Vestel 4k tv wireless display sorunu

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
F fikoloji internette hem tv hem de telefon aynı ağa bağlı olacak diyor o zaman öyle bir kural yok tv zaten internet bağlantısını kesiyor buradaki mantık tv kendisi wifi ağıymış gibi çalışıyor telefon da o tv nin Wi-Fi ağına bağlanıyor. Yani bunun modem ile falan alakası yok aynı modeme bağlı olma şartı falan.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

F fikoloji tv den wireless display name ekranından tv nin adını da değiştirdim sadece Vestel yaptım yine aynı yine aynı kafayı yiyeceğim

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji internette hem tv hem de telefon aynı ağa bağlı olacak diyor o zaman öyle bir kural yok tv zaten internet bağlantısını kesiyor buradaki mantık tv kendisi wifi ağıymış gibi çalışıyor telefon da o tv nin Wi-Fi ağına bağlanıyor. Yani bunun modem ile falan alakası yok aynı modeme bağlı olma şartı falan.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

F fikoloji tv den wireless display name ekranından tv nin adını da değiştirdim sadece Vestel yaptım yine aynı yine aynı kafayı yiyeceğim
Zaten modemle alakası yok dediğim gibi başka bı cihazla yine dene olmassa servisten destek al

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
268
servisten destek al
Bendede 65UB9100 model tv de bu sorun vardı aldığm günden itibaren widi ile sıkıntı yaşıyodum servis bile yapamıyordu yok notebook yok donanımsal yok yazılımsal e telefon diyon oda aynı sürüm farkı androidin bu bilmem neyinden vs.. neler nelerrrrr dendi işi bilmeyen servis ve servislere denk gelirsen yandın :polisservisteki elemanın birinde Vestel telefon vardı widi ile bağlanamazken diğer servis elemanı Lg ile bağlanıyordu benim samsungla yada pc ile zaten olmuyordu son karar widi tvden sorunlu değiştitcez dediler kartı okey dedik ama bu karar cıkana kadar 6 ayyyy gecti :alsana neyse en son bi servis daha aradı abi dedi beni yönlendirdiler ama geçmişe yönelik sorunu takip edince bende gelsem yapabileceğim bişey yok ama istersen gene geleyim dedi yaa bişey yapamıyacaksan sırf servis ilgilendi diye gelmenin anlamı yok en son çok ama çok sağlam bir sert çıkışımla :dinlevestel manisa dan bir yetkili görevlendirdiler nerdense farklı birini gönderdiler adam geldi 15dk yaptı gitti nasıl yaptı yazılımsal bu argeden tvnin seri nosuyla önce ful yazılımı ve en son cekirdek yazılım ve bide o zaman daha yayınlanmamış bir çekirdek yazılımı istedi attı çatır çatırr bağlandı yani bu iş malesef yazılımsal sıkıntı....
ondan buyana sıkıntı yok şükür bilgine saygılar

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Adamakıllı sıkıntısız, stressiz bağlanan telefonlar Vestel, Samsung,General Mobile.

F Çevrimdışı

firok33715

Aktif Üye
19 Şub 2020
231
Daha önce sorunsuz çalışan wireless display özelliği artık görüntü ekrana geliyor ama o şekilde donup kalıyor hareket etmiyor. Cihazdan bağlantıyı kesmeme rağmen tv tepki vermiyor ve mecburen fişi çekip takmadan düzelmiyor. Sorun donanımsal mıdır acaba ? Wifi ile internete bağlanmada sıkıntı yok hatta dlna ile pc veya telefondan içeriği sorunsuz yansıtıyor ama ne hikmetse wireless display de cihaz donup kalıyor :saskin
Full yazılım yükledim hatta bir kaç farklı sürümde denedim ama sonuç değişmedi.
Şuna en son sürüm MB130S_QuiVestel_APV_V.5.35.8.3 yazılımı yüklü.

Geri
Üst Alt