VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

B Çevrimdışı

bgr1907 

Yeni Üye
6 Ocak 2018
19
Arkadaşlar merhaba, 65UD8900 kullanıcısıyım ve yakın zamanda 3. televizyon gelecek. Yaşanan arızalardan dolayı 2. kez değişim talebim onaylandı ve yeni ürünü bekliyorum. 
Bu konuda özellikle servisin ilgisinden son derece memnunum. Her ne kadar 2. değişim talebimi ilk başta kabul etmeyip panel değişimi önerseler de 2 aylık televizyonda tamirat istemediğimi söylediğimde talebim onaylandı.
İlk televizyonumda ekranın orasında bir çizgi ve etrafında yanık izi bir bölge vardı. Yayın izlerken kesinlikle belli olmuyordu kanal geçişleri sırasında ortam karanlıkken belli oluyordu. Daha sonra büyük bir sorun olabilir düşüncesiyle değişim talep ettim ve sağ olsunlar ikiletmediler.
İkinci televizyonda birincinin aksine smart menüsü inanılmaz yavaştı ve sürekli donmalar oluyordu. Bu konuyu fazla önemsemedim apple tv kullandığımdan smartını neredeyse hiç kullanmıyorum. Fakat geçen hafta ekranın ortasında dikey bir karartı fark ettim. Özellikle açık renk görsellerde çok net belli oluyordu. Yine servis çağırdım ve gelen arkadaşlar daha önce bir kez yakın zamanda değişim yapıldığından bu değişimi genel merkezin onaylaması gerekiyor dediler. Pekala dedim ve beklemeye başladım. Söylediğim gibi genel merkez başta panel değişimi yapabilir dedi fakat ısrar edince değişime onay verildi.
Şuan yeni televizyonu bekliyorum inşallah üçüncü seferde bir sorun çıkmaz.
Mesajımı aslında hem sitem (iki kez arızalı ürünle karşılaştığım için) hemde memnuniyet (değişim konusunda beni uğraştırmadıkları için (Malesef LG den aldığım çamaşır makinemde arıza var ve LG kesinlikle değişimi kabul etmiyor, ben de THH ne başvuru yaptım bekliyorum) bu konuda Vestel gibi müşteri memnuniyetini gözetmiyorlar.) hem de tecrübe aktarımı adına yazıyorum.  Herkese iyi forumlar.

B Çevrimdışı

Barisyavas

Yeni Üye
4 Mar 2018
9
Cvp: VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

İyi günler, yaklaşık 1 hafta önce bende 65ud8900 serisi tv aldım öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 
Genel bi şahsi incelememi ayrıca yazarım almayı düşünen arkadaşlar için ama şuan sizlere sormak istediğim birkaç soru var.

1) Smart menüden youtube uygulamasından da girsem tarayıcıdan da girsem youtube videolarında max. 1440p çözünürlük seçebiliyorum (videolar 4k) bunu düzeltme şansım varmı? 
2) Tivibu hd yayın kullanıyoruz hdmi ile bağladım tv açıldığında hdmi 1280x720p yazıyor çözünürlük normal yayınlar 1080p mi yoksa 720p normal mi ?
3) Pc den 4K görüntü alabileceğim 2mt hdmi kablosu alacağım ama piyasada 20 tl ye de var 80 tl ye sertifikalı da var aradaki farkı vermeye değer mi?

anemon Çevrimdışı

anemon 

Yeni Üye
1 Şub 2018
10
Benimde 3 ay öncesinde aldığım bu tv de sol alt bölümde yoğun beyaz gölgeler mevcut. Kanal geçişlerinde ve yoğun siyahta belli oluyor. Titreme sebepli servis bağlantım olmuştu ama bunu pek dikkate almadı kabullenmediler. Bu kadar normal dedi geçiştirdiler bende üstelemedim. Yani bu beyaz gölge sıçraması olmayan ekran varmı acaba yada bu üstünde durulması gereken bir kusurmudur

darkcloud Çevrimdışı

darkcloud

Yeni Üye
18 Ocak 2018
14
Bu TV ile ilgili bir bilgi paylaşmak istiyorum. Daha önceki sayfalarda hevc/x.265 codec desteklemediği yazılmıştı. Ama kendi tv mde indirip denediğim X265 codecli filmleri çalıştırmakta.. Her hangi bir sıkıntı yok.

Birde Lg kablosuz  ses sinema sistemime tv ile bluetooth üzerinden sıkıntısız bağlanabiliyorum. herhangi bir senkranizasyon sorunu felanda yaşamadım.

darkcloud Çevrimdışı

darkcloud

Yeni Üye
18 Ocak 2018
14
Cvp: Cvp: VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

Ado' Alıntı:
djembadjemba' Alıntı:
[font=Calibri,Helvetica,sans-serif]adem bey sagolun. konuda mevcut olan bilgiler sayesinde anladıgım kadarıyla dogru tercih yapmısım. merak ettiğim husus, bu güncelleme işi nasıl yapılıyor? usb belleğe program atıp tv yi öyle mi boot ediyoruz? ve tv yi 3400 liraya HB'dan aldım, sizce dogru bir fiyat mıdır açıkçası pek araştırmadan aldım?
[font=Calibri,Helvetica,sans-serif]duvara montaj hakkında ne düşünüyosunuz? böyle bi cihazı nasıl aparatla baglamak gerekir sizce?
[font=Calibri,Helvetica,sans-serif]ve bir diğer merak ettiğim konu, media player 'ı yeni nesil x265 videoları oynatıp DTS audio ları çalabiliyor mu?

Merhabalar;

Forumumuzda Çekirdek Yazılım konumuz var, ilk mesajında hem yazılımları hem de yükleme tarifini bulabilirsiniz, okumanıza rağmen kafanıza takılan bir şey olursa o konu başlığınd ayazın lütfen, yardımcı olurum  :ok:

Montaj için metal geniş konsollar tercihimdir, Mafsalları aparatları bu ürünler için güvenli bulmuyorum.

Fiyat konusuna yorum yapamıyorum zira satış dünyası o kadar oynak esnek ve değişken ki, ''İyi'' derim ertesi günü birisi çıkar 3000e satar, ''Kötü'' derim Dolar kuru forlar ürün 4500TL olur yani hiç bir şekilde benm dediğim tutmaz. 

Ürününüz sadece 

HEVC MP4 (.mp4, .mov), MKV (.mkv), MPEG taşıma akışı (.ts, .trp, .tp)
H264 FLV (.flv), MP4 (.mp4, .mov), 3GPP (.3gpp, .3gp), MPEG taşıma akışı (.ts, .trp, .tp), ASF (.asf), AVI (.avi), MKV (.mkv)
VP9 MKV (.mkv), WebM (.webm)

Destekler, ancak X265 yok maalesef.

X265 videoları oynatabiliyor ve DTS Audioları çalabiliyor. Herhangi bir sıkıntı yok.

B Çevrimdışı

Barisyavas

Yeni Üye
4 Mar 2018
9
Barisyavas' Alıntı:
İyi günler, yaklaşık 1 hafta önce bende 65ud8900 serisi tv aldım öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 
Genel bi şahsi incelememi ayrıca yazarım almayı düşünen arkadaşlar için ama şuan sizlere sormak istediğim birkaç soru var.

1) Smart menüden youtube uygulamasından da girsem tarayıcıdan da girsem youtube videolarında max. 1440p çözünürlük seçebiliyorum (videolar 4k) bunu düzeltme şansım varmı? 
2) Tivibu hd yayın kullanıyoruz hdmi ile bağladım tv açıldığında hdmi 1280x720p yazıyor çözünürlük normal yayınlar 1080p mi yoksa 720p normal mi ?
3) Pc den 4K görüntü alabileceğim 2mt hdmi kablosu alacağım ama piyasada 20 tl ye de var 80 tl ye sertifikalı da var aradaki farkı vermeye değer mi?

@ado hocam yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Barisyavas' Alıntı:
Barisyavas' Alıntı:

Günaydın;

1- Deneyerek bilgi vereyim hiç dikkatimi çekmemiş.
2- Tivibu stb çıkış ayarlarınız nedir?
3- HDMI denen olgu tam anlamı ile bir protokol taşıyıcıdır, burada kodlar taşınır aslında sinyal seviyesi değil. Bu nedenle 1 inci kalite 2 inci klalite 3 üncü kalite durumu bu kablolarda söz konusu değidlir. Ancak 20TL olan 1.4, 80TL olan 1.4b ise (Örnektir) mutlaka bu rakamsal farkın açıklaması kabul edilir. Ancak aynı statüde (İkisi de 1.4b) olan kabloların arasında daha iyi görüntü vermeye yönelik zerre kadar fark yoktur. Tabi ki birisi daha korunaklı daha renkli daha cafcaflı olabilir bu da zaten konudan anlamayan kitlenin gözüne hitap ederek aradaki 60TL yi makul kılmaya çalışma çabalarıdır :))

B Çevrimdışı

Barisyavas

Yeni Üye
4 Mar 2018
9

Ado' Alıntı:
Barisyavas' Alıntı:

Günaydın;

3- HDMI denen olgu tam anlamı ile bir protokol taşıyıcıdır, burada kodlar taşınır aslında sinyal seviyesi değil. Bu nedenle 1 inci kalite 2 inci klalite 3 üncü kalite durumu bu kablolarda söz konusu değidlir. Ancak 20TL olan 1.4, 80TL olan 1.4b ise (Örnektir) mutlaka bu rakamsal farkın açıklaması kabul edilir. Ancak aynı statüde (İkisi de 1.4b) olan kabloların arasında daha iyi görüntü vermeye yönelik zerre kadar fark yoktur. Tabi ki birisi daha korunaklı daha renkli daha cafcaflı olabilir bu da zaten konudan anlamayan kitlenin gözüne hitap ederek aradaki 60TL yi makul kılmaya çalışma çabalarıdır :))

@ado hocam Tivibu olayını çözdüm Tivibu nun kendi menüsünden ayarlardan 1080i çözünürlük seçilebiliyor şuan 1920x1080i çözünürlük görüntü ciddi anlamda değişti özellikle trt belgeselde bazı programlar 4K gibi hissettiriyor. 

Hdmi kablosu 20 tl Lik bişey işimi görür o zaman çok teşekkür ederim 1.4b dediğiniz hdmi 2.0 versiyon olarak geçiyor o mu? 

Şuan 1440p youtube sorunu dışında kafama takılan 2 şey var;

1) Bazı 1080p den yüksek çözünürlükte görüntülerde titreme oluyor özellikle orman manzarası gibi detaylı görüntülerde yavaş yavaş kamera dönerken oluyor ama her videoda olmuyor. (çok rahatsız edici değil) 

2) tv modeme ethernet ile bağlı şuan hız testinde 15 mbit çıkıyor ama 1080p videolarda bile çok geç yükleniyor aynı video pc de veya telefonda donmadan izleyebiliyorum. Ayarlardan kablolu-kablosuz bağlantıyı değiştirip tekrar kabloluya alınca dün düzeldi ama yavaş kalıyor çoğu zaman .

Düşünenlere Tv ile ilgili kısaca yorum yapayım, 65ud8900 crom çerçeveli samsung VA panel olan modele sahibim .
Özellikle karşıdan izleyebiliyorsanız muhteşem bi görüntüsü var tereddütsüz alabilirsiniz. 
4K 165 cm tv normal yayınlar 1080p olduğu için memnun kalmazsınız hatalar çok belli olur dediler inanmayın, 1080p de full HD TV lerden 2 kat daha güzel görüntüye sahip .
Youtube den 4K Qled tv reklam videosu indirdim tv Qled sandım :) siyahlar tam siyah görüntü çok iyi pürüzsüz muhteşemdi 
İzleyeceğiniz görüntülerin kalitesi çok önemli çok,değiştiriyor diyebilirim daha sonra uzun bir yorum yapacağım teşekkür ederim .

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Barisyavas' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Günaydın;

@ado hocam Tivibu olayını çözdüm Tivibu nun kendi menüsünden ayarlardan 1080i çözünürlük seçilebiliyor şuan 1920x1080i çözünürlük görüntü ciddi anlamda değişti özellikle trt belgeselde bazı programlar 4K gibi hissettiriyor. 

Hdmi kablosu 20 tl Lik bişey işimi görür o zaman çok teşekkür ederim 1.4b dediğiniz hdmi 2.0 versiyon olarak geçiyor o mu? 

Şuan 1440p youtube sorunu dışında kafama takılan 2 şey var;

1) Bazı 1080p den yüksek çözünürlükte görüntülerde titreme oluyor özellikle orman manzarası gibi detaylı görüntülerde yavaş yavaş kamera dönerken oluyor ama her videoda olmuyor. (çok rahatsız edici değil) 

2) tv modeme ethernet ile bağlı şuan hız testinde 15 mbit çıkıyor ama 1080p videolarda bile çok geç yükleniyor aynı video pc de veya telefonda donmadan izleyebiliyorum. Ayarlardan kablolu-kablosuz bağlantıyı değiştirip tekrar kabloluya alınca dün düzeldi ama yavaş kalıyor çoğu zaman .

Düşünenlere Tv ile ilgili kısaca yorum yapayım, 65ud8900 crom çerçeveli samsung VA panel olan modele sahibim .
Özellikle karşıdan izleyebiliyorsanız muhteşem bi görüntüsü var tereddütsüz alabilirsiniz. 
4K 165 cm tv normal yayınlar 1080p olduğu için memnun kalmazsınız hatalar çok belli olur dediler inanmayın, 1080p de full HD TV lerden 2 kat daha güzel görüntüye sahip .
Youtube den 4K Qled tv reklam videosu indirdim tv Qled sandım :) siyahlar tam siyah görüntü çok iyi pürüzsüz muhteşemdi 
İzleyeceğiniz görüntülerin kalitesi çok önemli çok,değiştiriyor diyebilirim daha sonra uzun bir yorum yapacağım teşekkür ederim .

Evet size bahsettiğim ayarlar onlardı zaten

720P
1080İ
1080P 

şeklinde 3 seçenek var tivibunun stb sinden

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100
Arkadaşlar bu tv nin futbol maçlarındaki akıcılığı nasıl? Genelde uydudan tv izlenecek, arada usb den film ve nadiren de olsa futbol maçı izlenecek. Sizce almalımıyım? Birde izleme mesafem 3-4mt civarı rahatsız edermi? Ekran büyüklüğü beni endişelendiriyorda biraz :)

@Barisyavas @Toraks @bgr1907 @FALCONROSE @GokhanDilek ve diğer kullanıcı arkadaşlar.

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100

Mertcan' Alıntı:
Yazmayı unutmuşum buraya, kurdum, testleri de yaptım herhangi bir sorun dikkatimi çekmedi, görüntü kalitesinden de gayet memnunum.

Buradaki yorumlar ve tavsiyeer için çok teşekkürler, biraz tereddütlüydüm de bence görüntü kalitesi olarak Vestel her türlü yarışır. 55" LG/Samsung yerine 65" Vestel tercihi benim için çok doğru bir tercih oldu :)

Hocam futbol maçı performansı nasıl? Birde usb den film ve uydudan dizi haber izlemek için yeterli bir tv midir?

T Çevrimdışı

turaltural

Yeni Üye
4 Ocak 2018
9
futbol maçlarında herhangi bir sorun yok, gayet akıcı izleniyor, aldığımdan beri çok defa maç izledim, benim izleme mesafem de 3-4 metre arası ve bence çok da güzel oldu, eski tv 107 cm idi, arada o tvyi izleyince "bu da ne küçükmüş yav" diyorum:)

@nabu07

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100

Ado' Alıntı:
ekinnmk' Alıntı:
sevgili Administrator bu konuda ser verip sır vermiyor! :sırıtma2:
65 inç Vestellerde kullanılan VA ve IPS in onlarca farklı kodlu üretimleri var.Her birinin değerleri birbirinden farklı..Elbette maliyetleride çok farklıdır. Örn;C/R değeri 6000/1 olan VA panel de var..1400/1 IPS panelde..Aslında model bazında hangi panelin kullanıldığını bilsek yorumlar daha sağlıklı olur gibime geliyor.Tabiki vestelin satış stratejisinde bu bilgileri vermenin sakıncası yoksa?

Ben, yapı itibari ile grilerin de varlığını kabul eden birisiyim. Dünya sadece Siyah ve Beyaz'dan ibaret değil. 
Bu anlamda bazı cevaplar EVET-HAYIR-BELKİ vs şeklinde olmayabiliyor,oluyorsa da benim tarzım değil.
Ben bir cevap yazacaksam dayanaklarım, teyit noktalarım olmalı. Detaylı cevap yazarım ve bunun için de zamana ihtiyacım var fakat bu vakti her zaman bulamayabiliyorum. Kısa cevap vereceğime yazmamayı tercih ettiğim doğrudur. Siz de doğru bilgi istiyorsanız maalesef beklemek durumundasınız ;)

turaltural' Alıntı:
futbol maçlarında herhangi bir sorun yok, gayet akıcı izleniyor, aldığımdan beri çok defa maç izledim, benim izleme mesafem de 3-4 metre arası ve bence çok da güzel oldu, eski tv 107 cm idi, arada o tvyi izleyince "bu da ne küçükmüş yav" diyorum:)

@nabu07
Hocam bende şimdi 3 MT mesafeden izledim ama futbol maçında hareketli sahnelerde görüntü başımı agritti resmen. 20gunluk TV 2600tl ye alacaktim ama başımı omu agritti yoksa başka bişeydenmi ağrıdı bilemedim. Almadan ciktm. Aklım orda kaldı vallahi.

B Çevrimdışı

barbarosp

Yeni Üye
8 Mar 2018
14
bu tv ye ait detaylı bir kalibrasyon rehberi var mı?bir türlü aradığım tadı alamadım hiç bir presetten. ince ayar şart gibi.

Geri
Üst Alt