Vestel Flora 12000 btu başı iyi, sonu biraz sinir bozucu mu?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
servislerin bu işi müşteri söylmeden rutin olarak yapması lazım.fakat öcü gibi korkuyorlar bu vakum işinden neden bu kadar zor geliyor bu vakumlama yapmak anlamış değilim.3 tane farklı klima taktırdım hatta 1 tanede biraderin evine taktırmıştım etti 4 klima fakat vakumlama yapan bir ALLAHIN kulu görmedim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba P PsyPsy, uzun zaman oldu goremiyorduk seni tekrar hosgeldin.

Tum markalar servislerinin egitimi icin tonla para harciyor desek yeridir.
Bir egitimci olarak A Ado konuya davet edelim.
ama bu teknisyen bozmalari
Onca arge,emege,egitimlerine,mesleklerine saygi duymayip
Islerini duzgun yapmamakta israrci davraniyorlar

Sizin durumunuz ici konuşuyorum
Bu is vestele dusuyor sikayet edilen personeli bunyesinde barindirmamasi lazim ki
Birdaha bu tarz olaylar yasanmasin.
Belki politik gibi gelebilir bu cevap ama, işin başı temel ahlaki eğitim. Yani ailede verilmeyen AHLAK eğitimin oluşturduğu açığı bizim teknik eğitimlerle kapatabilmemiz mümkün değil.

Yine de çok daha detaylı bir cevap yazarım masa başına geçince :ok

D Çevrimdışı

dodurga888

Yeni Üye
16 Kas 2017
17
İyi günler kasımın 16 sında vestel flora 12 000 btu klima alıp evime taktırdım.formlardaki yazılara istinaden gelen servisten vakumla istedim gerek olmadığını klimanın fabrikada vakumlalandıgın söyleyip klimayı kurup gittiler .Bunun üzerine vestel müşteri hizmetlerini aradım klima kurulumunda servisin vakumlama yapmadığını söyledim.Bana gelen servisin söylediği gibi klimanın fabrikada vakumlandığını söyledi.Şimdi kafam karıştı bu konuda yardımcı olurmusunuz.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
İyi günler kasımın 16 sında vestel flora 12 000 btu klima alıp evime taktırdım.formlardaki yazılara istinaden gelen servisten vakumla istedim gerek olmadığını klimanın fabrikada vakumlalandıgın söyleyip klimayı kurup gittiler .Bunun üzerine vestel müşteri hizmetlerini aradım klima kurulumunda servisin vakumlama yapmadığını söyledim.Bana gelen servisin söylediği gibi klimanın fabrikada vakumlandığını söyledi.Şimdi kafam karıştı bu konuda yardımcı olurmusunuz.
Vakumsuz olmaz maalesef gidip şikayet edin.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
20 yıl önce aldığım Daıkın bile vakumla takıldı.
Bunların beyni çağ dışı kalmış.

I Çevrimdışı

ilidili

Yeni Üye
18 Ara 2019
13
50
İyi akşamlar. Benimde bu flora doğu serisi ile ilgili bir sorum olacaktı.
Ağustos ayın ortalarında, 18bin BTU klima aldık oturma odası için. Aynı şeyler söylenerek vakumlama yapmadan gitti servis.
O zamanlar bu konuda çok bilgili değildim, hatta yolum düşüne satın aldığım yere gidip aynı cevabı (onlar fabrikadan vakumlu geliyor), pek üzerinde durmadım. Soğutması da gayet iyiydi. Yalnız zamanla daha gittikçe daha sesli olmaya başladığını düşündüm ve ya bana öyle geldi.

Neyse, havalar serinledi ve klima kapandı.
Havalar soğumaya başladığında klima tekrar çalışmaya başladı ve sıfır gibi sessiz gelmiyor bana. Dış ünite son devir çalışırken artık bariz bir uğultu hatta bazen titreşim hissediyorum sanki. Buraya kadar fazla rahatsız olmadım. Asıl konuya geleyim...

Son 3 gündür artık Sidede bile havalar soğudu ve cihaz 26 dereceye setli. Ve iç ünitenin fan hızı değişiyor. Nasıl anlatayım.. Sanki 3. kademede çalışan alet bir anda 5. kademe oluyor. Sadece kısa bir süre. Bazen 1 saniye bazen 4-5. Hani şiddetli rüzgarda kapı pencereden rüzgar üfürür ya öyle. ıslıklı ve değişen şiddette. Ve normalde de iç üniteyi ben sessiz bulmuyorum. 3. kademe fana rağmen.

Durum bu.. Filtreyi falan temizledim ek olarak.. Faydasız. Üç gündür bir şeyler oldu klimaya. Isıtmada bir sıkıntı yok.

Bu durum yapılmamış vakumlama ile bağdaştırılabilir mi? ve ya havaların soğuması böyle bir duruma neden olur mu?

Biraz uzun oldu , kusura bakmayın. Şimdiden gelecek cevaplar için teşekkürler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri