Vestel Desibel SBA300 300 W Soundbar

A Çevrimdışı

adanaserver

Aktif Üye
15 Tem 2019
156
39
Tabii bir de SBA300'de HDMI giriş-çıkış olmaması durumu var. TV'nin kumandasıyla soundbar'ı da kontrol edebilmek için HDMI-ARC bağlantısı yapılması şart. Yoksa her seferinde soundbar'ın kumandasından cihazı açıp kapamak, ses seviyesi için de bu kumandayı kullanmak gerekiyor. Oysa HDMI üzerinden bağlanan soundbar'lar TV ile birlikte otomatikman açılıp kapanıyor ve ses seviyesi ayarı TV'nin kumandasından yapılabiliyor.
Almadan önce yazınızı okumuştum.
soundbarı tvnin arkasına koymayı düşünüyorum tv sehpasının üstünde tvnin arkasında şeklinde. Subwooferı ise koltukların arkasına otruduğum kısmın arkasına koyacağım muhtemelen mavi led vurmayacak. ama vurursa dediğiniz gibi sıkıcı bir durum olur.
arc kısmına gelince subwoofer mı arc mi kısmında arc yi elemek zorunda kaldım. Bakalım sonuç ne olacak.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
SBA400 modelini satın almadan önce SBA300'e de göz atmıştım, lakin birkaç husus canımı sıktığı için bu modeli elemiştim.

SBA300'de soundbar'ın kendi üzerinde 2, subwoofer ünitesi üzerinde de 1 tane olmak üzere toplam 3 tane mavi LED var. Bu LED'ler cihaz çalışırken sürekli yanıyor ve kapatılamıyor. Subwoofer ünitesini TV ünitesinin yanına koyduğunuzu düşünürsek, TV izlerken gözünüzün önünde 3 tane mavi mavi ışıldayan LED olacak demektir. Sırf bu yüzden SBA300'den vazgeçtim.

Tabii bir de SBA300'de HDMI giriş-çıkış olmaması durumu var. TV'nin kumandasıyla soundbar'ı da kontrol edebilmek için HDMI-ARC bağlantısı yapılması şart. Yoksa her seferinde soundbar'ın kumandasından cihazı açıp kapamak, ses seviyesi için de bu kumandayı kullanmak gerekiyor. Oysa HDMI üzerinden bağlanan soundbar'lar TV ile birlikte otomatikman açılıp kapanıyor ve ses seviyesi ayarı TV'nin kumandasından yapılabiliyor.
SBA300'de arc yokmu,hımmm...
Bu arada yazını okudum sevgili Najaz ,tabii bisikletin kırılan parçasını da,konu dışı ama umarım yeni gelen bisikletten memnunsundur :ok
Ben verilen güç ile ,daha doğrusu alınan güç ile alakalı düşüncemi belirttim ,lütfen yanlış anlaşılma olmasın ,yoksa ses sistemleri fena değil ,hele bir apartman dairesinde yaşıyorsak ,yeter de artar diye düşünüyorum :)

A Çevrimdışı

adanaserver

Aktif Üye
15 Tem 2019
156
39
Nfc ile de bağlantı kurulabiliyor ayrıca SBA300 de telefondan müzik dinleyenler için + bi özellik bana bi artısı yok ama?

Najaz Çevrimdışı

Najaz

Aktif Üye
7 Ağu 2019
84
46
teraspy teraspy, Garanti değişiminden gelen bisikletle birbirimize kısa zamanda alıştık, kaynaştık :)

Bu tür ses sistemlerinde, iddia edilen güç değerlerinin abartılı olduğu noktasında sizinle hemfikirim. Misal eve kurduğum stereo müzik sistemimde Yamaha A-S700 amfi var ve o koca amfinin üretebildiği güç bile azami 2x160 Watt. Hal böyle olunca, bu tür cihazların iddiaları biraz komik duruyor tabii :) Kağıt üzerindeki değerlere fazla aldanmamak lazım; lakin her halükarda TV'nin üzerindeki hoparlörlerden çok daha başarılı ses üreteceklerdir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
teraspy teraspy, Garanti değişiminden gelen bisikletle birbirimize kısa zamanda alıştık, kaynaştık :)
Bu tür ses sistemlerinde, iddia edilen güç değerlerinin abartılı olduğu noktasında sizinle hemfikirim. Misal eve kurduğum stereo müzik sistemimde Yamaha A-S700 amfi var ve o koca amfinin üretebildiği güç bile azami 2x160 Watt. Hal böyle olunca, bu tür cihazların iddiaları biraz komik duruyor tabii :) Kağıt üzerindeki değerlere fazla aldanmamak lazım; lakin her halükarda TV'nin üzerindeki hoparlörlerden çok daha başarılı ses üreteceklerdir.
Evet,aynen katılıyorum ,aslında güzel ses alınıyor fakat öyle 200w -300w değil :) Bari "cihaz 30W veriyor ama siz bunu 300W gibi algılıyorsunuz" deseler ,iş bitecek biz kullanıcılar için :)

A adanaserver ;
Mutlaka görüşlerini paylaşırsın,ilgiyle okurum :ok

Bu arada her ikinizide :
Güzel muhabbet için ayrıca teşekkür ettiğimi de belirteyim :ok

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
SBA 300 deneyinlerim şöyle, ben optik kablo ile 65 UD 9000 Vestel TV arasında bağlantı kurdum.Tek kumanda olayı maalesef olmadı.Sistem portatif ve şık soundbarı TV altına Subwooferı ise TV ünitesi yanına yerleştirdim.TV ve soundbar bir biri ile uyumlu durdular.Gelelim ses deneyimine çok beklentiniz olmasın Dts ve Dolby atmos seslerde başarılı fakat günlük TV kanalları ile birlikte izleyim derseniz tavsiye etmiyorum ses boğuluyor yani TV nin kendi sesi daha mantıklı , müzik konusuna gelince eh işte ama TV nin ses performansından daha iyi olduğu kesin.Ben sistemi 350 TL ye aldığım için beklentim doğrultusunda pişman değilim idare eder diyebilirim.Fakat 350 TL den fazla etmeyeceğini de açıkça söylemek istiyorum.Zaten fiyatı fazla olsaydı tercih etmezdim.

A Çevrimdışı

adanaserver

Aktif Üye
15 Tem 2019
156
39
V arasında bağlantı kurdum.Tek kumanda olayı maalesef olmadı.Sistem portatif ve şık soundbarı TV altına Subwooferı ise TV ünitesi yanına yerleştirdim.TV ve soundbar bir biri ile uyumlu durdular.Gelelim ses deneyimine çok beklentiniz olmasın Dts ve Dolby atmos seslerde başarılı fakat günlük TV kanalları ile birlikte izleyim derseniz tavsiye etmiyorum ses boğuluyor yani TV nin kendi sesi daha mantıklı , müzik konusuna gelince eh işte ama TV nin ses performansından daha iyi olduğu kesin.Ben sistemi 350 TL ye aldığım için beklentim doğrultusunda pişman değilim idare eder
Tv nin alt kısmına sığdı mı resim atar mısın bende 65UD9000 ile kullanacağım.

A Çevrimdışı

adanaserver

Aktif Üye
15 Tem 2019
156
39
20190817_143436.jpg
20190817_143650.jpg
20190817_143747.jpg
20190817_144215.jpg

Soundbar sonunda geldi. Paketi ve içindekiler resimdeki gibi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Subwoofer resmen yok denecek ağırlıkta. Kutu içerisi 2. resimde görüldüğü üzere yanlar boş ve köpük vs yok. Hasarsız gelmesi şaşırtıcı. ?

A Çevrimdışı

adanaserver

Aktif Üye
15 Tem 2019
156
39
N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Sesinden memnun kaldınmı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada benim cihaz sanırım arıza verdi.İlk önce ses bir gitti bir geldi sonrasında ses tamamen gitti.Servisi arayıp randevu oluşturdum.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri