Vestel Flora 12000 btu başı iyi, sonu biraz sinir bozucu mu?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
TKartaL tkartal, Klımalarda Kullanılan Gazların ıcınde Nem Mıktarı Yok Denecek Kadar Azdır
Sısteme Gıren Nem Zamanla Klımanın Gazını,Kompresor Yagına Kadar Nufus Ederek
Bozulmasına Neden Olur. :ok

C-Gaz Markasının R410 Gazın Analiz Raporu

eeeee.png
Valla şuan bende sıkıntı yok. İnşallah nazar değmez. Maşallah.

B Çevrimdışı

burock2010

Yeni Üye
19 Haz 2018
27
47
Son durum şöyle oldu arkadaşlar. Servis geldi. Vakum işlemi yapmaya gelmişler. Bende dedim ki vakımlama işlemini hava basmadan ve klimayı çalıştırmadan önce yapmnız gerekiyordu. Ben tel de konuştuğum kişilere dış ünite değişikliği istediğimi söylediğimi belirttim. Onlarda bana biz sadece vakum yapmaya geldik dediler. Teşekkür edip yolladım. Vestel i tekrar aradım olanları tekrar anlattım değerlendirmeye alacağız fakat ne zaman cevap gelir bilmiyoruz dediler. Sizce iade sürecini başlatayımmı bir süre bekleyeyim mi? Havalarda çok nemli ve sıcak gidiyor. Ufaktan sanki pişman oluyorum Vestel aldığıma. Birde servis elemanları ne kağıt bırakıyorlar ne de bir tutanak bırakıyorlar ilginç.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
B burock2010, Bu durumun yada dıger tum fırmalarla alakası yok
ıcınde bulundugum durumun tamam servıs calısanların ıs guzarlıgı
boru ıcersınde nem sısteme karısmıs durumda
neyı vakumalayacak, servıs klımanın degıl sızın gazını alma odaklı davranıyor bılesınız
butun gunah kecısı o montaja gelen servıs elemanında
uyardınız halde vakumlamadıgı ıcın bırakın cezalarını ceksınler ıadelık bır durum yok urun degısımını pasa pasa yapacaklar...

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
şota hocam fujı plus klimayada aynı şekil vakumlama yapmadan çalıştırmışlardı.daha sonra ben merkezi arayınca gelip vakumlama yaptılar.şimdi ben dış üniteyi değiştirtmedim( sinir krizi geçirmemek için uğraşmadım) yani içersine nem girdimi ömrü kısaldımı klimanın acaba .şu an sorunsuz çalışıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Soyle Dusunun, Arabanızın Benzın Deposuna 1 Bardak Su Koymak Istermısınız ?

Y Çevrimdışı

ykp2534

Yeni Üye
20 May 2017
6
Bende internetten Klima Avm firmasından klima aldım yetkili servis kurulumu yaptı gitti yeni sistemde vakuma gerek yok dediler zaten dış ünitede gaz var iç ünite de test gazı var bir tek boruların içi kalıyor o da gayet güzel ambalajlı uçları kapalı geldi ve hiçbir sorun yaşamadık marka Midea blanc çok güzel soğutuyor

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Soyle Dusunun, Arabanızın Benzın Deposuna 1 Bardak Su Koymak Istermısınız ?
zaten ucuz diye aldım şimdilik işimi görüyor gittiği yere kadar gitsin.servislerle uğraşmak çok sinir bozucu oluyor.vestel müşteri hizmetleri gene iyi fujıplus tam bir rezalet.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Son durum şöyle oldu arkadaşlar. Servis geldi. Vakum işlemi yapmaya gelmişler. Bende dedim ki vakımlama işlemini hava basmadan ve klimayı çalıştırmadan önce yapmnız gerekiyordu. Ben tel de konuştuğum kişilere dış ünite değişikliği istediğimi söylediğimi belirttim. Onlarda bana biz sadece vakum yapmaya geldik dediler. Teşekkür edip yolladım. Vestel i tekrar aradım olanları tekrar anlattım değerlendirmeye alacağız fakat ne zaman cevap gelir bilmiyoruz dediler. Sizce iade sürecini başlatayımmı bir süre bekleyeyim mi? Havalarda çok nemli ve sıcak gidiyor. Ufaktan sanki pişman oluyorum Vestel aldığıma. Birde servis elemanları ne kağıt bırakıyorlar ne de bir tutanak bırakıyorlar ilginç.

Yoğun yaz temposunda ilgilenilmiyormuş gibi görünse de içiniz rahat olsun VESTEL bu işin peşini bırakmaz.

Siz klimanızı gönül rahatlığı ile kullanın, kullanmaya da devam edin. Öyle veya böyle o dış ünite değişir. kendileri değiştirmez ise THH kararı ile değişir. THH ye zamanı gelip de dilekçe verdiğinizde firmanın size ısrarla servis formu vermediğini de belirtirsiniz.

Öncelikle belirteyim hiç bir şekilde canınızı sıkmayın vakum yapılmadı diye çatlayıp patlayacak değil o klima. Evet ısrarla vakumu savunuyoruz ancak bizim bu savunmalarımız orta ve uzun vade etki/tepki durumları için geçerli.

Bakınız bu gün bir klima montajından video kayıtları alacağım sizler için. Zaten o video da benim karşılaştığım bir sürprizi sizlere de aktaracağım (Tesadüf diyelim)

Bu montajda amacım, Sağlıklı bir klima montajının nasıl yapılacağı, montajda nelere dikkat edilmesi gerektiği, vakum konusu, alan tespiti, klima kapasite hesabı, izolasyon, emiş/üfleme ısı farkları, tüketim verileri vs gibi mümkün olduğunca tüm bilgileri sizlerle paylaşmak.

İşte bu video da sırf vakum esnasında size özel de hitap ederek de konuyu anlatacağım ve manometre üzerinden de sizlere göstererek bilgi paylaşacağım (Bu esnada isminizi de yazarsanız sevinirim)

Videoyu izlediğinizde ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
zaten ucuz diye aldım şimdilik işimi görüyor gittiği yere kadar gitsin.servislerle uğraşmak çok sinir bozucu oluyor.vestel müşteri hizmetleri gene iyi fujıplus tam bir rezalet.

Fujiplus ile yanlış bilmiyorsam KURLUK ilgileniyordu.
Yine yanlış bilmiyorsam Adanalı iki kardeş ilgileniyor bu marka ile ve onlar hizmet veriyorlar.

Bakınız ben sizlere sürekli olarak markalar konusunda en önemli hususunun MUHATAP olduğunu yazarım sıklıkla.

Bu tarz ithalatçı firmalarda en büyük sorun da muhatap bulamamanızdır.

Ben bizzat KURLUK firmasına oldukça detaylı bir mail attım ürünleri ile ilgili inceleme taleplerimi içeren bir maildi bu.

Kabul edersiniz etmezsiniz bu sizin en doğal hakkınız, En büyük sorun, bu işletmenin sizi MUHATAP dahi kabul etmemesidir.

Servis ağını kuranlar da bu arkadaşlar olduğuna göre kimden neyin ilgisini beklersiniz ki :ok

Gidip en merdiven altında üretilen markayı da alsanız arkasında büyük ve köklü firmaların olduğu markaları tercih etmek bu nedenle bana çok cazip geliyor. :)

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Fujıplus+Kurluk = Yorum Yapmama Hakkımı Kullanıyorum.
hocam bence yapında benim gibi tongaya düşmesin millet.klima şu an sorunsuz çalışıyor.fakat vakumlamayı sonradan zor bela yaptırdım.ama uğraşmak istemedim dış ünite değişimi için Vestel gibi yaygın müşteri hizmetleri servisi bile yok.gene Vestel bu konuda ne iyilerden biri.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
sonradan yapılan vakumla hıcbır etkısı olmaz cunku nem sısteme dahıl oldu

ılk montajdakı vakumlamanın yerını hıcbır sey tutmasada
alternatıf olarak
klımada gaz bosaltılıp klımanın kapasıtesın baglı olarak uzun sure vakumda bırakılır
bu sure 5/10 dakıka degıldır

sonrasında gramajın uygun gaz verılerek nemı buyuk orada sıstemden uzaklastırmıs olursunuz...

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
sonradan yapılan vakumla hıcbır etkısı olmaz cunku nem sısteme dahıl oldu

ılk montajdakı vakumlamanın yerını hıcbır sey tutmasada
alternatıf olarak
klımada gaz bosaltılıp klımanın kapasıtesın baglı olarak uzun sure vakumda bırakılır
bu sure 5/10 dakıka degıldır

sonrasında gramajın uygun gaz verılerek nemı buyuk orada sıstemden uzaklastırmıs olursunuz...
15-20 dakika tahmini vakumlama yaptılar.gaz boşaltılıp tartıyla ölçüp yeni gaz bastılar sisteme.takan kişiyide tanıyorum pederin arkadaşı söylediğim halde vakumlama yap diye çalıştırdı.sözde fabrikadan vakumlu geliyormuş cihazlar.yersen.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
2 ucu Acık Boru Nasıl Vakumludur Deyıp
Fızık Kurallarını Hıce Sayıp Insan Zekasıyla Dalga Gecıyorlar Aklım Almıyor. :hayir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt