vestel 55UD9590 özellikleri

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba Adem hocam, mesajlarım arada kaynadı, umarım bu mesajımda dikkatini çekebilirim?
Kullanım özelliklerim: Kablo tv, Playstation ve Netflix

İzleme açım: ben tv karşısı, hanım 45 derecelik açıda

İzleme mesafem: 2,50 - 2,60 metre

Televizyona daha çok monitör olarak bakıyorum, tek istediğim güzel görüntü versin bana yeter, hatta bir çok işlevi Android Box ile halledebilirim. Fazla bütçem yok ve kaldı ki buradan edindiğim bilgiler doğrultusunda sırf markalara isimlerinden dolayı o rakamlarıda vermek istemiyorum.

İPS-Edge Led panele göre, daha canlı ve parlak renklere sahip olduğu söylenen Direct Led-VA panel arasında tercih konusunda kararsız kaldım ve yanlış bir seçim yapmamak için, bahsettiğim kullanım özelliklerim doğrultusunda 55 inç televizyon marka model tavsiyelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Saygılar.

yoldayım, eve geçince yazarım :ok

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
A Adem Helvacı ilk önce size ve yardımcı olmaya çaĺisan herkese teşekkür ederim. 3500 4000 tl ye kadar bir tv tavsiyesi rica ediyorum. Ben çok kafa karışıklığından sonra 3 seçenek arasında kaldım. Sizin farklı bir önerinizde olabilir tabiki.
Lg 55um7100
Lg 50um7450

(LGler arasinda panel ve kumanda farki var anladığım kadarıyla)

Vestel 55 inç tavsiye edeceğiniz serileri.
Bunların fiyatları bir birine çok yakın gibi. Smart tv ve browser kullanma oranım %50 üzeri olacak gibi. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Selam, C Chnsvr ,sadece kumanda farkı yok,7100 ın paneli ciddi anlamda daha kalitesiz,daha soluk vs..,mağazadan bakma şansın varsa anlıayacaksın,7450 yi alırken bende mağazada bakarak almıştım.

M Çevrimdışı

Mustafa Selman

Yeni Üye
28 Mar 2020
3
41
yaw kaç paraymış da iki katına çıkılıyor yani birisi 3-kuruş diğeri de 4-kuruş hesabıysa tabiki değmez:kiskis
birisi 3.980 diyelim olsun diğeri de 4 ise tabiki değmez derim!
birisi 3 kağıt diğeri 6 kağıt ise o zaman da git 6 kağıtlık olanı al havanı da bas!
en azın da benim markam var "SONY" dersin:hoba1
Vestel 3.5 Sony 7 idi :) teşekkürler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yoldayım, eve geçince yazarım :ok
Adem bey üstadım bende bir soru sorsam, izleme mesafesi 3.10 metre, görüntü kalitesi daha ön planda, birde netflix izlemek istiyorum bu ve diğer yönlerden LG 55 SM 8600 mü Sony 55 xf 9005 mi , ikisi de fiyatları benzer durumda.

A Çevrimdışı

akın kadi

Yeni Üye
16 Mar 2020
4
35
merhaba adem bey.ben yeni araştırmaya başladım.kafamda karmakarışık bilgiler var,bunları aşağıya yazdım.yanlış düşündüklerimi belirtebilirmisiniz ? 49'' büyüklük yeterli.youtube u akıcı kullanabilmek istiyorum,birde klavyeli kumandalar kolay kullanım açısından fark yaratıyor mu acaba,veya hangi modellerin kumandaları istediğim gibi (mouse imlecini kolay kullanabilme) nasıl bilebilirim.mümkünse chorome tarayıcı da kullanmak isterdim ama çoğu modelde rahat kullanılıyomuyormuş duyduğuma göre tarayıcılar,oyüzden bunu yok sayalım

7100 ıps direkt led
7450 va direkt led ne dersiniz kağıt üzerinde bunlara bakmalımıyım?.ucuz model alıyorsam va yerine ıps tercih edeyim diyordum.49'' civarı 3-4k civarı bir tv düşünüyorum.samsung 49'' 7xx li va modellere 4k vereceğime vestel 55'' 9290 9590(arasındaki farkı biliyormusunuz) 3500 e veya lg 49um7100 3300e alırım diye de düşündüm mantıklımı ?.indirim bekleyebilirim aslında sony xg8396 sm8200 modeller için sıcak fırsatlar gibi indirimler..kumanda ile chromedan film bulup izlemenin akıcı olduğu ucuz bi tv yok değil mi?

Bu koşullarda (Özellikle smart+Browser) Vestelden uzak durmanız gerekir zira browser konusunda sizi üzer. Smart olarak da bir Samsung LG mühendislik kalitesini alamazsınız. Eğer tercihiniz LG den yana ise yukarıdakilere alternatif olarak SM8200 de inceleyin derdim ama bütçeyi oldukça aşıyor maalesef.

UM7100 ün NU7100 ile karşılaştırıp bu kıyasla oldukça başarısız olduğundan hareketle 7450 diyeceğim :ok
merhaba adem bey.bir önceki mesajı size yazmıştım.alıntı yapmayı unutmuşum

adem bey merhaba. 9290 9590 2020 modeli diye gördüm.samsung va panel 230 anakart doğrumu ? ledlerinin türleri ne acaba ?

bir de 9280 2019 modeli daha az enerji harcıyor.anakart modelinden dolayımı acaba.siz 130s daha iyi demiştiniz.burdan 9280 daha alınabilir yorumu çıkar mı.230 anakartı güncelleme geldikçe belki daha iyi olur mu? 9280 de direkt led mi

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

Chnsvr

Yeni Üye
28 Mar 2020
16
48
Bu koşullarda (Özellikle smart+Browser) Vestelden uzak durmanız gerekir zira browser konusunda sizi üzer. Smart olarak da bir Samsung LG mühendislik kalitesini alamazsınız. Eğer tercihiniz LG den yana ise yukarıdakilere alternatif olarak SM8200 de inceleyin derdim ama bütçeyi oldukça aşıyor maalesef.

UM7100 ün NU7100 ile karşılaştırıp bu kıyasla oldukça başarısız olduğundan hareketle 7450 diyeceğim :ok
Mehaba sonunda lg 50um7450 aldım. Bu gün kurulum yapıldı. Bu nedenle tv hakkinda görüşlerimi paylaşmak istedim. Daha önce kullandığım bozulan philips 55pus7909 karşılaşırdım. Ben izlenimlerim eski televizyonun nedense ses görüntü kanal geçişleri gibi özelliklerde bir adım önde geldi bana. Şasirdığım bir nokta ekranda yoğun bir kırmızı renk çıktığında insanların yüzleri kırmızıya kaçıyor eski tv de bu olmuyordu. Ama renk görselliği lg de daha kaliteli. Smart ve browser olarak lg çok kaliteli ve kullanışlı. Sonuç olarak beklentilerimin % 80 'nini karşıladı diye bilirim. A Adem Helvacı hocamdan yoğun kırmızıda yüzlerin neden kırmızıya kaçtığını kanal geçişlerinin 2015 model olan eski tvme göre neden daha yavaş olduğunu görüntü kalitesinin eski tvme göre daha düşük geldiğini yanıtlamasını rica edeceģim. Teşekkürler.

15859413199084904064229551951920.jpg

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
Mehaba sonunda lg 50um7450 aldım. Bu gün kurulum yapıldı. Bu nedenle tv hakkinda görüşlerimi paylaşmak istedim. Daha önce kullandığım bozulan philips 55pus7909 karşılaşırdım. Ben izlenimlerim eski televizyonun nedense ses görüntü kanal geçişleri gibi özelliklerde bir adım önde geldi bana. Şasirdığım bir nokta ekranda yoğun bir kırmızı renk çıktığında insanların yüzleri kırmızıya kaçıyor eski tv de bu olmuyordu. Ama renk görselliği lg de daha kaliteli. Smart ve browser olarak lg çok kaliteli ve kullanışlı. Sonuç olarak beklentilerimin % 80 'nini karşıladı diye bilirim. A Adem Helvacı hocamdan yoğun kırmızıda yüzlerin neden kırmızıya kaçtığını kanal geçişlerinin 2015 model olan eski tvme göre neden daha yavaş olduğunu görüntü kalitesinin eski tvme göre daha düşük geldiğini yanıtlamasını rica edeceģim. Teşekkürler.

selam C Chnsvr ,görüntü ayarlarında ,görüntü moduna girince altında uzman ayarları var orda renk skalası olacak onu otomatik ten genişletildiye alarak ,birde dinamik kontrastı da düşük olarak ayarlayıp deneyebilirsiniz,bendeki panel IPS gerçi ama ayarları aynıdır herhalde tv lerin.

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336

hocam yan açıdan izlerken çok gidiyormu görüntü?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba konunun 55 ud9590 olduğunu hatırlatmak isterim, farklı televizyon ve modeller için lütfen farklı konularda yazınız, gerektiği halde farklı konu açılabilir, aksi takdirde yeni mesajları kaldırmak zorunda kalacağız.

S Çevrimdışı

santiago

Yeni Üye
28 Şub 2020
21
44
Merhabalar, nihayet bu televizyonu aldım ve bugün kurulumu yapıldı. Televizyonun kurulumu yapıldıktan sonra ölü piksel testi yaptım ve herhangi bir ölü piksele rastlamadım, karanlıkta paneli incelediğimde ışık sızmasına da rastlamadım. Televizyonla ilgili ilk izlenimlerim şu şekilde: TRT 4K yayını beni tatmin etmedi hatta 1080i yayın yapan BBC Earth'ün görüntüsü bence daha güzel görünüyor. Youtube ve Netflix'ten 4K HDR ve Dolby Vision içerikleri izlediğimde ise televizyon kendini gösterdi ve iyi sonuçlar verdi. Netflix, Amazon Prime Video, Blutv ve Beinconnect ( stabil değil) uygulamalarını da denedim, hepsi çalışıyor. Apple TV 4K ile iTunes üzerinden 1080p film izledim ve görüntüden bir rahatsızlık duymadım. İyi forumlar...

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Merhabalar, nihayet bu televizyonu aldım ve bugün kurulumu yapıldı. Televizyonun kurulumu yapıldıktan sonra ölü piksel testi yaptım ve herhangi bir ölü piksele rastlamadım, karanlıkta paneli incelediğimde ışık sızmasına da rastlamadım. Televizyonla ilgili ilk izlenimlerim şu şekilde: Bu televizyonla normal uydu yayınlarını izlemek güzel değil 1080i yayınlar tatmin edici değil işin ilginci TRT 4K yayını bile beni tatmin etmedi hatta 1080i yayın yapan BBC Earth'ün görüntüsü bence daha güzel görünüyor. Youtube ve Netflix'ten 4K HDR ve Dolby Vision içerikleri izlediğimde ise televizyon kendini gösterdi ve iyi sonuçlar verdi. Netflix, Amazon Prime Video, Blutv ve Beinconnect ( stabil değil) uygulamalarını da denedim, hepsi çalışıyor. Apple TV 4K ile iTunes üzerinden 1080p film izledim ve görüntüden bir rahatsızlık duymadım. İyi forumlar...
demek ki sorun tvde değil, " hd , uhd yayın yapıyoz biz" diye bizi kandıran tv kanallarında. memlekette dürüst birilerine rastlayınca insanın öpesi geliyor sevinçten. :clap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt