Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

R Çevrimdışı

reference

Yeni Üye
23 Kas 2017
35
Bu bir şaka değil değilmi,yani soruya "hayır efendim,ücretli değil" demediler :smile:
Aslında çok basit çözümü var,bu arada düşüncelerin için teşekkür ederim,sanırım anlattığım yöntemle sorunu çözdüğünü anlıyorum,herhalde yanılmıyorumdur.

EK:
Hadi buradan sorayım,HW profille de oynama yapmışmıydın,sorunun çözümü işin? cevap evet ise nerede yaptığını da yazarsan sevinirim,en azından onu da göstereyim resimli olarak.:ok

sadece sw profile ile yaptım..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
enigma cihazlar tuxbox kullanır tv ler değilki
Hımm,sevgili digiulama, bunu bir araştırayım bakayım, ama ayar dosyalarına tuxbox içindeki configten ulaşıyor program,yani oscamı çalıştırdığında /var/tuxbox/config içinden çağırıyor(diyeyim) ,yani sadece receiver olarak bakmamak lazım diye düşünüyorum ben ;)
sadece sw profile ile yaptım..
Güle güle kullan sevgili reference ,sıkıntı yoktur umarım artık ;)

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
43
enigmalara bu şekilde atıyorum

ddd.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Oscam'de Files> oscam.conf adresine gidin. Ve bu yapılandırmayı kopyalayın. Bu yapılandırmayı kaydet

#
# main configuration
#

[global]
nice = 1
WaitForCards = 1

# logging

logfile = /var/packages/oscam/target/var/log/oscam.log
usrfile = /var/packages/oscam/target/var/log/oscamuser.log
cwlogdir = /var/packages/oscam/target/var/log/cw

# monitor

[monitor]
port = 988
aulow = 120
monlevel = 1

# web interface

[webif]
httpport = 9000
httpuser =
httppwd =
httpallowed = 0.0.0.0-255.255.255.255

# anti-cascading

[anticasc]
enabled = 0
numusers = 1
sampletime = 2
samples = 5
penalty = 1
aclogfile = /var/packages/oscam/target/var/log/aclog.log
denysamples = 9

# protocols

[newcamd]
key = 11223344556677889900AABBCCDD
port = 9001@0604:PROVIDERID

Sonra Dosyalar> oscam.user'e gidin. Ve bu yapılandırmayı kopyalayın. Bu yapılandırmayı kaydet
[account]
user = user1
pwd = user1
caid = 0604
au = tvprovidername
group = 1
ident = 0604:PROVIDERID

Her alıcı için yeni bir kullanıcı eklemelisiniz. Bir HDHomeRun'um var, burada 4 kullanıcı var. Buna benzer bir kullanıcı ekle
[account]
user = user2
pwd = user2
caid = 0604
au = tvprovidername
group = 1
ident = 0604:PROVIDERID

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
şimdi baktım,bilmeden yazmayayım dedim :) ;
Kod:
At Enigma receivers, the location of:
OScam binary is /usr/bin/   
OScam config files is /var/tuxbox/config/ (at OE2.0 based images) or /etc/tuxbox/config/.../ (at oe1.6 based images where ... can be different)
diyor,yani önceden dediğim gibi yani,oscam uygulama /usr/bin (benim tvde /bin) içine,ayar dosyaları /var (benim tvde de /var ) içine veya images yazılımına göre /etc içine atın diyor.

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
43
Sonra Dosyalar> oscam.server. Ve bu yapılandırmayı kopyalayın. Bu yapılandırmayı kaydet
[reader]
label = tvprovidername
description = tvprovidername smartcard
protocol = smargo
detect = CD
device = /dev/ttyUSB0
group = 1
emmcache = 1,3,2
rsakey = 3C8633AAC0D367533DEC7BB2EEEDEB8CA3ADA52E58B99BB34672783277A1DAAC3B6106AD0909774E031B2A6E30195B437683AD0FC599B87D08CEA47BE1B6C76A
boxkey = 1122334455667788
caid = 0604
mhz = 600
cardmhz = 600
auprov = tvprovidername

Oscam'ı Package merkezinden yeniden başlatın. Oscam'i açın ve günlüğü kontrol edin. Yukarıda belirtilen dosyalarda, PROVIDERID metnini değiştirin. Bu çizgiyi arayın:
entitlements for provider: 1, id: 06BB2E

oscam böyle oscam yerine benim DVBJCAM kullandıgım bu program oscamdan daha basit bir deneme şansın varsa eskiden oscam niyetine skystar2 de kullanıyordum şimdi o kadar basitleştirdilerki bu daha iyi oldu neler çekerdim dosya yollim bir incele belki bu olur bizim tv lere

ingilizce paylaşsam çevirme şansın varmı ?

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
linux sistemde çalışabilir dosyaların yolu bellidir, aksi belirtmedikçe :
/bin
/sbin
/usr/bin
/usr/local/bin
usr/local/sbin
içinde bulunurlar,yani program(lar) buradan çalışırlar (genelde) derleyiciler de genelde bu yolları kullanırlar,çünkü basitçe yol el alışkanlığıdır.Bence oscam da bu yollardan biri olmalı ,derlerkende config dosyalarının nerede bulunacağını göstererek derlenir ki program çalışabilsin,yoksa habire hata verir durur.
Haa,biz config içinde "buradan al" diye yol gösterebiliriz ama istisnadır benim fikrime göre.

EK:
ingilizce paylaşsam çevirme şansın varmı ? Paylaş,çeviririm :)

EK2:
yolladığın dosyada mips yok galiaba,tv mips benim :(

Son düzenleme:
digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
43
son gönderdiğim dosyaya bakabilirmisin .so dosyasında oynama yapabilirsen tv de yol gösterebilirsen oscamdan daha hızlı çözmesi

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
43
samsungda şuan dvbj çalıştırmaya başlanmış şuan tam oturmamış sistem eğer o çalışırsa oscam tarih olur emm de dvbj çok hızlı 1sn altında şifre çözüyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Sende bunu çalışan-kullandığın uygulaması var mı? veya bildiğin lnk ver varsa, ingilizce olabilir farketmez,

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
plugin diyor :) kısaca baktım da ,oscamla beraber kullanlıyor sanırım ...

EK:
yok sanmıyorum ,eminim :)

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
43
oscamdan bağımsız

readersin içini böyle yaptım sıkıntısız çalışıyor

eeee.jpg

bu şekilde çalışıyor sistemi böle

13041f09fdf5deef26.png

[

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Sevgili digiulama ,yanlış anlaşılma olmasın,ben çalışmaz demiyorum :) verdiğin linkte plugin diye bahsedilmiş,bende sana biraz önce demiştim ki "Sende bunun çalışan-kullandığın uygulaması var mı? " oscam gibi yani,varsa yolla bana,ama baktığımda bunun plugin olduğu görünüyor,çok da iddia etmiyeyim çünkü biliyorsun bu konuya çok yakın değilim,kaydettim yolladıklarını,bu konuda sıkıntı yok,ama bence vestelde önce oscam çalıştıralım,bunları zaten ekleriz,sorun değil, şimdi gelelim oscama...
Önceki konularda sen bana sormuştun" bunlar full yazılımmı" diye,fakat bulamadım o konuyu,şimdi ben sana sorayım,elinde full yazılım varmı,varsa daha önce tvne kurdunmu elindeki full yazılımı?

Geri
Üst Alt