VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

T Çevrimdışı

Toraks

Aktif Üye
23 Ocak 2018
57
Herkese hayırlı sabahlar, aranıza yeni katıldım.
Ben de 65ud8900 modeli tvye sahip oldum ve dün servis geldi kurdu. Forumu 1 haftadır takip ediyorum. Servise panel test olayından bahsettim. Ama bundan bihaberler. Neyse ki forumdan öğrendiğimle testi yaptık ve başarıyla geçti. Bu arada servisteki elemanlar da bizim sayemizde öğrenmiş oldular. İlk izlenimim Tvnin ekran boyutundan, internetinden, telefon bağlantı durumundan oldukça memnunum. Amaaa.. görüntüsü beni pek tatmin etmedi. Önceki televizyonum 10 yıllık 107 inç phılıps lcd tvdeki kaliteyi alamadım. Görüntü ayarlarından biraz manuel değişiklikler yaptım yine istediğim olmadı. Ha bu arada internet bağlantılı hd tivibu kullanıyorum. Acaba bununla alakalı bir durum olabilir mi diye düşünüyorum. Aslında aksine daha net olmalı. Değerli forum üyelerinin bu konudaki yardım ve düşüncelerini bekliyorum. Özellikle Ado beyinde düşüncelerini de almak isterim. Teknik anlamda yazılım güncellemem gerekir mi ? Güncellemeyle bu görüntü rahatsızlığı giderilebilir mi? Tivibudan yapmam gereken ayarlar var mı?

Not: Sayın Ado beye özel bilgilendirme;
Raphael
V.2.40.14.0
SVN:240030
MB120
1.50Gb

Servis No : 7872269 700313
Hangi paneli kullanıyorum ve mevcut duruma göre yazılım yüklemem gerekli mi?

Şimdiden vereceğiniz değerli bilgi ve paylaşımlarınız dan dolayı herkese çok teşekkür ederim..

Öncelikle güle güle kullanın..
Bir çırpıda Vestel mağazasında gördüğüm ve çok incelemeden bahtıma deyip aldığım bir tv.
Önce ki tv’im Sharp Aqaus idi. 10 yıllık olmasına rağmen ilk günkü kalitesinden hiç ödün vermedi. Görüntüler HD yayınlarda neredeyse en ince ayrıntısına kadar seçilebildiği gibi tüplü televizyonlarda ki gibi parlak ve renkler capcanlı idi. 10 yıllık olması, dahili uydusu ve smart’ı olmaması, 139 inç olması vs nedenlerle babama hediye ettim.
O tv’den sonra HD yayınlarda yeni tv’de adeta şok oldum. Bunun dışında subwoferımı bağlamak için çıkışını tv’de bulamayınca hayal kırıklığı yaşadım. Bunun dışında memnunum.
Zaman içinde bu form sayesinde çekirdek ve full yazılım atmayı ve panel modelini öğrendim. 2 defa çekirdek güncellemesi yaptım. Sanki en son yazılımı yükledikten sonra görüntülerde keskinlik ve renklerde parlaklık arttı gibi. Ama bu seferde ilk açıldığında açılan kanalda renklerde grift oluştu. Bu seferde Adem Helvacı Ado usta full yazılım önerdi. Hadi full yazılımıda öğreneyim dedim ama ne yaptıysam beceremedim. Meğerse mb130 kartlarda bu konuda sıkıntı varmış. Pazar gününden beri çözümünü bekliyorum. Bu bekleyiş esnasında subwofer çıkışı olmadığı için kulaklığa bağladığım subwofer sesini kulaklık volüm’den normal tv’mim sesi ile senkronize ayarlanmadığından bununla ilgili swprofil yükledim. Bu sefer kulaklıktan çıkan ses gittiği gibi tv’den ses çıkmaz oldu. İyi kötü subwofer-tv ile kombine ettiğim düzenekte bozulmuş oldu.
Sonuç; ilk full yazılım atmayı sağlayıp tv’mi ilk aldığım ayarlarına dönmesini başarabilirsem bu formu takibi bırakacağım ve bir daha yazılım vs ilgilenmeyeceğim. Buda kulağınıza benden küpe olsun, benden söylemesi..
Adem Helvacı Ado, O oki4270

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ben de 65ud8900 modeli tvye sahip oldum ve dün servis geldi kurdu. Forumu 1 haftadır takip ediyorum. Servise panel test olayından bahsettim. Ama bundan bihaberler. Neyse ki forumdan öğrendiğimle testi yaptık ve başarıyla geçti. Bu arada servisteki elemanlar da bizim sayemizde öğrenmiş oldular. İlk izlenimim Tvnin ekran boyutundan, internetinden, telefon bağlantı durumundan oldukça memnunum. Amaaa.. görüntüsü beni pek tatmin etmedi. Önceki televizyonum 10 yıllık 107 inç phılıps lcd tvdeki kaliteyi alamadım. Görüntü ayarlarından biraz manuel değişiklikler yaptım yine istediğim olmadı. Ha bu arada internet bağlantılı hd tivibu kullanıyorum. Acaba bununla alakalı bir durum olabilir mi diye düşünüyorum. Aslında aksine daha net olmalı. Değerli forum üyelerinin bu konudaki yardım ve düşüncelerini bekliyorum. Özellikle Ado beyinde düşüncelerini de almak isterim. Teknik anlamda yazılım güncellemem gerekir mi ? Güncellemeyle bu görüntü rahatsızlığı giderilebilir mi? Tivibudan yapmam gereken ayarlar var mı?

Raphael
V.2.40.14.0
MB120
1.50Gb

Şimdiden vereceğiniz değerli bilgi ve paylaşımlarınız dan dolayı herkese çok teşekkür ederim..

Selamlar;

Paneliniz LG IPS
Anakartınız MB120
Yazılımınız 2-3 sürüm eski

Öncelikli tavsiyem 2.45.7.0 sürümü ykleyerek görüntüde istediğiniz performansı yakalayıp yakalayamadığınızı kontrol etmeniz yönde olacaktır.

Bir kaç gün kullanımınız sonrası bunun üstüne 2.45.10.1 sürümü de yükleyerek yine detay fark kontrolü yapınız.

Hangi sürümde daha iyi sonuç aldığınıza inanıyorsanız o sürümde ya kalınız ya da geri dönünüz.

Çok sıklıkla dile getiririm burada elimizden geldiğince çözüm üretmeye çalışıyoruz sizler için. herhangi bir farklı amacımız ve bu işten bir çıkarımız yok.

Forumlar tarihinde, forumlar genelinde 2002 yılından beri toplamda abartısız 30.000 dolayında mesaj atmış ve mesajları ''selam naber?'' den ibaret değil, Detaylı cevap yazmayı seven birisi olarak binlerce kere yazmışımdır ki yazılım yüklemek riskli bir iştir.

T Toraks ın belirttiği gibi can sıkıcı durumlar elbette ki oluyor neticede biz (veya ben) ne bu tv leri üreten tarafım, ne de bu yazılımları yazan tarafım. Ben de sizler gibi bir tüketiciyim, İşletmem bünyesinde olan bazı bağlantılar ve avantajları sizler için kullanmaktan öte herhangi bir şey yapmıyorum. Dolayısı ile yüklenebilen yazılımların başarısı nasıl ki bana ait değil ise, Yüklenemeyen yazılımların da sorumlusu ben değilim doğal olarak.

O Çevrimdışı

oki4270

Yeni Üye
21 Mar 2018
2
37
Toraks ve ado bey samimi dusuncelerinizden ve yardimlarinizdan dolayı sizlere müteşekkirim. Erinmeden yuksunmeden yazdığıniz yazilari değerlendireceğim.. Allah sizden razı olsun.. hayırlı geceler.. hayırlı kandiller.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
45
Öncelikle hayırlı olsun ve iyi kandiller tüm foruma. Daha önceleri bu modelin görüntü kalitesini beğenmeyenlerin yorumlarını okumuştum fakat burada bence profesyonele yakın görüntü ayarı yapmaktan geçiyor. Atıyorum renk 45 iken on gün sonra renk ayarını 46 yaptığınızda ha evet şimdi oldu diyorsunuz. (yazdığım rakamlar örnek bu tv için değil) bunun yanı sıra farklı etkenlerde var tabi. Mesela yeni bir yazılım çıkar şimdi oldu dersiniz. Veya tvbu yazmışsınız her uydu alıcısının işlemcilerinden dolayı farklı görüntü kaliteleri mevcut. (Hepte merak etmişimdir tv de gömülü uydu alıcıları hangi işlemcileri kullanıyor.) Ve panel kalitesi tabii.. Örnek verim bir arkadaşımda LG 106 lcd tv vardı. Model ismini unuttum şimdi. Dahili uydu alıcısız modeldi. Arkasında 30 liralık dandik bir uydu alıcı sd kanallar ve cvbs den izliyordu. Ben hala bu vaziyette iken bir görüntü kalitesi görmedim.

O Çevrimdışı

Osaman

Yeni Üye
20 Mar 2018
5
35
Seri numarasına dışarıdan bakınca anlaşılabilen bir bilgi değil maalesef. Kayıtlara bakmak gerekiyor. Verdiğim rakamlar üretimkodları, seri numarası değil.

Seri numarasını okuduğunuz barkodun üst tarafında en başta bu rakamlar yazar :)
Sizin hitabinizla azizim o zaman kutunun disindan baktigimiz zaman üzerindeki barkod, etiket vb durumlardan anlayabiliriz değil mi ips ve ya digeri olduğunu kutuyu açmadan doğru mudur?

O Çevrimdışı

Osaman

Yeni Üye
20 Mar 2018
5
35
Sizin hitabinizla azizim o zaman kutunun disindan baktigimiz zaman üzerindeki barkod, etiket vb durumlardan anlayabiliriz değil mi ips ve ya digeri olduğunu kutuyu açmadan doğru mudur?
Ayrica 55inc olaram ips panel hangi urunler vardir bunu da mumkunse sizden öğrenebilirmiyim?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Öncelikle güle güle kullanın..
Bir çırpıda Vestel mağazasında gördüğüm ve çok incelemeden bahtıma deyip aldığım bir tv.
Önce ki tv’im Sharp Aqaus idi. 10 yıllık olmasına rağmen ilk günkü kalitesinden hiç ödün vermedi. Görüntüler HD yayınlarda neredeyse en ince ayrıntısına kadar seçilebildiği gibi tüplü televizyonlarda ki gibi parlak ve renkler capcanlı idi. 10 yıllık olması, dahili uydusu ve smart’ı olmaması, 139 inç olması vs nedenlerle babama hediye ettim.
O tv’den sonra HD yayınlarda yeni tv’de adeta şok oldum. Bunun dışında subwoferımı bağlamak için çıkışını tv’de bulamayınca hayal kırıklığı yaşadım. Bunun dışında memnunum.
Zaman içinde bu form sayesinde çekirdek ve full yazılım atmayı ve panel modelini öğrendim. 2 defa çekirdek güncellemesi yaptım. Sanki en son yazılımı yükledikten sonra görüntülerde keskinlik ve renklerde parlaklık arttı gibi. Ama bu seferde ilk açıldığında açılan kanalda renklerde grift oluştu. Bu seferde Adem Helvacı Ado usta full yazılım önerdi. Hadi full yazılımıda öğreneyim dedim ama ne yaptıysam beceremedim. Meğerse mb130 kartlarda bu konuda sıkıntı varmış. Pazar gününden beri çözümünü bekliyorum. Bu bekleyiş esnasında subwofer çıkışı olmadığı için kulaklığa bağladığım subwofer sesini kulaklık volüm’den normal tv’mim sesi ile senkronize ayarlanmadığından bununla ilgili swprofil yükledim. Bu sefer kulaklıktan çıkan ses gittiği gibi tv’den ses çıkmaz oldu. İyi kötü subwofer-tv ile kombine ettiğim düzenekte bozulmuş oldu.
Sonuç; ilk full yazılım atmayı sağlayıp tv’mi ilk aldığım ayarlarına dönmesini başarabilirsem bu formu takibi bırakacağım ve bir daha yazılım vs ilgilenmeyeceğim. Buda kulağınıza benden küpe olsun, benden söylemesi..
Adem Helvacı Ado, O oki4270
Forum ortamında yüzlerce, duruma göre binlerce arkadaşımızı servislerle muhatap olmak zorunda kalmaktan, ücret ödemelerine gerek kalmadan ve hatta yeri gelip fahiş ücret ödemiş arkadaşlarımız için mücadele edip ücret iadesi bile yaptıran birisi olarak bu yaklaşıma üzüldüğümü belirtmek isterim.

Kutunun uzun köşesinde yani yan taraf dediğimiz o dar alanda bir adet barkod var. Yalnız sizden ricam, Kutu barkodu değil genelde karıştırılıyor çünkü. Üzerinde VESTEL ibaresi olan ve SN ile başlayan 13 karakterli rakam topluluğu bizim ihtiyacımız olan.

Örnek SN: 7778899 300500

B Çevrimdışı

Barisyavas

Yeni Üye
4 Mar 2018
9

Raphael
V.2.40.14.0
MB120
1.50Gb

Hocam daha önce Tivibu sorununu ben de yaşadım önceki sayfalarda görürsünüz belki. Bizde Samsung VA panel var ama izlediğiniz görüntü çok önemli.
Öncelikle Tivibu menüden ayarlarına girip çözünürlük 720p ise 1080 e çıkarın zaten farkı anında hissedeceksiniz.
Çözünürlük 1080 ve sizi tatmin etmiyorsa youtube dan 4K 60fps hdr reklam videoları açın o zaman netliği hissedersiniz.
Hdmi, usb ve internet ile görüntüyü test edin derim.

B Çevrimdışı

Barisyavas

Yeni Üye
4 Mar 2018
9
Adem Helvacı Ado hocam tv den youtube'a girdiğimizde videolar 1440p de kalıyor 2160p seçeneği çıkmıyor, deneyecektiniz ama şansınız oldu mu?
Birde Nikon D5000 dslr foto. makinasıyla çektiğim fotoğraflar usb ile açınca kötü çıkıyor (beyaz, parlak, pürüzlü) pcyi hdmi ile bağlayıp açınca güzel oluyor.
Aynı usb ile başka tvde açınca renkler daha iyi çıkıyor.

B Çevrimdışı

barbarosp

Yeni Üye
8 Mar 2018
14
Adem Helvacı Ado tv den genel olarak memnunum. iki konu can sıkıcı. birincisi tv nin hdr performansı yerlerde. fonksiyon olarak var ama pratik de yok. bir de netflixde 4k içeriklerde görüntü inanılmaz titriyor can sıkıcak derecede. bunu gidermek için ne yaparım bilmiyorum. manuel yazılım atma işine girmek istemiyorum hiç. tv nin içinden resmi güncelleme de uzunca bir süre gelmeyecek sanırım. tavsiyelere açığım.

N Çevrimdışı

Nexus

Yeni Üye
28 Nis 2018
4
43
Merhaba Adem Helvacı Ado bey. Bende forumdaki genelde olumlu mesajlardan etkilenerek 65ud8900 tv aldım. Genel olarak memnunum. Şimdi soundbar almak istiyorum ama yorumlarda sesin hem TV hemde soundbardan geldiği söyleniyor böyleyse can sıkıcı. Fazlada bilgi yok internette. ses sistemlerinde böyle sıkıntı olur mu? Benim TV ayarlarında;
Yazılım sürümü: V.3.47.10.0
Uygulama sürümü: V.310.0.0 olarak görünüyor. Son sürümler bunlar mı?

TV seri no : 7929138700168

3 yıl garantili IPS panel denmişti. Bunu doğruluyabilir miyiz? şimdiden teşekür ederim.

M Çevrimdışı

mertsamet 

Aktif Üye
21 Şub 2018
63
Arkadaşlar aynı televizyonun techwood markalı sını aldım. Bugün ses sistemini optik kablo ile bağlayacağım. Fakat tv duvara monteki olduğu için port nerde göremedim. Duvardan tek başıma sökemiyorum. Eşime de tv ağır geliyor. Duvara monte etmemiş bir arkadaş arkadaki portların fotoğrafını çekebilir mi acaba.

N Çevrimdışı

Nexus

Yeni Üye
28 Nis 2018
4
43
Arkadaşlar aynı televizyonun techwood markalı sını aldım. Bugün ses sistemini optik kablo ile bağlayacağım. Fakat tv duvara monteki olduğu için port nerde göremedim. Duvardan tek başıma sökemiyorum. Eşime de tv ağır geliyor. Duvara monte etmemiş bir arkadaş arkadaki portların fotoğrafını çekebilir mi acaba.

Ben duvara monte ettirmeden önce fotoğrafını çekmiştim. Ama el girecek gibi değil sanki. Bağlantı yapınca hangi ses sistemi aldığınızı ve performansını yazarsanız memnun olurum. Kolay gelsin.

img_20180423_155214-jpg.jpg

img_20180423_155220-jpg.jpg

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
828
M mertsamet , N Nexus arkadaşımız resimleri paylaşmış, duvar aparatı sağlam montaj yapıldığını farzederek eşiniz TV'nin alttan ve üstten destekli tutarak dikkatlice aşağıda çizip koyduğum temsili resme göre altını kaldırıp rahatlıkla takabilirsiniz.

tv-aski-jpg.jpg

Geri
Üst Alt