VESTEL 65UD8900 vs 65UB9100 vs 65UD9400 vs 65UD9650

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: VESTEL 65UD8900 vs 65UB9100 vs 65UD9400 vs 65UD9650

Aragorn' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Aragorn' Alıntı:
@Ado hocam Selamlar, benim 65ub9100 ün macerasını biliyorsun sayende sinir sahibi olmadan değişimi sağlamıştık hatırlar mısın bilmem ilk panel LG idi ve inanılmaz ışık sızması vardı, değişip gelen panel AUO markaydı ışık sızması nispeten daha az ama bu sefer de karanlık sahnelerde bulutlanma vardı çok fazla uğraşmamak adına gelecek yeni panelin de daha iyi olmayabileceğini düşünerek sineye çekmiştim ama bu aralar çok fazla film izliyoruz tv ile ve bu bulutlanmalar ciddi can sıkıyor, oğlumun okuduğu okulda eşim okul aile birliği üyesi okuldaki vestel akıllı tahtalar da vestel marka gelen servis yetkilisi arkadaşa konuyu açmış gelelim bakalım değiştiririz gerekirse demiş, ürünü alalı 10 ay kadar oldu galiba bu durumda servis 3. kez değişim verir mi yoksa panel değişimi mi verir ve yeni gelen panelde bu sorunun daha büyüğü ortaya çıkarsa ben o zaman ne yaparım. Değerli görüşlerinizi bekliyorum Abi...
Hocam teşekkür ederim her zamanki gibi ayrıntılı  cevabın için ben iyisi mi sana e maille tvnin sıfır ışıkta birkaç fotoğrafını yollayayım yol haritasını öyle belirleyelim,  bu arada bu forumdaki  panel konusunda LG IPS panel isteyen birçok arkadaşın aksine ben AUO panelden son derece memnunum değişse gene aynı olsun isterim, peki bu clouding sorununun değişim dışında en ufak bir çözüm yolu yok mudur, DH forumdan bir arkadaş çift taraflı bantla esneterek çekmek işe yarıyor demiş denemedim çok mantıklı da gelmedi ama senin görüşünü de merak ediyorum açıkçası selamlar...

Daha önce açtığım panel hücre yapısı ve polarizer katmanlara dair konuları veya sıklıkla paylaştığım LCD panel katmanlarına dair fotoğrafları hatırlarsanız eğer, LCD tv lerde en önde bulunanın hücre yapısı yani SEL dediğimiz kısım olduğunu, Aslında aydınlatma sisteminin önünde bulunan ve her bir katmanının başka işe yaradığı polarizer kısmındaki homojenizeyi sağlayan unsurun ise neredeyse bu katmanların en arkasında olduğunu (En arkadan bir önde) belki hatırlarsınız.

Bu koşullarda ben şunu anlayamıyorum (ki bahsettiğiniz konuları çok okumama rağmen hiç karışmamışımdır) nasıl oluyor da, birbirinden bağımsız olan bu yaklaşık 6 katmanın (Panel tipine göre değişkendir) en öndeki unsuruna bant yapıştırıp çekince en arkadan bir öndeki katmanın yerini değiştirebiliyorsunuz?

Bunu da geçtim velev ki bunu yaptınız, Hangi matematiksel ve bilimsel hesaba göre? hangi ölçüye göre? hangi mikron kayma statüsünü göz önünde bulundurak yaptınız? Velev ki bu yapılabiliyor olsun, Mecazi terim ile 0,27 mikron sapma yapmış olması nedeniyle 2,073,600 piksel yüzeyin E27 çakışma bölgesine denk gelen bu bulutlanmanın, sizin müdahaleniz sonucu 1,85 mikrona çıkmayacağının ve/veya E27 ile birlikte G33 - J46 bölgelerine de sıçramayacağının garantisini kim verebiliyor?

Bu koşullarda müsaadenizle gülümsemek istiyorum bu müdahale şekline. :))

Değerli kardeşim. 

Aşağıya size kendi arşivimden bir kaç resim paylaşayım ve siz karar verin lütfen bunun mümkün olup olmadığına :ok:

Bu materyaller çok esnektir teknolojileri gereği ve olması gerektiği gibi. Bu katmanların hepsi birbirinin üzerinde ancak herhangi bir montaj unsuru olmadan DİKEY dururlar.

Malumuzun yerçekimi etkisi ile bu materyaller hep yere odaklı çekim halindeler, Her ne kadar bulundukları kasalar bu materyallerin dik durmasını sağlasa da, ekran büyüdükçe satıh alanın artması bu konuda bazı zorluklar da çıkartmaktadır.

Çözümü bir şekilde bulunuyor ancak LCD dünyasında o kadar çok falso var ki, birisini kapatsanız diğeri açık veriyor ve sorunlar hep birbiri ile paralel.

Sorunların kaynağının TAMAMI, hep aydınlatma sistemi yüzündendir :)

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46

Daha önce açtığım panel hücre yapısı ve polarizer katmanlara dair konuları veya sıklıkla paylaştığım LCD panel katmanlarına dair fotoğrafları hatırlarsanız eğer, LCD tv lerde en önde bulunanın hücre yapısı yani SEL dediğimiz kısım olduğunu, Aslında aydınlatma sisteminin önünde bulunan ve her bir katmanının başka işe yaradığı polarizer kısmındaki homojenizeyi sağlayan unsurun ise neredeyse bu katmanların en arkasında olduğunu (En arkadan bir önde) belki hatırlarsınız.

Bu koşullarda ben şunu anlayamıyorum (ki bahsettiğiniz konuları çok okumama rağmen hiç karışmamışımdır) nasıl oluyor da, birbirinden bağımsız olan bu yaklaşık 6 katmanın (Panel tipine göre değişkendir) en öndeki unsuruna bant yapıştırıp çekince en arkadan bir öndeki katmanın yerini değiştirebiliyorsunuz?

Bunu da geçtim velev ki bunu yaptınız, Hangi matematiksel ve bilimsel hesaba göre? hangi ölçüye göre? hangi mikron kayma statüsünü göz önünde bulundurak yaptınız? Velev ki bu yapılabiliyor olsun, Mecazi terim ile 0,27 mikron sapma yapmış olması nedeniyle 2,073,600 piksel yüzeyin E27 çakışma bölgesine denk gelen bu bulutlanmanın, sizin müdahaleniz sonucu 1,85 mikrona çıkmayacağının ve/veya E27 ile birlikte G33 - J46 bölgelerine de sıçramayacağının garantisini kim verebiliyor?

Bu koşullarda müsaadenizle gülümsemek istiyorum bu müdahale şekline. :))

Değerli kardeşim.

Aşağıya size kendi arşivimden bir kaç resim paylaşayım ve siz karar verin lütfen bunun mümkün olup olmadığına :ok:

a1d99237d5790c29be.png

a2aa1f679226d893fe.png

a3d83f0fd15cd2aa23.png

Bu materyaller çok esnektir teknolojileri gereği ve olması gerektiği gibi. Bu katmanların hepsi birbirinin üzerinde ancak herhangi bir montaj unsuru olmadan DİKEY dururlar.

Malumuzun yerçekimi etkisi ile bu materyaller hep yere odaklı çekim halindeler, Her ne kadar bulundukları kasalar bu materyallerin dik durmasını sağlasa da, ekran büyüdükçe satıh alanın artması bu konuda bazı zorluklar da çıkartmaktadır.

Çözümü bir şekilde bulunuyor ancak LCD dünyasında o kadar çok falso var ki, birisini kapatsanız diğeri açık veriyor ve sorunlar hep birbiri ile paralel.

Sorunların kaynağının TAMAMI, hep aydınlatma sistemi yüzündendir :)
[/quote]

Hocam tekrar teşekkürler ben de az buçuk teknik bilgimle olamayacağını düşünüp yazmıştım zamanında düşüncemi çözümü bulduğunu iddia eden arkadaşa ama sizin bilgilendirmeniz çok faydalı oldu, dediğim gibi ben akşam size ekran görüntülerini yollayayım o zaman bir kere daha tavsiyelerinizi alayım saygılar...

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Vestel 65 ud8900 tvleri yada vestel Polonya da üretim yapıyor mu?

IMG_20180208_165556.jpg

Ekteki resmi media markt da çekmiştim. Yeni dikkatimi çekti üzerinde yazıyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

tkartal' Alıntı:

Ekteki resmi media markt da çekmiştim. Yeni dikkatimi çekti üzerinde yazıyor .

Poloyaya ürün satıyor ancak orada üretim yapmıyor.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44

Ado' Alıntı:
tkartal' Alıntı:

Ekteki resmi media markt da çekmiştim. Yeni dikkatimi çekti üzerinde yazıyor .

Üzerindeki yazı için ne diyorsunuz üstadım?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

tkartal' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Yani ben dün de resmi incelemiştim ama inanın hangi yazıya atıfta bulunduğunuzu anlayamadım :alala:

Nerede ne yazıyor tam olarak?

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44

Ado' Alıntı:
tkartal' Alıntı:

Yani ben dün de resmi incelemiştim ama inanın hangi yazıya atıfta bulunduğunuzu anlayamadım :alala:

Nerede ne yazıyor tam olarak?

3999 TL nin tam üstünde

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

azrael85' Alıntı:
yanlışlıkla polonya yazmışlar sanırım

Siz okuyabildiniz mi? :yuh:

Ben iyice yaşlanmışım gözler gitmiş demek ki :zırlama:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

tkartal' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Siz okuyabildiniz mi? :yuh:

Ben iyice yaşlanmışım gözler gitmiş demek ki :zırlama:

Vay arkadaş mal satsın diye ne yapacaklarını şaşırmışlar. Polonyanın Çamaşır makineleri dahi MANİSA ilimizde yapılıp ihraç ediliyor :ok:

B Çevrimdışı

barbarosp

Yeni Üye
8 Mar 2018
14
hepsiburada, incehesap'dan kendi stoklarına 60 tv çekmiş. bugün alsanız yarın yolluyor ve şu an indirim var. stoklardaki tv ler hangi seri acaba nasıl öğrenebiliriz? hangi panel, HDR var mı konuları açıklığa kavuşur öyle alırdık.

B Çevrimdışı

barbarosp

Yeni Üye
8 Mar 2018
14
merhaba,

tv'yi teslim aldım bugün.

SN:7885193 700061
VPAZ: 20273191

hdr var mı bu cihazda, rica etsem söyleyebilir misiniz?

Geri
Üst Alt