Önemli Vestel - Hi-Level - Nexon - Seg - Telefunken Tv. Yazılım Modlama [ilk Mesaj Güncel]

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
206
44
Başka bir forumda, samsung tv'ler için lib dosyası paylaşan bir üstad; "Ustam islmecisine göre oscam derlenmesi lazim.
YOksa herhangi bir oscam öyle calismaz" dedi.

Vestel Tv'nin uydu alıcısı ve Tv işlemcisi nedir?

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
bende bilsem zaten lib dosyası düzenlerim ona göre

buda vestelde denediğim libler bunu tamamen değiştirecek varsa bir kurcalasın derim oscam 10 dk bir duruyor

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
206
44
Çoğu oscam zaten belirli aralıklarla donuyor. Bazen şifre değişiminde, bazen işlemcinin yetersizliğinden. Sizler 10 dk çalıştırabildiyseniz, gene de büyük başarı. Sn. Adem Helvacı Ado, hem dahili uydu alıcısının hem de tv'nin işlemcilerini biliyordur veya öğrenmesi kolaydır. Kendisinden rica edelim. Full yazılım konusunda olduğu gibi dahili uydu alıcılarının ve Tv'lerin işlemcilerinin ve işletim sistemlerinin bir listesini yayınlayabilir mi?

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
206
44

buda vestelde denediğim libler bunu tamamen değiştirecek varsa bir kurcalasın derim oscam 10 dk bir duruyor

Sn. @ digiulama digiulama, denediğiniz lib dosyası, rardan çıkartılamıyor. Dosya sistemi hatalı veya eksik diyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sn. @ digiulama D digiulama digiulama, başka bir forumdaki arkadaşın şöyle bir önerisi var;
"
sade islemciyi ögrenmekle yetmiyor ustam. derleyen arkadaslara ic bilgiler veya equipent de gerekebilir.
yazilimdan anlamak lazim.

oscam kaynagi üstünde calisan arkadaslari cogu bu sitede geziniyor,

icabindan ordan böyle bir istekde bulunabilirsiniz..."

Ne dersin, işlemciler konusunda bilgi alınca iletişim kuralım mı?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Sn. @ digiulama digiulama, denediğiniz lib dosyası, rardan çıkartılamıyor. Dosya sistemi hatalı veya eksik diyor

Sn. @ digiulama D digiulama digiulama, başka bir forumdaki arkadaşın şöyle bir önerisi var;
"
sade islemciyi ögrenmekle yetmiyor ustam. derleyen arkadaslara ic bilgiler veya equipent de gerekebilir.
yazilimdan anlamak lazim.

oscam kaynagi üstünde calisan arkadaslari cogu bu sitede geziniyor,

icabindan ordan böyle bir istekde bulunabilirsiniz..."

Ne dersin, işlemciler konusunda bilgi alınca iletişim kuralım mı?
Benim tvnin işlemci mimarisi Mips mimarisidir,herhalde tüm vestel tvler Mips mimarisi vardır,bende söyledim,oscam tek başına yetmiyor maalesef,ben OSEmuyu da denedim,,mesela,rardan çıkan dosyaları incelediğimde System klasöründen ya dosya alıyor veya dosya gönderiyor,ama bizim tvlerde böyle klasör yok.

T Çevrimdışı

tartar10 

Aktif Üye
8 Kas 2018
206
44
Eğer işlemciler mips ise hazır oscam dosyaları var. Ufak değişikliklerle kullanılabilir. Uydu alıcısının işlemcisi sh4 tabanlı olabilir mi? Bir yerde okurken aklımda öyle kalmış.

Umarım, Sn. Adem Helvacı Ado bizlere yardımcı olur.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Eğer işlemciler mips ise hazır oscam dosyaları var. Ufak değişikliklerle kullanılabilir. Uydu alıcısının işlemcisi sh4 tabanlı olabilir mi? Bir yerde okurken aklımda öyle kalmış.

Umarım, Sn. Adem Helvacı Ado bizlere yardımcı olur.
Karnımı doyurdum önce :gul

Buradaki benim işlemci türü:
Kod:
system type             : MStar Chip
processor               : 0
cpu model               : MIPS 34Kc V5.5  FPU V0.0
BogoMIPS                : 415.74
wait instruction        : yes
microsecond timers      : yes
tlb_entries             : 64
extra interrupt vector  : yes
hardware watchpoint     : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0004, 0x0ffc, 0x0083, 0x0410]
ASEs implemented        : mips16 dsp mt
shadow register sets    : 1
core                    : 0
VCED exceptions         : not available
VCEI exceptions         : not available

Bana vestelde denediğin tüm dosyaları upload edermisin acaba, sevgili digiulama ?

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
Karnımı doyurdum önce :gul

Buradaki benim işlemci türü:
Kod:
system type             : MStar Chip
processor               : 0
cpu model               : MIPS 34Kc V5.5  FPU V0.0
BogoMIPS                : 415.74
wait instruction        : yes
microsecond timers      : yes
tlb_entries             : 64
extra interrupt vector  : yes
hardware watchpoint     : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0004, 0x0ffc, 0x0083, 0x0410]
ASEs implemented        : mips16 dsp mt
shadow register sets    : 1
core                    : 0
VCED exceptions         : not available
VCEI exceptions         : not available

Bana vestelde denediğin tüm dosyaları upload edermisin acaba, sevgili digiulama ?

sildim tv den 2.15 yüklüyken yaptım işlemleri biss menusu olmadıgından dün geri çektim yazılımı tekrar kurunca göstereyim oscamı emu 279 kart gösteriyordu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Tamamdır sevgili digiulama,indirip inceledim,senin tv işlemci mimarisi nedir bilmiyorum ama bu dosyalar "arm" mimarisi için geçerlidir öncelikle yazayım.
apk telefon için sanırım,açıp bakmadım apk'ya ama önce tv cpu mimarisini öğrenmek gerek,bunu en basit şekilde şöyle yaparız:
1-Tommynin " toolbox " çalıştırılır,tvni ip yazılıp Enable telnet tıklanır
2-PC'de Telnet çalıştırılır,ve "telnet tvnin-ipsi ( mesela telnet 10.0.0.1) yazılıp enter d-basılır
3- telnet ekranındaken(bağlantısında) cat /proc/cpuinfo yazılıp entere basılır (bizim tvde yol bu,sizde de öyledir mutlaka)
karşına senin tv ile ilgili cpu bilgisi gelir,istersen bunu bir yere ya kaydet,veya resmini çekip sakla,elinde bulunsun.

digiulama Çevrimdışı

digiulama 

Süper Üye
5 Nis 2018
882
42
telneti açıp filezilla ile bağlandım dreamboxda yaptığım gibi doyaların hepsini açtım indirdim inceledim epeyce kurcaladım yani

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Eğer işlemciler mips ise hazır oscam dosyaları var. Ufak değişikliklerle kullanılabilir. .
Elinde varsa o dosyalar alabilirim sevgili tartar10 :smile:

EK:
Herkese:
Bu arada ekliyeyim hemen,ben bugüne kadar kendi tvm haricinde ,soyadı "HerhangibirCAM" olan hiç bir ugulama,uydu alıcısı,yazılım kullanmadım.nasıl çalışır onu bile tam bilmiyorum,elimde fazla veri yok,tek bildiğim uygulamaların conf veya ini dosyalarından (ayar) çalıştığıdır,CAM olayı hiç ilgimi çekmedi.Konu zamanında DH de açıldığında birkaç kez denemiştim sadece o kadar :smile:

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt