Vestel Flora 12000 btu başı iyi, sonu biraz sinir bozucu mu?

B Çevrimdışı

burock2010

Yeni Üye
19 Haz 2018
27
47
Yoğun yaz temposunda ilgilenilmiyormuş gibi görünse de içiniz rahat olsun VESTEL bu işin peşini bırakmaz.

Siz klimanızı gönül rahatlığı ile kullanın, kullanmaya da devam edin. Öyle veya böyle o dış ünite değişir. kendileri değiştirmez ise THH kararı ile değişir. THH ye zamanı gelip de dilekçe verdiğinizde firmanın size ısrarla servis formu vermediğini de belirtirsiniz.

Öncelikle belirteyim hiç bir şekilde canınızı sıkmayın vakum yapılmadı diye çatlayıp patlayacak değil o klima. Evet ısrarla vakumu savunuyoruz ancak bizim bu savunmalarımız orta ve uzun vade etki/tepki durumları için geçerli.

Bakınız bu gün bir klima montajından video kayıtları alacağım sizler için. Zaten o video da benim karşılaştığım bir sürprizi sizlere de aktaracağım (Tesadüf diyelim)

Bu montajda amacım, Sağlıklı bir klima montajının nasıl yapılacağı, montajda nelere dikkat edilmesi gerektiği, vakum konusu, alan tespiti, klima kapasite hesabı, izolasyon, emiş/üfleme ısı farkları, tüketim verileri vs gibi mümkün olduğunca tüm bilgileri sizlerle paylaşmak.

İşte bu video da sırf vakum esnasında size özel de hitap ederek de konuyu anlatacağım ve manometre üzerinden de sizlere göstererek bilgi paylaşacağım (Bu esnada isminizi de yazarsanız sevinirim)

Videoyu izlediğinizde ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız :ok

Bilgiler için teşekkürler. Burak ışıksal ismim. Bu arada VESTEL in klimayı ilk aldığımdan itibaren müşteri hizmetlerini çok beğendim ben açıkçası şaşırdım da . Müthiş kibar ve içten konuşan kişiler vardı. Bunun dışında yardımcı olmak için gerçekten uğraştıklarını da hissettirdiler bana. Ve her telefon açtığımda uğraştılarda. Bugün yine arandım ama arayanın Vestelden mi yoksa servisten mi aradığını anlayamadım. Taktırdığım klima servisiyle ile ilgili memnun olup olmadığımı sordular. Hayır deyince nedenini sordu. Bende vakumlama ve su giderinin yapılmadığını anlattım. Cihazın dış ünitesinin değişmesini istediğimi anlattım. Size en kısa zamanda döneceğüm dedi. Bekliyorum.
Bu arada su giderini de ısrarla söylüyorum. Çünkü çok büyük sorun benim için. 2. Katta oturuyorum ve alt tarafım da 4-5 dükkan ve kaldırım var. Klimanın yanından salınan boru ile insanlar ıslanacak. Balkona damacanaya al dediler ama o anda anlayamadım. Damacanaya balkona alırsam eğim ters kaldığından su damacana yerine geriye kaçar diye düşünüyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bilgiler için teşekkürler. Burak ışıksal ismim. Bu arada VESTEL in klimayı ilk aldığımdan itibaren müşteri hizmetlerini çok beğendim ben açıkçası şaşırdım da . Müthiş kibar ve içten konuşan kişiler vardı. Bunun dışında yardımcı olmak için gerçekten uğraştıklarını da hissettirdiler bana. Ve her telefon açtığımda uğraştılarda. Bugün yine arandım ama arayanın Vestelden mi yoksa servisten mi aradığını anlayamadım. Taktırdığım klima servisiyle ile ilgili memnun olup olmadığımı sordular. Hayır deyince nedenini sordu. Bende vakumlama ve su giderinin yapılmadığını anlattım. Cihazın dış ünitesinin değişmesini istediğimi anlattım. Size en kısa zamanda döneceğüm dedi. Bekliyorum.
Bu arada su giderini de ısrarla söylüyorum. Çünkü çok büyük sorun benim için. 2. Katta oturuyorum ve alt tarafım da 4-5 dükkan ve kaldırım var. Klimanın yanından salınan boru ile insanlar ıslanacak. Balkona damacanaya al dediler ama o anda anlayamadım. Damacanaya balkona alırsam eğim ters kaldığından su damacana yerine geriye kaçar diye düşünüyorum.

Selamlar , İsminizi, Aşağıdaki videoda size hitap edebilmek için sormuştum ancak uzun saatler foruma girebilme imkanım olmadı ancak okuyabildim kusura bakmayınız. İlk sıradaki videoyu sizin için özel olarak ayrı bir başlık olarak çektim, arkadaşların yapmaktan kaçtıkları işin ne derece basit ve iyi bir planlama ile kendilerine nasıl da zaman kaybettirmeyecek bir işlem olduğunu vurgulamak istedim.

Öte yandan VMH nin bu konudaki başarısını her mecradan elimden geldiğince yazıyorum. Ancak süslü konuşmalar bazen ortadaki teknik sorunu görmezden gelmemize yeterli olmuyor :ok

B Çevrimdışı

burock2010

Yeni Üye
19 Haz 2018
27
47
Son olarak şöyle bir cevap aldım sms ile.

Sayın BURAK IŞIKSAL , Servis Şikayeti ile ilgili geri bildiriminiz ilgili birimimizce incelendi. Süreçte hatalı bir yönlendirme olmadığı tespit edildi. Görüşleriniz bizim için çok değerli. Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Vestel Müşteri Hizmetleri Mersis No:0925000262600024 B002

Tüketici haklarında hakkım arayacağım ama var mı bu şekilde klima iadesi yapabilen. Son olarak VESTEL ALMAK PİŞMANLIK diyorum

B Çevrimdışı

burock2010

Yeni Üye
19 Haz 2018
27
47
Son olarak şöyle bir cevap aldım sms ile.

Sayın BURAK IŞIKSAL , Servis Şikayeti ile ilgili geri bildiriminiz ilgili birimimizce incelendi. Süreçte hatalı bir yönlendirme olmadığı tespit edildi. Görüşleriniz bizim için çok değerli. Bize her zaman ulaşabilirsiniz. Vestel Müşteri Hizmetleri Mersis No:0925000262600024 B002

Tüketici haklarında hakkım arayacağım ama var mı bu şekilde klima iadesi yapabilen. Son olarak VESTEL ALMAK PİŞMANLIK diyorum
Son yaşadıklarımdan sonra ve klimayı kullandıktan sonra f/p olarak bence tartışmasız bu senenin en iyi kliması.

Son olarak biraz uğraşsamda başta A Ado ve sonra Sota Sota hocamın destekleriyle servisle olan tüm sorunlar çözüldü. Vakumlama işlemi ni sonradan gelip yaptılar. Gramajı geamajına gazı ölçüp öyle koydular ve drenejıda düGün olarak uygun olan yere yaptılar. A Ado yada verdiği tüm desteklerden ötürü çok teşekkür ederim.
Gelelim klimaya. Benim ilk dikkatimi çeken şey iç ve dış ünitenin gerçekten çok sessiz oluşu oldu. Bence sessizlik konusunda büyük marka klimalarla yarışır hele sessiz modda üst sıraları zorlar diyentahmin ediyorum. Soğutma performansı hem hızlı hemde gayet tatmin edici. Kumandası ve ışıklandırması çok şık. Üzerindeki hemen hemen tüm fonksiyonları denedim. Gayet yeterli fazlası var eksiği yok. Görüntü olarak dışarıdan gayet şık duruyor. Yalnız elinizle kontrol ettiğinizde kalitenin vasat oldupunu söyliyebilirim. Kısacası benim gibi akşamları ve sadece soğutma amaçlı kullanacaksanız ve benim gibi 1700-1750 tl civarına getirebilirseniz başka klima bakmanıza gerek yok.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
B burock2010, tekrardan hayirli olsun gulegule kullan.
Hatalarini duzeltmelerine sevindim
Tuketici bilinclendikce bu tarz hatalarin
Minimize olacagina inaniyorum :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Son yaşadıklarımdan sonra ve klimayı kullandıktan sonra f/p olarak bence tartışmasız bu senenin en iyi kliması.

Son olarak biraz uğraşsamda başta A Ado ve sonra Sota Sota hocamın destekleriyle servisle olan tüm sorunlar çözüldü. Vakumlama işlemi ni sonradan gelip yaptılar. Gramajı geamajına gazı ölçüp öyle koydular ve drenejıda düGün olarak uygun olan yere yaptılar. A Ado yada verdiği tüm desteklerden ötürü çok teşekkür ederim.
Gelelim klimaya. Benim ilk dikkatimi çeken şey iç ve dış ünitenin gerçekten çok sessiz oluşu oldu. Bence sessizlik konusunda büyük marka klimalarla yarışır hele sessiz modda üst sıraları zorlar diyentahmin ediyorum. Soğutma performansı hem hızlı hemde gayet tatmin edici. Kumandası ve ışıklandırması çok şık. Üzerindeki hemen hemen tüm fonksiyonları denedim. Gayet yeterli fazlası var eksiği yok. Görüntü olarak dışarıdan gayet şık duruyor. Yalnız elinizle kontrol ettiğinizde kalitenin vasat oldupunu söyliyebilirim. Kısacası benim gibi akşamları ve sadece soğutma amaçlı kullanacaksanız ve benim gibi 1700-1750 tl civarına getirebilirseniz başka klima bakmanıza gerek yok.

Geçmiş olsun ve Güzel günlerde kullanın diyebilmek ne kadar güzel :ok

Mühendisler, Fabrika, Yönetim, Üretim canını dişine taksın ve ortaya çok güzel bir ürün çıkartsın, İki tane işgüzar yüzünden tüm emekler heba olsun, buna sadece ''YAZIK'' denirdi azizim. Neyse ki uzamadan çözüldü konu.

@Sota başkanın da bir mesanında belirttiği üzere, ciddi anlamda bu sezonun F/P ürünü bence FLORA oldu.

Bu arada arkadaşlar genel olarak şu cümleyi kurmak isterim.

Öyle evlere, Öyle yaşlı başlı gariban insanlara klima montajları yapıyorum ki, Bu boğucu yüksek nemli havalarda montaj bittikten sonra rahatlayan o ninelerimiz ve dedelerimizin öyle bir yüz ifadelerini görüyorum ki, İnanın bana ben terden sırılsıklam olup kurumuş ve terimin tuzundan beyazlamış tshirtüm ile o an inanın bu mutluluğa sebep olldukları, böyle ekonomik fiyatlara bu kalitelerde ürünlerin satılmasına sebep oldukları için VESTEL de çalışan kim var ise, VESTEL de olsun veya olmasın buna sebep olan her kim var ise HEPSİNDEN ALLAH RAZI OLSUN diyorum ve dua ediyorum.

Yanlış anlamayın arkadaşlar marka popülizmi değil bu, Gerçekten bu kalite ve sağlamlıkta ürünleri böyle 1700 2000TL bantlarında her markanın satabilmesini istiyorum cani gönülden :ok

B Çevrimdışı

burock2010

Yeni Üye
19 Haz 2018
27
47

Mühendisler, Fabrika, Yönetim, Üretim canını dişine taksın ve ortaya çok güzel bir ürün çıkartsın, İki tane işgüzar yüzünden tüm emekler heba olsun, buna sadece ''YAZIK'' denirdi azizim. Neyse ki uzamadan çözüldü konu.

@Sota başkanın da bir mesanında belirttiği üzere, ciddi anlamda bu sezonun F/P ürünü bence FLORA oldu.

Öyle evlere, Öyle yaşlı başlı gariban insanlara klima montajları yapıyorum ki, Bu boğucu yüksek nemli havalarda montaj bittikten sonra rahatlayan o ninelerimiz ve dedelerimizin öyle bir yüz ifadelerini görüyorum ki, İnanın bana ben terden sırılsıklam olup kurumuş ve terimin tuzundan beyazlamış tshirtüm ile o an inanın bu mutluluğa sebep olldukları, böyle ekonomik fiyatlara bu kalitelerde ürünlerin satılmasına sebep oldukları için VESTEL de çalışan kim var ise, VESTEL de olsun veya olmasın buna sebep olan her kim var ise HEPSİNDEN ALLAH RAZI OLSUN diyorum ve dua ediyorum.

Yanlış anlamayın arkadaşlar marka popülizmi değil bu, Gerçekten bu kalite ve sağlamlıkta ürünleri böyle 1700 2000TL bantlarında her markanın satabilmesini istiyorum cani gönülden :ok

A Ado hocam özellikle eşim ve ben işten gelince evin nemi ve sıcaklığından bunalıyor ve eve gitmek istemiyorduk. Geçen senelerde başka muhitte oturduğumuzdan çok fazla hissetmiyorduk sıcağı. Ama klimayı kullanınca hem rahatlamış olduk. Hemde konforumuz tavan yaptı. Şunu tekrar ve özellikle belirtmek istiyorum. VESTEL İN özellikle müşteri hizmetlerinin kalitesi beni hem şaşırttı hem de sevindirdi. Hem çok ilgililerdi hemde müthiş bir pozitiflikleri vardı. Yerli bir markanın bu kadar üst düzey bir hizmet sunması takdir edilmesi gereken bir durum. Orada küçük bir eleştirim belki biraz daha hızlı çözüm üretebilmeleri olacaktır o da tatil zamanına denk geldiği içindir diye tahmin ediyorum. Klimayı 1 tam gün kullandıktan sonra da diyebilirimki verdiğim paraya göre gerçekten çok başarılı bir ürün aldığımı düşünüyorum. Çünkü ihtiyacım olanı fazlasıyla veriyor şu an için bana. Bu klimayı alacaklara tavsiyem şu olacaktır servis kurulum için telefon açtıklarında vakum işlemini yapacaklarsa gelmelerini yoksa müşteri hizmetlerinden başka bir servis talep etmeleri olacaktır.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Bu klimayı alacaklara tavsiyem şu olacaktır servis kurulum için telefon açtıklarında vakum işlemini yapacaklarsa gelmelerini yoksa müşteri hizmetlerinden başka bir servis talep etmeleri olacaktır.

Dılımızde Tüy Bitti. Klımanızı Mutlaka Vakumlatın Servıslere Kulak Asmayın Dıye :ok

P Çevrimdışı

PsyPsy

Aktif Üye
25 Eki 2017
85
ilki seg ikincisi vestel olmakla birlikte iki tane klima montajında da vestel servisi vakum yapmadı.Hatta ikinci vestel montajında vakumu belirttiğimde sanki özel bir iş istiyorum gibi tutum sergilediler.Bilindik beylik lafları sıraladılar;yeni klimalara vakum yapılmaz,borular kapalı geliyor,gazı içinde vs. vs. Sırf daha fazla uzatmamak adına tatsızlık çıkmasın,kıllık yapıp diğer bağlantılarda sorun çıkartmasınlar diye çok afedersiniz konuyu bildiğim halde aptal ayağına yattım.
Madem bu konu bu kadar yumuşak nokta ben elin öküzüne ders vermek zorunda bırakılmamalıyım diye düşünüyorum.Vestel münferit konularda takip yapacağına toptan bu adamlara bir çeki düzen vermeli diye düşünüyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Merhaba P PsyPsy, uzun zaman oldu goremiyorduk seni tekrar hosgeldin.

Tum markalar servislerinin egitimi icin tonla para harciyor desek yeridir.
Bir egitimci olarak A Ado konuya davet edelim.
ama bu teknisyen bozmalari
Onca arge,emege,egitimlerine,mesleklerine saygi duymayip
Islerini duzgun yapmamakta israrci davraniyorlar

Sizin durumunuz ici konuşuyorum
Bu is vestele dusuyor sikayet edilen personeli bunyesinde barindirmamasi lazim ki
Birdaha bu tarz olaylar yasanmasin.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
ben 3 adet klima şimdiye kadar taktırdım(farklı markalar) vakum yapan servis görmedim en son ocak ayında fujıplus klima taktırdım.servisteki arkadaş pederin tanıdığı olduğu halde (avcı arkadaşı).söylediğim halde fabrikadan vakumlu geliyor gerek yok dedi.çalıştırıp gitti (vakum yapmadan).klima iyi ıstmayınca ana servisi aradım onlarda aynı kişiyi tekrar yönlendirdiler.gazı boşaltıp gramaja göre gaz verip vakumlama yapmasını söylemişler yaptı ve klima düzeldi.yani marka fark etmiyor mal her yerde aynı mal.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt