Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

M Çevrimdışı

mash1453

Yeni Üye
28 Ocak 2020
32
49
söylenenler yapıldı......
  • USB belleğin Kök dizinine read isimli bir klasör oluşturun.
  • USB belleği Tv ye takın
  • Menu + 4725 yaparak Usb Operations a Tıklayın. Profile dosyaları USB nize aktarılmıştır.

Tv den usb ye syslog_2020_01_31_18_41_41 ( uzantısı yok normalde.... bin olması gerekli dendiği için bin dosyasına çevrildi.)
ancak
vestel profile reader v2
vestel toolbox

programları dosyayı vestel dosyası değil diyip açmıyor.....

Sonraki adım ne olmalı?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Tv den usb ye syslog_2020_01_31_18_41_41 ( uzantısı yok normalde.... bin olması gerekli dendiği için bin dosyasına çevrildi.)
ancak
vestel profile reader v2
vestel toolbox
Hımm,böyle olmamalı sevgili mash1453 :)
Senin tv kartın nedir acaba önce bunu öğrenmelisin ,yazığın "read" olayı mb82 için geçerlidir :ok

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,683
  • Menu + 4725 yaparak Usb Operations a Tıklayın. Profile dosyaları USB nize aktarılmıştır.

ancak
vestel profile reader v2
vestel toolbox

Sonraki adım ne olmalı?

Verdiğim linktekini dener misin?
Link
?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,683
Tv den profil alıp modlama yapıp modlanmış dosyayı geri yükleyeceksiniz. Usb flash bellek içerisine tek olarak atın isim değiştirmeyin. Kulaklık sesini de dediğiniz gibi yapabilirsiniz.

M Çevrimdışı

mash1453

Yeni Üye
28 Ocak 2020
32
49
Tv den profil alıp modlama yapıp modlanmış dosyayı geri yükleyeceksiniz. Usb flash bellek içerisine tek olarak atın isim değiştirmeyin. Kulaklık sesini de dediğiniz gibi yapabilirsiniz.

üstad yazılım konusunda bilgili ama bu konuda bilgisiz biriyim....
biraz daha ayrıntı verirmisiniz?
bunu usb ye atıp sonra tv ye takıp ordan bir profil mi indireceğim?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,683

ancak
vestel profile reader v2
vestel toolbox

Sonraki adım ne olmalı?

Alıntı yaptığım yazı sizindi ne yapmak istemiştiniz. Açıklarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Sanırım modlama yapmak istemişsiniz.

M Çevrimdışı

mash1453

Yeni Üye
28 Ocak 2020
32
49
Alıntı yaptığım yazı sizindi ne yapmak istemiştiniz. Açıklarsanız yardımcı olmaya çalışırım. Sanırım modlama yapmak istemişsiniz.

ben kumanda daki master volume tuşunun kulaklık çıkışını da kontrol etmesini istiyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

son verdiğiniz dosya ile
mb230_hwprofile.bin
mb230_langprofile.bin
mb230_swprofile.bin
syslog_2020_02_01_11_27_41.gz

dosyalarını indirmek mümkün oldu....

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,683
ben kumanda daki master volume tuşunun kulaklık çıkışını da kontrol etmesini istiyorum
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

son verdiğiniz dosya ile
mb230_hwprofile.bin
mb230_langprofile.bin
mb230_swprofile.bin
syslog_2020_02_01_11_27_41.gz

dosyalarını indirmek mümkün oldu....

Sw yazanda düzenlemeyi yapabilirsiniz veya drive ekleyin link verin düzenleyip size geri göndereyim.

M Çevrimdışı

mash1453

Yeni Üye
28 Ocak 2020
32
49
üstad vestel toolbox ile true yaptım....
Zahmet olmaz ise şimditv ye nasıl update edeceğimi söylerseniz sanırım yeterli olacaktır....
İlginiz için ayrıca teşekkürler....

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,683
üstad vestel toolbox ile true yaptım....
Zahmet olmaz ise şimditv ye nasıl update edeceğimi söylerseniz sanırım yeterli olacaktır....
İlginiz için ayrıca teşekkürler....

Boş bir usb flash bellek içerisinde yeni bir klasör oluşturun klasörü profile olarak adlandırın modladığınız dosyayı klasör içerisine kopyalayın dosyayı alırken yaptığınız uygulamanın aynısını yapın yüklenecektir. Tv yi kumanda ile kapatın led tamamen söndükten sonra geri çalıştırın deneyin olmadı ise fişi prizden çekip tv yi tekrar çalıştırın.

M Çevrimdışı

mash1453

Yeni Üye
28 Ocak 2020
32
49
kontrol adımı:
usb içerisine profile isimli bir klasör oluşturuyorum. ( başka bir dosya yada klasör yok )
bu klasör içerisine swprofile dosyasını editlemem söyleniyordu mesajlarda orada editlediğim swprofile dosyasını kopyalıyorum. ( sadece swprofile dosyası )
usb yi tv ye bağlayıp profilleri alırken yaptığım işlemi yapıyorum
sonra kapatıp açınca olması gerekiyor.. kumandadan kapatıp açma olmaz ise elektrik kesme adımını uyguluyorum....
doğru anlamışmıyım?

Geri
Üst Alt