VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

B Çevrimdışı

barbarosp

Yeni Üye
8 Mar 2018
14
barbarosp' Alıntı:
bu tv ye ait detaylı bir kalibrasyon rehberi var mı?bir türlü aradığım tadı alamadım hiç bir presetten. ince ayar şart gibi.

kendi soruma cevap vereyim. Samsung VA panele sahip olanlar için en iyi ekran modu "Film" modu. Renk 50 Işık 50. Keskinlik 0. Kontrast 100. Gürültü azaltma ve dinamik kontrast kapalı. Film modu kapalı ya da otomatik fark etmez (hiç artefakt görmedim otodayken). Güç tasarrufu kapalı. En doğru renkleri, beyaz ve gölge detaylarını bu ayar veriyor. Yalnız bu ayarda arka ışık 85 de fix dinamik ayardaki gibi 100'leyemiyorsunuz ama vardır bir çaresi kesin.

Maç izlerken de dynamic preset ile dinamik kontrast yüksek olacak şekilde yukardaki ayarları uygularsanız güzel bir tat alıyorsunuz.

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100
Cvp: VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

barbarosp' Alıntı:
barbarosp' Alıntı:
bu tv ye ait detaylı bir kalibrasyon rehberi var mı?bir türlü aradığım tadı alamadım hiç bir presetten. ince ayar şart gibi.

kendi soruma cevap vereyim. Samsung VA panele sahip olanlar için en iyi ekran modu "Film" modu. Renk 50 Işık 50. Keskinlik 0. Kontrast 100. Gürültü azaltma ve dinamik kontrast kapalı. Film modu kapalı ya da otomatik fark etmez (hiç artefakt görmedim otodayken). Güç tasarrufu kapalı. En doğru renkleri, beyaz ve gölge detaylarını bu ayar veriyor. Yalnız bu ayarda arka ışık 85 de fix dinamik ayardaki gibi 100'leyemiyorsunuz ama vardır bir çaresi kesin.

Maç izlerken de dynamic preset ile dinamik kontrast yüksek olacak şekilde yukardaki ayarları uygularsanız güzel bir tat alıyorsunuz.

Hocam merhaba kaç metreden izliyorsunuz? Ben dün 3metrelik bir mesafeden izledim fakat akıcı görüntüler başımı ağrıttı gözlerimi yordu. Acaba sorun bendemi yoksa mesafemi çok kısa anlayamadım. 2. el çok uygun fiyata alacaktım.

B Çevrimdışı

barbarosp

Yeni Üye
8 Mar 2018
14
nabu07' Alıntı:
barbarosp' Alıntı:

Hocam merhaba kaç metreden izliyorsunuz? Ben dün 3metrelik bir mesafeden izledim fakat akıcı görüntüler başımı ağrıttı gözlerimi yordu. Acaba sorun bendemi yoksa mesafemi çok kısa anlayamadım. 2. el çok uygun fiyata alacaktım.

3 - 3.5 metre arası gibi bir uzaklıktan herhangi bir yorma yapmıyor bende. Daha altı beni de rahatsız ediyor ama TV ile alakalı değil bence. Tv beklediğimin çok üstünde kalitede çıktı tek problemi VA panel olmasından kaynaklı sanırım 30 derece yanlardan bakan kişi için renkler solmaya başlıyor. Samsunglardaki gibi clear motion ın dereceleride yok. Kapalı ve otomatik var. Fakat görüntü ne hikmetse tam kıvamında akıcı (samsungun clear settingi gibi ama sıfır artefakt) güzel kotarmışlar.

Bir de benimkinde tek bir ölü piksel çıktı ama onun için uğraşmaya değmez. Ölü pixel dirilten videolardan açıcam bir kaç saat, müsait olunca, bakalım dirilecek mi..

T Çevrimdışı

turaltural

Yeni Üye
4 Ocak 2018
9
bende de başta mide bulantısı, baş dönmesi gibi bişeyler
nabu07' Alıntı:
barbarosp' Alıntı:

oldu, tvdendir diye düşünmüştüm ama şu an hiç sorun olmuyor, evdekiler de hiç şikayet etmiyor büyük falan gibisinden

B Çevrimdışı

Barisyavas

Yeni Üye
4 Mar 2018
9
Arkadaşlar bu tv nin futbol maçlarındaki akıcılığı nasıl? Genelde uydudan tv izlenecek, arada usb den film ve nadiren de olsa futbol maçı izlenecek. Sizce almalımıyım? Birde izleme mesafem 3-4mt civarı rahatsız edermi? Ekran büyüklüğü beni endişelendiriyorda biraz :)

@Barisyavas @Toraks @bgr1907 @FALCONROSE @GokhanDilek ve diğer kullanıcı arkadaşlar.

Futbol sevmediğim için hiç denemedim hocam. Mesafe olarak 2.5 mt ile 4mt arası çok iyi tam ideal rahatsız etmiyor. Görüntü samsung VA panel mi lg ıps panel mi ona göre değişir bizim samsung VA panel tam karşıdan izleyince ciddi anlamda güzel görüntü veriyor.
Yayınları Tivibu dan 1920x1080i olarak izliyoruz özellikle trt belgeselde bazı görüntüler 4K gibi hissettiriyor çok memnunum çok şükür.
Ekran büyüklüğü tam ideal iyiki 140 almadık diyorum göz yormuyor ve görüntünün içinde hissettiriyor.
Usb den 4K, 1080p video ve film izledim gayet güzel sorun olmuyor.

B Çevrimdışı

Barisyavas

Yeni Üye
4 Mar 2018
9
kendi soruma cevap vereyim. Samsung VA panele sahip olanlar için en iyi ekran modu "Film" modu. Renk 50 Işık 50. Keskinlik 0. Kontrast 100. Gürültü azaltma ve dinamik kontrast kapalı. Film modu kapalı ya da otomatik fark etmez (hiç artefakt görmedim otodayken). Güç tasarrufu kapalı. En doğru renkleri, beyaz ve gölge detaylarını bu ayar veriyor. Yalnız bu ayarda arka ışık 85 de fix dinamik ayardaki gibi 100'leyemiyorsunuz ama vardır bir çaresi kesin.

Hocam bizim de samsung VA panel, tv yayınında doğal modda enerji tasarrufu max. Da kullanıyoruz renkler güzel ve gözü rahatsız etmiyor. Bazı görüntülerde kontrast fazla hissettiriyor onu düşürüp deneyeceğim.
Film yerine sinema modu var ama aynı şey sanırım dediğinizi bi deneyeceğim, ara ara oyun ve dinamik modları deniyorum ama düşük ışığa alıştık sanırım onlar fazla geliyor.

B Çevrimdışı

Barisyavas

Yeni Üye
4 Mar 2018
9
Cvp: VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

3 mt yeterli mesafe fakat ekran modu dinamik ve parlaklığı yüksekse rahatsız etmiş olabilir doğal modda enerji tasarrufu orta da izleyin hocam. (samsung VA panel için)
2.el az kullanılmış bulduysanız kaçırmayın derim tv nin ne kadar kullanıldığını öğrenmek isterseniz menüye girip 4725 yazın en başta çıkıyor lifetime diye süresi yazıyor

O Çevrimdışı

Osaman

Yeni Üye
20 Mar 2018
5
35
Selamlar çok teşekkür ederim bilgi için

Seri numarasının neresinden anlayabiliriz ips yada va olduğunu, vermiş olduğunuz cevaptan tam olarak rakamlari uyduramadim yardımcı olursaniz çok sevinirim yillardir sony telefon kullanirim ips ekran çok daha iyi gelir belki de onyargi olabilir hemde bu konudaki düşüncelerinizi rica etsem

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
45
Bu TV nin fiyat politikası da tuhaf
Hepsiburada 3500
Media markt 4000 (Polonya üretimi :))
Vestel bayii 4200
Teknosa 4500

Bazen düşünüyorum acaba elektronik mağazadan mı almak gerekir? Gerçi ben 2004 den beri sanal mağaza dan alışveriş yapıyorum. İade durumu hem lehimize hem aleyhimize

B Çevrimdışı

Barisyavas

Yeni Üye
4 Mar 2018
9
Bu TV nin fiyat politikası da tuhaf
Hepsiburada 3500
Media markt 4000 (Polonya üretimi :))
Vestel bayii 4200
Teknosa 4500

Bazen düşünüyorum acaba elektronik mağazadan mı almak gerekir? Gerçi ben 2004 den beri sanal mağaza dan alışveriş yapıyorum. İade durumu hem lehimize hem aleyhimize

Tv 2017 yılında çıktı şuan satılanlar son kalanlar olduğu için fiyatlar yükseldi hocam.
Biz 25 şubatta vatan computer den 3.374 tl ye aldık. Almadan 3-4 gün önce teknosa da da 3.374 tl idi.
Önce teknosa da sayılı stok kaldığı için 3.899 a çıktı fiyat sonra 3.999 ve 4.499 a çıktı.
Vatan da da biz aldıktan sonra 3.999 a çıktı fiyat (kapalı kutu antalyada kalmış sonuncu onu almıştık)
N11 ve hepsiburada 3.500 den aşağı pek düşmüyor kupon indirimi bulursanız öyle alın derim.
Gelecek tv nin ips panel mi va panel mi olacağını şans biraz bilemezsiniz heryer için geçerli.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Selamlar çok teşekkür ederim bilgi için

Seri numarasının neresinden anlayabiliriz ips yada va olduğunu, vermiş olduğunuz cevaptan tam olarak rakamlari uyduramadim yardımcı olursaniz çok sevinirim yillardir sony telefon kullanirim ips ekran çok daha iyi gelir belki de onyargi olabilir hemde bu konudaki düşüncelerinizi rica etsem

Seri numarasına dışarıdan bakınca anlaşılabilen bir bilgi değil maalesef. Kayıtlara bakmak gerekiyor. Verdiğim rakamlar üretimkodları, seri numarası değil.

Seri numarasını okuduğunuz barkodun üst tarafında en başta bu rakamlar yazar :)

O Çevrimdışı

oki4270

Yeni Üye
21 Mar 2018
2
37
Herkese hayırlı sabahlar, aranıza yeni katıldım.
Ben de 65ud8900 modeli tvye sahip oldum ve dün servis geldi kurdu. Forumu 1 haftadır takip ediyorum. Servise panel test olayından bahsettim. Ama bundan bihaberler. Neyse ki forumdan öğrendiğimle testi yaptık ve başarıyla geçti. Bu arada servisteki elemanlar da bizim sayemizde öğrenmiş oldular. İlk izlenimim Tvnin ekran boyutundan, internetinden, telefon bağlantı durumundan oldukça memnunum. Amaaa.. görüntüsü beni pek tatmin etmedi. Önceki televizyonum 10 yıllık 107 inç phılıps lcd tvdeki kaliteyi alamadım. Görüntü ayarlarından biraz manuel değişiklikler yaptım yine istediğim olmadı. Ha bu arada internet bağlantılı hd tivibu kullanıyorum. Acaba bununla alakalı bir durum olabilir mi diye düşünüyorum. Aslında aksine daha net olmalı. Değerli forum üyelerinin bu konudaki yardım ve düşüncelerini bekliyorum. Özellikle Ado beyinde düşüncelerini de almak isterim. Teknik anlamda yazılım güncellemem gerekir mi ? Güncellemeyle bu görüntü rahatsızlığı giderilebilir mi? Tivibudan yapmam gereken ayarlar var mı?

Not: Sayın Ado beye özel bilgilendirme;
Raphael
V.2.40.14.0
SVN:240030
MB120
1.50Gb

Servis No : 7872269 700313
Hangi paneli kullanıyorum ve mevcut duruma göre yazılım yüklemem gerekli mi?

Şimdiden vereceğiniz değerli bilgi ve paylaşımlarınız dan dolayı herkese çok teşekkür ederim..

Geri
Üst Alt