapılması gerekenler

Kurtarma, Çekirdek yazılımları indirebilmek konu altına , Menü(home) 4725 ile servis menünü paylaşınız.
Yetkili arkadaşlar size indirmeniz gereken yazılımı bildirim yoluyla göndercektir.

Amacımız sizlere zorluk çıkarmak değil bilakis yanlış yazılım yüklenmesi sonucu televizyonlarınızın brick olmasını engellemektir.

Fotograf---6.12.2023-16.16c3710f97efad9ea9.jpg

T Çevrimdışı

tauncer

Yeni Üye
6 Ara 2023
7
44
IMG_20231206_211613_456.jpg

hocam televizyonu fabrika ayarlarına getireyim dedim. sonra açılmadı. boz bir ekranda kaldı. vestel yazısı çıkmıyor. bazı güncelleme yazılımları denedim başaramadım. bu tv nin core yazılımına ulaşabilirsem çok mutlu olacağım. televizyon tamamen orjinal. şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
IMG_20231206_211613_456.jpg

hocam televizyonu fabrika ayarlarına getireyim dedim. sonra açılmadı. boz bir ekranda kaldı. vestel yazısı çıkmıyor. bazı güncelleme yazılımları denedim başaramadım. bu tv nin core yazılımına ulaşabilirsem çok mutlu olacağım. televizyon tamamen orjinal. şimdiden teşekkür ederim.
Açılmayan TV' ye güncelleme yazılımını nasıl yüklediniz, yükleyeceksiniz? Problemi daha net anlamak adına soruyorum.

T Çevrimdışı

tauncer

Yeni Üye
6 Ara 2023
7
44
Açılmayan TV' ye güncelleme yazılımını nasıl yüklediniz, yükleyeceksiniz? Problemi daha net anlamak adına soruyorum.
usb belleğe attığım yazılımı tvnin fişini takarken ok tuşuna basarak güncellesin diyorum. ama kırmızı ışık hızlı bir şekilde yanıp sönüyor. az sonrasında ise tv kapanıyor. sanırım çekirdek yazılım lazım. tv seri numarası ile gelen yazılım evet ekranın açılmasını istiyor. ekran aslında açılıyor ama vestel yazısı gelmiyor öyle diyeyim. başlatılamıyor yani tv.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
usb belleğe attığım yazılımı tvnin fişini takarken ok tuşuna basarak güncellesin diyorum. ama kırmızı ışık hızlı bir şekilde yanıp sönüyor. az sonrasında ise tv kapanıyor. sanırım çekirdek yazılım lazım. tv seri numarası ile gelen yazılım evet ekranın açılmasını istiyor. ekran aslında açılıyor ama vestel yazısı gelmiyor öyle diyeyim. başlatılamıyor yani tv.
Zaten ilk hatayı burada yapıyorsunuz. Yanlış yazılımı yanlış yöntemle yüklüyorsunuz.

Eğer önceki denemelerinizde TV' ye kalıcı bir zarar vermedi iseniz;

Full yazılım verildi. Sağ üstte çan simgesinden bildirimleri kontrol edin. Yükleme talimatı indirme sayfasındadır. Yükleme sonucunu mutlaka bildirin.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt