Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
208
45
Ne yapalım? Ben yatayım. Denemelere daha sonra devam edelim. İsterseniz, size de uygun bir zamanda, benim için cumartesi akşam 23:00'ten sonra uygun, uzaktan bağlanıp siz deneyin.

Not: komutlara cevap resimde

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Senin bilgisayara bağlanamam, ama birkaç deneme yapayım ,kart ile alakalı olabilir,biz de yarın hastaneye gideceğiz,erken yatabilirim ,ama mb100 kart ve yazılımı ile ilgili olabilir.
Çözeriz merak etme.:ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Teşekkür ederim,hanımı götüreceğim,büyük sıkıntı yok,kontrole gideceğiz.

EK:
Aklıma geldi,winden telneti admin olarak çalıştır birde bakalım,yarın eve geldiğinde,gerçekten merak ettim neden izin verilmeyi istedi acaba, "permission denied" diyerek,,yetkiniz yok diyor.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Biraz önce benim laptoptan tvye direkt eternet çektim,interneti de kapattım ,sadece:
LAPTOP <-------->TV yani
Tv'den ipyi aldım ,önce 3çer rakamlı ip aldı tv,kablolu yu kapatıp açtığımda da "10.42.0.129" aldı bu ip yi girip telneti aktif ettim ve tvye bağlandım :)
İnternet olmadan tv yazılımını kopyaladım,tvye reboot çektim,hatta yine bir şey kopyaladım tv içine,ve yine boot döngüsüne girdi,vede yine full yazılım kurup tekrar denedim internetsiz bağlanmayı ve hoooop yallah :)
Bu arada unutmadan yazayım,10.42.0.129 hiç değişmedi,neden bilmiyorum - ki anlamam bu işlerden - :) Haberiniz olsun,takın tv ile laptopa kabloyu telnetle girin (tabii benim tv 47pf9090,belirteyim,sevgili mert'in deyişiyle "amiral gemisi" )

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
208
45
Teşekkür ederim,hanımı götüreceğim,büyük sıkıntı yok,kontrole gideceğiz.

EK:
Aklıma geldi,winden telneti admin olarak çalıştır birde bakalım,yarın eve geldiğinde,gerçekten merak ettim neden izin verilmeyi istedi acaba, "permission denied" diyerek,,yetkiniz yok diyor.

Admin olarak deneyeceğim. Ondan önce, "./oscam1" komutunu kök dizinde mi vermek gerekiyor?

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Biraz önce benim laptoptan tvye direkt eternet çektim,interneti de kapattım ,sadece:
LAPTOP <-------->TV yani
Tv'den ipyi aldım ,önce 3çer rakamlı ip aldı tv,kablolu yu kapatıp açtığımda da "10.42.0.129" aldı bu ip yi girip telneti aktif ettim ve tvye bağlandım :)
İnternet olmadan tv yazılımını kopyaladım,tvye reboot çektim,hatta yine bir şey kopyaladım tv içine,ve yine boot döngüsüne girdi,vede yine full yazılım kurup tekrar denedim internetsiz bağlanmayı ve hoooop yallah :)
Bu arada unutmadan yazayım,10.42.0.129 hiç değişmedi,neden bilmiyorum - ki anlamam bu işlerden - :) Haberiniz olsun,takın tv ile laptopa kabloyu telnetle girin (tabii benim tv 47pf9090,belirteyim,sevgili mert'in deyişiyle "amiral gemisi" )

Aha benim TV ile aynı model. bende hemen oscam işine gireyim. :)
adımları banada mesaj atarmısın boş vekitte deme yapayım.

TV de artık IPTV de izleyebiliyorum. TV de yapmak istediğim ve yapamadığım 2 şey kaldı .
Biri Netflix biride DTS sesi TV den almak .

D Çevrimdışı

dad6403

Yeni Üye
1 Ocak 2018
34
Ben de mb95 anakartlı nexon 40nx590 tv için DTS açmayı takip ediyorum buradan. İnşallah birisi anlatır da hiç değilse birazcık daha düzelir sesi tv'nin. Babama grundig 43vle5830 Bn aldık. Sesi çok güzel ya. Gerçekten onun yanında benim tv laptop hoparlörü gibi. Çok beğendim grundigi. Amazon dan 1709a aldım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Admin olarak deneyeceğim. Ondan önce, "./oscam1" komutunu kök dizinde mi vermek gerekiyor?
Kök dizindesin zaten,başka türlü /mnt/hd0a komutuyla bağlanamazsın usb belleğe ,sen sormadan ben yazayım,ismin : oscam1,oscam2 ,oscam22 olması da çalışmayı etkilemez :)

Aha benim TV ile aynı model. bende hemen oscam işine gireyim. :)
adımları banada mesaj atarmısın boş vekitte deme yapayım.
TV de artık IPTV de izleyebiliyorum. TV de yapmak istediğim ve yapamadığım 2 şey kaldı .
Biri Netflix biride DTS sesi TV den almak .
Sevgili rfve,acele etme,dur biraz bekle ,bizim tvler zaten Mips,çalışmasında sorun yok görünüyor, ve bitmiş proje değil ;):)
Ben de mb95 anakartlı nexon 40nx590 tv için DTS açmayı takip ediyorum buradan. İnşallah birisi anlatır da hiç değilse birazcık daha düzelir sesi tv'nin. Babama grundig 43vle5830 Bn aldık. Sesi çok güzel ya. Gerçekten onun yanında benim tv laptop hoparlörü gibi. Çok beğendim grundigi. Amazon dan 1709a aldım.
Ben yapmam,çünkü kartın MB95 :) ama "sana profilleri göndereyim,bana anlat,ben yapayım" dersen bakarım,ama unutma kartın MB95

D Çevrimdışı

dad6403

Yeni Üye
1 Ocak 2018
34

Hocam dosyalarım bunlar.Bana anlatırsanız yapmaya çalışırım."Ama unutma kartın MB95" derken mb95 anakartın yazılımı ile uğraşmak riskli kalıcı hasarlar olma ihtimali yüksek mi demek istediniz? :(

D Çevrimdışı

dad6403

Yeni Üye
1 Ocak 2018
34
Baktım mb95e .Sorun yoksa yazılımı ile uğraşmayın demişsiniz.Ama ses konusu canımı sıkıyor.Bekliyorum yazılarınızı...Şimdiden teşekkürler.
Ama profil dosyaları mb95.Tv de karta mb96 diyor.Bu bişey fark ettirir mi bilmiyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Peki,sen bilirsin,öncelikle yazayım DTS olmaz sadece SRS olur,DTS gibi görünebilir sizin menüdede ,seste düzelme de olur ama dts sesi açıp açmama konusunda bir şey diyemiyeceğim,buna rağmen yapacakmısın?

Geri
Üst Alt