VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Bey Merhaba ,

Bugun vestel 65UD8900 tv den sipariş ettim , ama internet üzerinde hiç bir yorum bulamadım , ve sitede full hd desteği yok yazıyor bu ne anlama geliyor , bana bu tv hk görüşlerinizi söylermisiniz ? Teşekkür ederim. 

Selamlar Değerli Kardeşim;

Önce bu konudaki sohbetlerimize göz atarsanız, ürün hakkında ön bilgi edinmiş olursunuz.

Yine de merak ettiğiniz teknik detaylar olursa forum üzerinden bana yazarsanız cevaplayabilirim.

:ok:

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Aslinda ilk almak istedigim tv buydu diger odada 60inc plazma kullaniyordum hani dahada buyuk olsun diye :) benim yanimda calisan mudur abimizin oglu vestelde bulasik makina bolumu argesinde calisiyor sagolsun onun sayesinde onerisinde 49ud9400 almis oldum bide personel indirimli almisdik:) lakin diger tvye butce yetmeyince :)

F Çevrimdışı

Fcu_1705

Yeni Üye
25 Kas 2017
14
Adem bey tekrardan merhaba..
Urun hk yada teknoloji hk. Anlatilan ozellikler hk bilgim cok az.anlamiyorum soylenenleri o yuzden sizin fikrinizi sordum.anlayabilecegim sekilde bana aciklarsaniz cok sevinirim.urunum pazartesi elime ulasacakmis.65ud8900 bu tv nasil bir tv..tavsiye edermiydiniz.urunde hb sitesinde aciklamada full hd ozelligi yok diyor.. Bu ne demek 4k yayin zaten sadece trt1 de var onun disinda kalan kanallar hd goruntusunde olmayacak mi mesala kanald atv hd izleyemeyeckmiyim..internet kullani mi ve goruntusu kalitesi hk bilgi veririmisiniz..bazi arkadaslarim bazi tv lerde int den film aciyorsun filmin yarasinda bellek yetersiz diyip sizi filmden atiyor dedi bunda da oyle olur mu? Son sorumda hocam bana pazartesi gunu kargo getirecek urunu..kurulumunu kime yaptrcm vestel yetkilisi servisi var yakinimda onlara mi gidip gelin dicem yoksa hpsiburdayi arayp talep olustrp onlar mi evime ekip gondercek?? Cok tesekkur ederim

M Çevrimdışı

Merkans

Yeni Üye
30 Eki 2017
22
Fcu_1705' Alıntı:
Bu tv yi kullanipda memnun olan var mi? Tecrubeli arkadas?

Kardeşim ben kısa bir zaman önce bu tv yi aldım, yanlız yorumları okur isen bu tv de iki seri varmış, biri lg ips panel ki benim ki diğeri oluyor yani samsung va panel, tv ile ilgili yorumlarımı yukarda yazdım, bunların dışındaki sorduğun konulardan biri servis konusu idi, tv geldikten sonra satın aldığın mağazayı ararsan onlar yetkili servisi arayıp senin adına kurulum kaydı açıyorlar, diğer konu film izlerken kesiliyor mu konusu, denemedim, ihtiyaç duymadım, sanırım sen benden önce deneyeceksin çünkü bir hafta kadar il dışında olacağım, burda yorumlarını yazarsın, bu arada senin tv nin panelin ne olduğunu da seri numaranı burada paylaşırsan Üstat Ado sana söyleyecektir.

Hd kanal izleyememe gibi bir sorun yok, görüntüler harika bunu söyleyebilirim. Ancak başka bir arkadaşın açtığı "4k yayınlarda titreme sorunu" başlıklı tartışmaya bakarsan benim tv de de trt 4k da titreme sorunu oluyor, ancak bu her sahnede değil , hangi sahnelerde olduğu da o tartışmada var.

Tv in hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullan. Senin yorumlarını da buradan bekliyoruz

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

F Çevrimdışı

Fcu_1705

Yeni Üye
25 Kas 2017
14
Cevabin icin tesekkur ederim hocam..tv gelir gelmez ilk izlenimlerimi sizlerle paylasacagim..servis geldiginde nelere dikkat etmem gerekiyor hangi testleri yapmasini istemeliyim?

M Çevrimdışı

Merkans

Yeni Üye
30 Eki 2017
22
Rica ederim, ben çok bişeye dikkat etmedim, tabi ki sen tv kutusunu teslim alırken kargocudan kutuda ezik, çökük ıslaklık olup olmadığını kontrol et, olumsuzluk yoksa kutuyu teslim al ve açma, servis gelince acacak ve çalışır vaziyette cihazı sana teslim edecek, tabiki yayınları onların yanında kontrol edersiz, görüntüde sorun olup olmadığına bak hatta trt 4 k yı aç, bizim diğer konu başlığı altında bahsettiğimiz havadan çekim v.b. görüntülerde titreme (parlak ya da yeşil görüntülerin kırpışması gibi) var mı bak, varsa sebebini sor, biz de belki sebebini öğreniriz, ölü piksel sorunu oluyor mu hala bilmiyorum sen onu da kontrol et, sesi kontrol et, acizane benim tavsiyelerim bunlar, üstatların ayrıca bir yorumu olur mu bilemem

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Fcu_1705' Alıntı:
Urun hk yada teknoloji hk. Anlatilan ozellikler hk bilgim cok az.anlamiyorum soylenenleri o yuzden sizin fikrinizi sordum.anlayabilecegim sekilde bana aciklarsaniz cok sevinirim.urunum pazartesi elime ulasacakmis.65ud8900 bu tv nasil bir tv..tavsiye edermiydiniz.urunde hb sitesinde aciklamada full hd ozelligi yok diyor.. Bu ne demek 4k yayin zaten sadece trt1 de var onun disinda kalan kanallar hd goruntusunde olmayacak mi mesala kanald atv hd izleyemeyeckmiyim..internet kullani mi ve goruntusu kalitesi hk bilgi veririmisiniz..bazi arkadaslarim bazi tv lerde int den film aciyorsun filmin yarasinda bellek yetersiz diyip sizi filmden atiyor dedi bunda da oyle olur mu? Son sorumda hocam bana pazartesi gunu kargo getirecek urunu..kurulumunu kime yaptrcm vestel yetkilisi servisi var yakinimda onlara mi gidip gelin dicem yoksa hpsiburdayi arayp talep olustrp onlar mi evime ekip gondercek?? Cok tesekkur ederim

Selamlar Azizim, Elimden geldiğince tek tek aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışayım.

Öncelikle bu fiyata alabileceğiniz en iyi tv yi almışsınız bu anlamda herkesin her ürün için çekinmeden yazdığı F/P tanımlamasını ben bu ürün için göğsümü gere gere yazarım. Elbette ki bu özelliklerde bir tv yi bu koşullarda tavsiye ederim. Tabi ki tespit ettiğimiz eksikleri var lakin, bizim eksik bulmadığımız hiç bir markanın hiç bir modeli yok, biraz eleştirmeyi seviyoruz açıkçası.

HB TEKNOSA vs gibi kanallarda bu satışlarda veya pazarlama departmanlarında görevli arkadaşlar darılmasın lakin GÖNÜL BAĞI ile değil CEP BAĞI ile bu işi yaptıkları sürece bu saçma yorumlardan bizler kurtulamayacağız. Bu anlamda televizyonunuzda elbette ki SD HD FHD ve UHD yayınlar izleyebileceksiniz hiç tereddütünüz olmasın.

Bizler yıllarca VESTEL markasını SMART anlamında eleştirdik lakin VESTEL yetkilileri de açık yüreklilikle zaten SMART anlamında büyük beklentileri olmadığını, tüketicilerini de bu anlamda hiç bir şekilde yanıltıcı bilgilerle doldurmadıklarını ifade etmişlerdir. Yani bir çok arkadaşımız için gayet ideal olan SMART, başa kesim olan bir çok tüketici/üyemiz tarafından ise kullanışsız olduğu yönde eleştirilmiştir.

Onun dışında internet kullanımınız ve dolaşımınızda bir sorununuz asla olmaz. Sadece tv ile modemin aynı odada olmasına özen gösteriniz. mümkünse kablolu bağlantı yapınız.

Bazı flash disklerde bu uyarıyı aldığını söyleyen arkadaşlarımız oldu, ancak güncelleme sonrası bu sorunun düzeldiğini teyit ettiler. Yine de her zaman için üyeleirmizden olumlu olumsuz tüm geri dönüşlerini buradan bu nedenle beklediğimizi belirtmek isterim.

VESTEL firmasında uygulama şu şekildedir.

Satın aldığınız ürün satı kanalı tarafından size sevk edilir.
Ürün size ulaştığında siz satış kanalına ürünün size ulaştığını, servis istediğinizi belirtirsiniz.
Satış kanalı bu satışın fatura ve ahb bilgilerini sisteme girerek bölgenizdeki servise (Sistemlerinde sizin bölgeye bakan servis onların ekranına çıkar) bir görev çağrısı açarlar.
Açılan bu çağrı servisin ekranına düşer.
Servis bu görev için sizi arayarak randevu talep eder
Mutabık kalınan zaman diliminde ekip evinizi ziyaret eder ve montajı gerçekleştirir.

Evinize servis geldiğinde özellikle mutlaka ölü piksel için panel testi yapınız.

Servis menüsünde panel test uygulaması var, gelen arkadaşlara söyleyin çalıştırsınlar.

Her renkte ekranı tek tek gezin ve bulutlanma ışık sızması ölü piksel var mı kontrol edin

Üründe sorun tespit ederseniz servisten önce sorunun ne olduğunu sonra da gereğinin yerine getirilmesini isteyin

Tüm işlemler gönlünüze göre yapıldı ise arkadaşların size uzattığı servis formunu imzalayıp bir nüshasını (Zaten size verirler) mutlak alıp saklayın.

Size teslim edilen formlar termal formdur bu nedenle evrak konularında takıntılı bir yapınız var ise fotokopisini çektirin. 

Lakin buna gerek yok zira sistemde o an itibari ile her şey kayıtlı olacaktır artık.

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Ado' Alıntı:
Fcu_1705' Alıntı:

Selamlar Azizim, Elimden geldiğince tek tek aklınızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışayım.

Öncelikle bu fiyata alabileceğiniz en iyi tv yi almışsınız bu anlamda herkesin her ürün için çekinmeden yazdığı F/P tanımlamasını ben bu ürün için göğsümü gere gere yazarım. Elbette ki bu özelliklerde bir tv yi bu koşullarda tavsiye ederim. Tabi ki tespit ettiğimiz eksikleri var lakin, bizim eksik bulmadığımız hiç bir markanın hiç bir modeli yok, biraz eleştirmeyi seviyoruz açıkçası.

HB TEKNOSA vs gibi kanallarda bu satışlarda veya pazarlama departmanlarında görevli arkadaşlar darılmasın lakin GÖNÜL BAĞI ile değil CEP BAĞI ile bu işi yaptıkları sürece bu saçma yorumlardan bizler kurtulamayacağız. Bu anlamda televizyonunuzda elbette ki SD HD FHD ve UHD yayınlar izleyebileceksiniz hiç tereddütünüz olmasın.

Bizler yıllarca VESTEL markasını SMART anlamında eleştirdik lakin VESTEL yetkilileri de açık yüreklilikle zaten SMART anlamında büyük beklentileri olmadığını, tüketicilerini de bu anlamda hiç bir şekilde yanıltıcı bilgilerle doldurmadıklarını ifade etmişlerdir. Yani bir çok arkadaşımız için gayet ideal olan SMART, başa kesim olan bir çok tüketici/üyemiz tarafından ise kullanışsız olduğu yönde eleştirilmiştir.

Onun dışında internet kullanımınız ve dolaşımınızda bir sorununuz asla olmaz. Sadece tv ile modemin aynı odada olmasına özen gösteriniz. mümkünse kablolu bağlantı yapınız.

Bazı flash disklerde bu uyarıyı aldığını söyleyen arkadaşlarımız oldu, ancak güncelleme sonrası bu sorunun düzeldiğini teyit ettiler. Yine de her zaman için üyeleirmizden olumlu olumsuz tüm geri dönüşlerini buradan bu nedenle beklediğimizi belirtmek isterim.

Ürün size ulaştığında siz satış kanalına ürünün size ulaştığını, servis istediğinizi belirtirsiniz.
Satış kanalı bu satışın fatura ve ahb bilgilerini sisteme girerek bölgenizdeki servise (Sistemlerinde sizin bölgeye bakan servis onların ekranına çıkar) bir görev çağrısı açarlar.
Mutabık kalınan zaman diliminde ekip evinizi ziyaret eder ve montajı gerçekleştirir.

Evinize servis geldiğinde özellikle mutlaka ölü piksel için panel testi yapınız.

Servis menüsünde panel test uygulaması var, gelen arkadaşlara söyleyin çalıştırsınlar.

Her renkte ekranı tek tek gezin ve bulutlanma ışık sızması ölü piksel var mı kontrol edin

Üründe sorun tespit ederseniz servisten önce sorunun ne olduğunu sonra da gereğinin yerine getirilmesini isteyin

Tüm işlemler gönlünüze göre yapıldı ise arkadaşların size uzattığı servis formunu imzalayıp bir nüshasını (Zaten size verirler) mutlak alıp saklayın.

Size teslim edilen formlar termal formdur bu nedenle evrak konularında takıntılı bir yapınız var ise fotokopisini çektirin. 

Lakin buna gerek yok zira sistemde o an itibari ile her şey kayıtlı olacaktır artık.

Ado abicim kafama takildi servis formunu saklayin demissiniz. Ben vestel.com uzerinden almisdik tvyi lakin servis geldiginde sizin bahsettiginiz kagiti vermemis gelci ben ev de yokdum hanim vardi kurup gitmisler sadece kutu icinden cikan aparatlar v.s var. Cihazin garantisi olsun v.si olsun seri numaradan cikar degilmi

F Çevrimdışı

Fcu_1705

Yeni Üye
25 Kas 2017
14
Allah ragzi olsun :) cok guzel aciklamissiniz..Heyecan ile bekliyorum deneyimlerimi hemen paylasacagim ilk akilli televizyonum olacak o yuzden heyecanimda fazla:) bilmedigim seyde cok fazla desteginizle ogrenecegim insallah.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
gurkan' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Ado abicim kafama takildi servis formunu saklayin demissiniz. Ben vestel.com uzerinden almisdik tvyi lakin servis geldiginde sizin bahsettiginiz kagiti vermemis gelci ben ev de yokdum hanim vardi kurup gitmisler sadece kutu icinden cikan aparatlar v.s var. Cihazin garantisi olsun v.si olsun seri numaradan cikar degilmi

Elbette, içiniz rahat olsun, hatta isterseniz seriyi verin garanti başlangıç ve bitişi kontrol edeyim  :ok:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Fcu_1705' Alıntı:
Allah ragzi olsun :) cok guzel aciklamissiniz..Heyecan ile bekliyorum deneyimlerimi hemen paylasacagim ilk akilli televizyonum olacak o yuzden heyecanimda fazla:) bilmedigim seyde cok fazla desteginizle ogrenecegim insallah.

Merak ettiğiniz hangi konu olursa olsun çekinmeyin sorun lütfen.

Zaten bir inceleme konumuz var, bir de sizin incelemenizi de görmek isteriz elbette.  :ok:

D Çevrimdışı

djembadjemba

Yeni Üye
27 Kas 2017
5
Cvp: VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

Ado' Alıntı:
merhabalar 65ud8900 almak üzereyim. ne dersiniz? nette neredeyse hiç bilgi yok. akıllı tv yazılımı nasıldır etkin kullanabilir miyiz, kablo tv ile kullanacağım. ürünün paneli vs genel kanınız ne yönde?

cevaplarsanız sevinirim. ilgilenirseniz bende kol saatleri konusunda bilgi-tavsiye paylaşımında bulunabilirim.

Selamlar Değerli kardeşim;

En tarafsız en içten en teknik en samimi yorumları bu konuda bulabileceğinizi düşündüğüm için size bu linki paylaşıyorum mailinize.

Konuyu okuduktan sonra merak ettiğiniz ne var ise yine buradan sorabilirsiniz, %100 doğru cevap alacağınıza emin olabilirsiniz.

[font=Calibri,Helvetica,sans-serif]adem bey sagolun. konuda mevcut olan bilgiler sayesinde anladıgım kadarıyla dogru tercih yapmısım. merak ettiğim husus, bu güncelleme işi nasıl yapılıyor? usb belleğe program atıp tv yi öyle mi boot ediyoruz? ve tv yi 3400 liraya HB'dan aldım, sizce dogru bir fiyat mıdır açıkçası pek araştırmadan aldım?
[font=Calibri,Helvetica,sans-serif]duvara montaj hakkında ne düşünüyosunuz? böyle bi cihazı nasıl aparatla baglamak gerekir sizce?
[font=Calibri,Helvetica,sans-serif]ve bir diğer merak ettiğim konu, media player 'ı yeni nesil x265 videoları oynatıp DTS audio ları çalabiliyor mu?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

djembadjemba' Alıntı:
Ado' Alıntı:
merhabalar 65ud8900 almak üzereyim. ne dersiniz? nette neredeyse hiç bilgi yok. akıllı tv yazılımı nasıldır etkin kullanabilir miyiz, kablo tv ile kullanacağım. ürünün paneli vs genel kanınız ne yönde?

cevaplarsanız sevinirim. ilgilenirseniz bende kol saatleri konusunda bilgi-tavsiye paylaşımında bulunabilirim.

Selamlar Değerli kardeşim;

En tarafsız en içten en teknik en samimi yorumları bu konuda bulabileceğinizi düşündüğüm için size bu linki paylaşıyorum mailinize.

Konuyu okuduktan sonra merak ettiğiniz ne var ise yine buradan sorabilirsiniz, %100 doğru cevap alacağınıza emin olabilirsiniz.

[font=Calibri,Helvetica,sans-serif]adem bey sagolun. konuda mevcut olan bilgiler sayesinde anladıgım kadarıyla dogru tercih yapmısım. merak ettiğim husus, bu güncelleme işi nasıl yapılıyor? usb belleğe program atıp tv yi öyle mi boot ediyoruz? ve tv yi 3400 liraya HB'dan aldım, sizce dogru bir fiyat mıdır açıkçası pek araştırmadan aldım?
[font=Calibri,Helvetica,sans-serif]duvara montaj hakkında ne düşünüyosunuz? böyle bi cihazı nasıl aparatla baglamak gerekir sizce?
[font=Calibri,Helvetica,sans-serif]ve bir diğer merak ettiğim konu, media player 'ı yeni nesil x265 videoları oynatıp DTS audio ları çalabiliyor mu?

Merhabalar;

Forumumuzda Çekirdek Yazılım konumuz var, ilk mesajında hem yazılımları hem de yükleme tarifini bulabilirsiniz, okumanıza rağmen kafanıza takılan bir şey olursa o konu başlığınd ayazın lütfen, yardımcı olurum  :ok:

Montaj için metal geniş konsollar tercihimdir, Mafsalları aparatları bu ürünler için güvenli bulmuyorum.

Fiyat konusuna yorum yapamıyorum zira satış dünyası o kadar oynak esnek ve değişken ki, ''İyi'' derim ertesi günü birisi çıkar 3000e satar, ''Kötü'' derim Dolar kuru forlar ürün 4500TL olur yani hiç bir şekilde benm dediğim tutmaz. 

Ürününüz sadece 

HEVC MP4 (.mp4, .mov), MKV (.mkv), MPEG taşıma akışı (.ts, .trp, .tp)
H264 FLV (.flv), MP4 (.mp4, .mov), 3GPP (.3gpp, .3gp), MPEG taşıma akışı (.ts, .trp, .tp), ASF (.asf), AVI (.avi), MKV (.mkv)
VP9 MKV (.mkv), WebM (.webm)

Destekler, ancak X265 yok maalesef.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt