Vestel Desibel SBA300 300 W Soundbar

Najaz Çevrimdışı

Najaz

Aktif Üye
7 Ağu 2019
84
46
36 Watt yüksek ve orta frekans hoparlörler + 36 Watt subwoofer, toplamda 72 Watt gücünde olduğunu iddia ediyor sanırım Vestel. Benim ürünle ilgili belgelerden ve kutu üzerinde yazan verilerden anladığım bu şekilde.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
RMS uydurmacası bence :)
Tabii öncelikle güle güle kullan sevgili A adanaserver :ok
Küçücük hoparlörlerin ve besleme geriliminin vereceği en fazla 30W (belki) ,çok anlamam bu işlerden ama benim düğünlerde kullandığım kabinlerim ve amfim 120 W idi,ki amfi trafosunu görmeliydiniz,o trafo 120w veriyordu,soğutmak için motor vardı çıkışların üzerinde :)
Bunun stereo olduğunu düşünürsek ,sağ 120W sol 120W (ki öyleydi ,stereo yani) ,tabii trafosu da ona göreydi, çalınmasaydı foto eklerdim ama maalesef çalındı ,ben sadece fikrimi yazmak istedim ,bu konuda çok bilgili olmadığımı belirttim zaten.

A Çevrimdışı

adanaserver

Aktif Üye
15 Tem 2019
156
39
benim aldığım sba 300 hakkında resmi sitesinde sadece bu kadar bilgi var
  • Kanal Sayısı; 2.1
  • Ses Çıkış Gücü; 300W
  • Kablosuz Harici Subwoofer
  • Bluetooth
  • NFC
  • 2.1 Virtual Surround
  • 4 Ses Modu (Standart/Sinema/Müzik/Medya)
  • Optik/Aux Dijital Giriş
  • RCA Girişi
  • Uzaktan Kumanda
  • Duvara Askı Aparatı
  • Soundbar Ölçüler; 900mm x 53mm x 90mm
  • Subwoofer Ölçüler; 264mm x 251mm x 274mm
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

RMS uydurmacası bence :)
Tabii öncelikle güle güle kullan sevgili A adanaserver :ok
Küçücük hoparlörlerin ve besleme geriliminin vereceği en fazla 30W (belki) ,çok anlamam bu işlerden ama benim düğünlerde kullandığım kabinlerim ve amfim 120 W idi,ki amfi trafosunu görmeliydiniz,o trafo 120w veriyordu,soğutmak için motor vardı çıkışların üzerinde :)
Bunun stereo olduğunu düşünürsek ,sağ 120W sol 120W (ki öyleydi ,stereo yani) ,tabii trafosu da ona göreydi, çalınmasaydı foto eklerdim ama maalesef çalındı ,ben sadece fikrimi yazmak istedim ,bu konuda çok bilgili olmadığımı belirttim zaten.
Burda RMS değerinden bahsetmemiş malesef.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
benim aldığım sba 300 hakkında resmi sitesinde sadece bu kadar bilgi var
  • Kanal Sayısı; 2.1
  • Ses Çıkış Gücü; 300W
  • Kablosuz Harici Subwoofer
  • Bluetooth
  • NFC
  • 2.1 Virtual Surround
  • 4 Ses Modu (Standart/Sinema/Müzik/Medya)
  • Optik/Aux Dijital Giriş
  • RCA Girişi
  • Uzaktan Kumanda
  • Duvara Askı Aparatı
  • Soundbar Ölçüler; 900mm x 53mm x 90mm
  • Subwoofer Ölçüler; 264mm x 251mm x 274mm
Burda RMS değerinden bahsetmemiş malesef.
Güzel cihaz,inceledim inan :)
Ama dediğim gibi bendeki amfi 2x120W idi ve son sesi hiç açamamıştım,toplamda 10 olan volumün, 5 değerini hiç geçemedim ki 2 mahalle dinlerdi,şimdikiler baksana 300W ama ufacık hoparlör grubu ,dediğim gibi çok bilmiyorum bu işlerden,ama baya önceleri bir 5.1 söktüm ,üzerinde 200W yazıyordu,ama içindeki amfi çıkış entegresi tda2002 :) ,subwofer 30W idi ,(onu da arabaya takmıştım) ,yani bu entegre en fazla 10W verir bildiğim kadarıyla :)
Bu arada sakın "orantısız eleştiri" gibi algılama lütfen,benim kayınbiraderde var sanırım LG olan,ama baya iyi ses veriyor ,benim şaşırdığım o kadar w nasıl verir kısımıdır :ok

A Çevrimdışı

adanaserver

Aktif Üye
15 Tem 2019
156
39
Güzel cihaz,inceledim inan :)
Ama dediğim gibi bendeki amfi 2x120W idi ve son sesi hiç açamamıştım,toplamda 10 olan volumün, 5 değerini hiç geçemedim ki 2 mahalle dinlerdi,şimdikiler baksana 300W ama ufacık hoparlör grubu ,dediğim gibi çok bilmiyorum bu işlerden,ama baya önceleri bir 5.1 söktüm ,üzerinde 200W yazıyordu,ama içindeki amfi çıkış entegresi tda2002 :) ,subwofer 30W idi ,(onu da arabaya takmıştım) ,yani bu entegre en fazla 10W verir bildiğim kadarıyla :)
Bu arada sakın "orantısız eleştiri" gibi algılama lütfen,benim kayınbiraderde var sanırım LG olan,ama baya iyi ses veriyor ,benim şaşırdığım o kadar w nasıl verir kısımıdır :ok
Açıkcası şuan ki piyasa fiyatının yarısına aldığım için pek incelemeden aldım. Ürün daha elime geçmedi bakalım memnun kalacakmıyız.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Açıkcası şuan ki piyasa fiyatının yarısına aldığım için pek incelemeden aldım. Ürün daha elime geçmedi bakalım memnun kalacakmıyız.
Aaa,kesin kalırsın,kayınbiraderden biliyorum,kendim de test ettim doğrusu çünkü ne zaman elektronik birşey alsa, tel eder "alocum,gel şunu hem test et,hem anlat" der :)
Yine yazayım,şimdiden güle güle kullan :ok

Najaz Çevrimdışı

Najaz

Aktif Üye
7 Ağu 2019
84
46
SBA400 modelini satın almadan önce SBA300'e de göz atmıştım, lakin birkaç husus canımı sıktığı için bu modeli elemiştim.

SBA300'de soundbar'ın kendi üzerinde 2, subwoofer ünitesi üzerinde de 1 tane olmak üzere toplam 3 tane mavi LED var. Bu LED'ler cihaz çalışırken sürekli yanıyor ve kapatılamıyor. Subwoofer ünitesini TV ünitesinin yanına koyduğunuzu düşünürsek, TV izlerken gözünüzün önünde 3 tane mavi mavi ışıldayan LED olacak demektir. Sırf bu yüzden SBA300'den vazgeçtim.

Tabii bir de SBA300'de HDMI giriş-çıkış olmaması durumu var. TV'nin kumandasıyla soundbar'ı da kontrol edebilmek için HDMI-ARC bağlantısı yapılması şart. Yoksa her seferinde soundbar'ın kumandasından cihazı açıp kapamak, ses seviyesi için de bu kumandayı kullanmak gerekiyor. Oysa HDMI üzerinden bağlanan soundbar'lar TV ile birlikte otomatikman açılıp kapanıyor ve ses seviyesi ayarı TV'nin kumandasından yapılabiliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt