Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Usbyi boşalttım sadece göndermiş olduğunuz dosyayı usbye attım sonra menü 4725 yapıp usboperation yaptım lütfen bekleyin dedi sonra tv kapattım fişini çektim taktım usb çıkardım ama olmadı

rar dan cıkarıp boş flash a atınız.flash ta sadece profile isimli dosya olacak.ardından uk üzerinden menü 4725 tuslayınız.ardından usb operation seçilir 20 sn beklenir.sonra factory reset yada ilk kurulum yapılır.
Saygılarımla...

A Çevrimdışı

Ayhantok

Yeni Üye
3 Şub 2020
14
34

rar dan cıkarıp boş flash a atınız.flash ta sadece profile isimli dosya olacak.ardından uk üzerinden menü 4725 tuslayınız.ardından usb operation seçilir 20 sn beklenir.sonra factory reset yada ilk kurulum yapılır.
Saygılarımla...
Teşekkür ederim elinize emeğinize sağlık yapınca paylaşıcam

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
teraspy teraspy Regal servis menüsünde ki Diagnostic de şu satırlar neyi ifade ediyor bilgi verirseniz sevinirim.
meselamesela etkin olanlar kapatılabiliyor ya da kapalı olanlar açılabiliyor ne değişir bunları değiştirdim de.

OLED OFF RF OK
http Test server Disable
ıperf server start OK
Flash write debug Açık
Uart Rx Etkin
USB Logging Off
Freeview play Disable
Smart Home activity state Disable
Aps shorting Disable
Dynamic Menü Disable
Auto zoom mode Disable ( acaba bu televizyonu izlerken bir tuşa basıp ekrandaki bi kareyi yakınlaştırıyor mu)
Çok etkisi olmayan,test amaçlı diye biliyorum ,gerçi bendeki tvlede böyle değil bu menü :)

USB Logging = bu "on" olduğunda tvye takılan usb belleğe kayıt tutmaktadır,kullanıcıya değil de onarımcıya veya servis elemanına tv hakkında olumlu-olumsuz kayıtlar tutar.
İşin aslı bu kısımları pek ellememek daha iyidir (profil dosyasında) ,auto zoom ben açmıştım ,bende çok işe yaramadı doğrusu,yayına göre ekran değişmesi gerekirken hiç bir şey olmuyor,sanki yazılımı derlerken "bu da bulunsun ,ileride lazım olur" denilerek derlenmiş,tabii iddia etmiyorum çünkü benim 3 tvdeki kart erski seri biliyorsun,belki yeni seri kartlarda bir etki yaratıyordur ,ama bu olay asla senin dediğn şekilde çalışmaz :ok

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
mb211 son yazılımı yükledim (69.12.0) ekran icerisinde ki enerji tasarrufu başlığının altında bulunan arka ışık ayarı neden pasif durumda ve aktif olmuyor. bunu nasıl aktif edebilirim. ona geldigim de hemen bir alta geçiyor onu seçemiyorum. arka ışık ayarı 100 de onu düşürmek istiyorum. modlamayla bu aktif hale getirilebilir mi? modlamada hangi başlık altında olabilir bu ayarlar?
teraspy teraspy rfve rfve

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
mb211 son yazılımı yükledim (69.12.0) ekran icerisinde ki enerji tasarrufu başlığının altında bulunan arka ışık ayarı neden pasif durumda ve aktif olmuyor. bunu nasıl aktif edebilirim. ona geldigim de hemen bir alta geçiyor onu seçemiyorum. arka ışık ayarı 100 de onu düşürmek istiyorum. modlamayla bu aktif hale getirilebilir mi? modlamada hangi başlık altında olabilir bu ayarlar?
teraspy teraspy rfve rfve

Bu bütün Vestel'lerde öyle benim bildiğim. Bizdeki kaç yıllık Vestel'de de öyle.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
tüm ayarları yaptım ama yine aynı enerji tasarrufu ilgili değil.Arka planda pasif yapılmış, belkide modlama ile aktif hale getirilebilir düşüncesiyle
ustalardan da cevap bekliyorum umarım olur :)

IMG_20200209_074535_1.jpg

O ayar aydınlatmayı kontrol eden bir ayar. Kapalı geliyorsa kurcalamaya gelmez.
Bilmediğiniz ayarları etkinleştirmeyi denemeyin derim.

Gelişmiş ayarlar menüsünde bir seçenekten dolayı yapıyor olmasın onu? TV'den uzağım şimdi, kurcalayamıyorum.
Ya da otomatik bekleme ayarı falan? O ayar oradaysa mutlaka başka bir ayardan dolayı pasif moddadır.
Yoksa niye koysunlar onu oraya? Saçma olur.

Model bilgisi ve seri numaranızı yazarsanız F fikoloji ve TEKNOwest TEKNOWEST arkadaşlarımız size yardımcı olmaya çalışır.
Belki bir güncelleme vs. vardır ürününüz için.

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
O ayar aydınlatmayı kontrol eden bir ayar. Kapalı geliyorsa kurcalamaya gelmez.
Bilmediğiniz ayarları etkinleştirmeyi denemeyin derim.

Gelişmiş ayarlar menüsünde bir seçenekten dolayı yapıyor olmasın onu? TV'den uzağım şimdi, kurcalayamıyorum.
Ya da otomatik bekleme ayarı falan? O ayar oradaysa mutlaka başka bir ayardan dolayı pasif moddadır.
Yoksa niye koysunlar onu oraya? Saçma olur.

Model bilgisi ve seri numaranızı yazarsanız F fikoloji ve TEKNOwest TEKNOWEST arkadaşlarımız size yardımcı olmaya çalışır.
Belki bir güncelleme vs. vardır ürününüz için.

biraz daha araştırayım ben, başka bir özellik engelliyor olabilir kontrol edeyim teşekkür ederim :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
biraz daha araştırayım ben, başka bir özellik engelliyor olabilir kontrol edeyim teşekkür ederim :)

Kumanda'da Q-Menu tuşu var ona basıp bir bakın derim. Belki otomatik uyku vs. bir özellik onu kapatmış olabilir.
Başka bir anlam veremedim ben açıkçası.
Olmadı kanal listesini yedekleyip TV'yi ilk kurulum ile sıfırlayın. :kiskis

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,647
tüm ayarları yaptım ama yine aynı enerji tasarrufu ilgili değil.Arka planda pasif yapılmış, belkide modlama ile aktif hale getirilebilir düşüncesiyle
ustalardan da cevap bekliyorum umarım olur :)

Resim ayarları menüsünde üst satırda dinamik , doğal , spor , sinema seçenekleri var. Bazı yazılımlarda spor seçili ise back light ayarı yapılmaz bir defa dinamik modu seçin tekrar doğal moda dönün ayar aktif olacaktır.

A Çevrimdışı

Ayhantok

Yeni Üye
3 Şub 2020
14
34
A Çevrimdışı

Ayhantok

Yeni Üye
3 Şub 2020
14
34
20200209_132828.jpg

Merhabalar elinize sağlık artık netflixim var diğer arkadaşlarında ilgisine teşekkür ederim. By_Trol By_Trol M mesutank D NetCaliber
Netflix tamam şimdi youtube çalışmıyor netflixden önce çalışıyordu ne yapabilirim buna
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Netflix tamam şimdi youtube çalışmıyor netflixden önce çalışıyordu ne yapabilirim buna
Tvye internet gelmiyormuş aslında ilk yükleme yaptım direk izlemeye başladım acaba tvyi sıfırlayıp yeniden kurulummu yapmam lazım internet kablosu takılı aktif hiç ellemedim ve resimdeki gibi bağlı gösteriyor

15813419853378053114717962033085.jpg

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt