Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Baktım mb95e .Sorun yoksa yazılımı ile uğraşmayın demişsiniz.Ama ses konusu canımı sıkıyor.Bekliyorum yazılarınızı...Şimdiden teşekkürler.
Ama profil dosyaları mb95.Tv de karta mb96 diyor.Bu bişey fark ettirir mi bilmiyorum.
sizin tv niz cöktügünde full yazilim istediginiz mesajinizda size verilen dosya mb96 kart icin,ama burada paylastiginiz profiller mb95 icin bir yanlislik olmasin.Bende mb95 profillerle deneme yaptigim icin konuyla ilgilendim.

D Çevrimdışı

dad6403

Yeni Üye
1 Ocak 2018
34
Sayın hosbulduk anakart menü 4725 yapınca mb96.Ama yazılım işini mb95 adıyla yapıyor.Elimde full yazılım dosyaları var, çökerse tekrar kurulum yaparım diye düşünüyorum ama yine de tedirgin oldum hocam ya.Çok sıkıntı olmaz sanırım.SRS de olsa yeterli olur benim için.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
sizin tv niz cöktügünde full yazilim istediginiz mesajinizda size verilen dosya mb96 kart icin,ama burada paylastiginiz profiller mb95 icin bir yanlislik olmasin.Bende mb95 profillerle deneme yaptigim icin konuyla ilgilendim.
Yanlışlık yok sevgili hosbulduk,bazı kart numaraları farklı olsada bazı profiller standart derlenmiş,ama eski kart için gibi durur :)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Sayın hosbulduk anakart menü 4725 yapınca mb96.Ama yazılım işini mb95 adıyla yapıyor.Elimde full yazılım dosyaları var, çökerse tekrar kurulum yaparım diye düşünüyorum ama yine de tedirgin oldum hocam ya.Çok sıkıntı olmaz sanırım.SRS de olsa yeterli olur benim için.
buradan su sonucu cikarabilirmiyiz; herhhangi bir mb9x kart profil dosyasini ,mb9xx serisi kartlarin tümü icin kullanabiliriz!?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
hosbulduk hosbulduk ;
mb9xx serisi kartlarin tümü icin kullanabiliriz!?
Tabii ki hayır,şöyle yazayım ; MB97 kart tv yazılımı derlendi ama eldeki xml dosyasının adını değiştirmeden tvye uyarladılar diyeyim,sadece ilgili bölümleri değiştirirler , kart 97 olur ama profiller 95 kalır.(tabii bazı eski kartlarda)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
D dad6403 ;
HW profili toolbox ile aç,
1-Önce kendi dosyanı yedekle
2- AudioSetting + tıklayıp genişlet
3- Oradan SurraundTypeSelection tıkla
4-yanda gelen "string option " iki kere tıklayıp gelen penceredeki "Other " olan yeri SRS yapıp kaydet
5-Profile isimli klasör yaratıp yaptığın HW dosyasını klasöre kopyala,
6-fat32 li usbye bu klasörü kopyalayıp tv tak,menü+4725 usb operations üzerine gelip OK tuşuna bas
7- tvyi kapatıp-aç ses kısmına bak,hatta menü+4724 ile Audio Setting kısmına bak,sesi de dinle,özellikle müzik kanallarında tavsiye ederim,dreamhd,numberone hd gibi.,
baktın olmadı orjinal profili (sadece HW olanı) tvye geri yükle

D Çevrimdışı

dad6403

Yeni Üye
1 Ocak 2018
34
Şimdi yaptım.Menü 4725 ile Audio Settings kısmında artık other yerine SRS yazıyor.Ama seste hiçbir değişiklik yok tam olarak detaylıca dinledim müzik kanallarını.Acaba sw profileden de bişeyler mi yapılacak ki?Sistem ses menüsünde de hiçbir değişiklik yok.Bu arada yardımlarınız için teşekkür ederim.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Ben cekirdek yazilim yükleme sonrasi tv acilmadigi icin Teknovest ve Fikoloji arkadaslarin özverili emekleri sayesinde bulduklari ,,orjinal olmayan ama panelle uyumlu olan bir yazilim yükledim(Telefunken ihrac ürün Cmo panel).Yükledigim yeni yazilimda Tv nin dlna özelliginde problem oldugu icin ve belki youtube calistirabilirim diye buradaki mb95 icin sunulan cekirdek yazilimlar veya profillerle deneme yapiyorum ve genelde Tv cöküyor veya performansindan memnun kalmadigim icin geri full yazilim yüklüyorum , ama ilgimi ceken sey benim tv full yazilim sonrasi görüntü kalitesi veya ekrana görüntü yansitma sekili farkli olabiliyor ,internet baglantisi oldugu halde baglanti kurulamadi kablolariniz kontrol edin uyarisi gelebiliyor,a dns ayarlarindaki degisikligi kabul etmiyor vs..Pc lerdeki gibi format atarak sifirdan yüklenilen bir durum TV lerde söz konusu olmuyor göründügü kadariyla,önceki yüklemelerden kalan birseyler oluyor her seferinde.Denemelerim sonucu acilmadigi icin en az 15 kez full yazilim atan birisi olarak sunu söyleyebilirim Tv mutlaka calisiyor ..Denemek sizin cesaretinze ve sabriniza kaliyor.ve orginal profil dosyalarinizi mutlaka ayri kaydedin(modifiye edilmemis haliyle)toolbox dosyanin üzerinde yapiyor degisikligi.

D Çevrimdışı

dad6403

Yeni Üye
1 Ocak 2018
34
Sayın hosbulduk bende de yazılım çöktükten sonra yeni yazılım yükledim.Şimdi bazen bazı kanllarda sinyal yok yazıyor.Tv yi kapatıp açıyorum ondan sonra o kanallar geliyor.Çanağı ve lnb yi de oynamadım.Bende wifi dongle ile telefondan ekran yansıtma falan oluyor ama cihaza göre bunun stabilitesi değişiyor.3 yıl önce 840a a101den aldığım bu tv den memnunum.Sadece sesini beğenmiyorum.Onu da artık olmadı grundig gsb910 soundbar ile çözeceğim.Tv'nin mevcut sesi beni tatmin etmiyor.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Sayın hosbulduk bende de yazılım çöktükten sonra yeni yazılım yükledim.Şimdi bazen bazı kanllarda sinyal yok yazıyor.Tv yi kapatıp açıyorum ondan sonra o kanallar geliyor.Çanağı ve lnb yi de oynamadım.Bende wifi dongle ile telefondan ekran yansıtma falan oluyor ama cihaza göre bunun stabilitesi değişiyor.3 yıl önce 840a a101den aldığım bu tv den memnunum.Sadece sesini beğenmiyorum.Onu da artık olmadı grundig gsb910 soundbar ile çözeceğim.Tv'nin mevcut sesi beni tatmin etmiyor.
Srs ile bende ugrastim profil ayarlarinin her ikisinde degisiklik yaparak (forumda her konuda yeterli kaynak var) Teraspynin söyledigi menüdeki ayarlarida degistirsem ses farklilasiyor ama kalitesinden memnun kalmadim, laptobun sesi daha kaliteli.Dediginiz gibi alternatif cözüm denemek lazim soundbar vs

D Çevrimdışı

dad6403

Yeni Üye
1 Ocak 2018
34
Srs ile bende ugrastim profil ayarlarinin her ikisinde degisiklik yaparak (forumda her konuda yeterli kaynak var) Teraspynin söyledigi menüdeki ayarlarida degistirsem ses farklilasiyor ama kalitesinden memnun kalmadim, laptobun sesi daha kaliteli.Dediginiz gibi alternatif cözüm denemek lazim soundbar vs
Hatta ses menüsündeki ekolayzır ayarı gitmiş:) Eksilme var menüde:)

Geri
Üst Alt