Vestel 49UD8350 Özellikler?

T Çevrimdışı

TReis

Yeni Üye
30 Ara 2018
5
54
Evet arkadaşlar Vestel 43ud8350 bakarken rüzgar ters esti 40MU7000 modelini 2600 TL ye almış bulunuyorum. Servis kurulumunu yaptı. TV gayet güzel renk hız vs. Adem hocanın mu7000 serisi için yorumları önemliydi. Teşekkür ederim. Hepinize saygılar...
Merhaba arkadaşlar. Değerli paylaşımlarınızı şimdi gördüm ve yeni üye olarak araniza katıldım. Tv alma arefesindeyim. Bütçem 2000 lerde ve 43ud8350 takip ediyorum. 40mu7000 hayırlı olsun. 43ud8350 ile karşılaştırdığınızda fikrinizi değiştiren noktalar neler ? 40mu7000 nerden aldınız fiyat uygun görünüyor. Teşekkür ederim.

B Çevrimdışı

bestkonyalı

Yeni Üye
22 Kas 2018
7
44
Merhaba arkadaşlar. Değerli paylaşımlarınızı şimdi gördüm ve yeni üye olarak araniza katıldım. Tv alma arefesindeyim. Bütçem 2000 lerde ve 43ud8350 takip ediyorum. 40mu7000 hayırlı olsun. 43ud8350 ile karşılaştırdığınızda fikrinizi değiştiren noktalar neler ? 40mu7000 nerden aldınız fiyat uygun görünüyor. Teşekkür ederim.

"Treis" arkadaşım öncelikle teşekkür ederim. 40MU7000 ürünü Kayseri Park AVM Migrostan son üründü aldım. Ürüne göre fiyat uygun geldi. 43ud8350 biliyorum çok sıcak gelmedi. Kasa yapısı kalınlığı, özellikle ucuz ayak yapısı kumanda gibi özellikleri sevmedim. Sadece çok uygun fiyata gelseydi 2000 civarı alacaktım ama Samsung karşıma çıktı. Renk, ses,hız, akıllı kumanda ve kasa ayak yapısı Samsung daha albenisi yüksek. Umarım içine sinen bir TV bulursun. Kayseri İldem Park AVM Migros mağazasında bir adet 40mu7000 olduğunu biliyorum. Bulunduğun yerde Migros varsa istersen bir sor. Selamlar...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

"Treis" arkadaşım öncelikle teşekkür ederim. 40MU7000 ürünü Kayseri Park AVM Migrostan son üründü aldım. Ürüne göre fiyat uygun geldi. 43ud8350 biliyorum çok sıcak gelmedi. Kasa yapısı kalınlığı, özellikle ucuz ayak yapısı kumanda gibi özellikleri sevmedim. Sadece çok uygun fiyata gelseydi 2000 civarı alacaktım ama Samsung karşıma çıktı. Renk, ses,hız, akıllı kumanda ve kasa ayak yapısı Samsung daha albenisi yüksek. Umarım içine sinen bir TV bulursun. Kayseri İldem Park AVM Migros mağazasında bir adet 40mu7000 olduğunu biliyorum. Bulunduğun yerde Migros varsa istersen bir sor. Selamlar...

IMG_20181230_091207.jpg
IMG_20181230_091015.jpg
IMG_20181230_090733.jpg

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Bu ürünler, Vestel'in sitesinde bile yok hala. Şuan 3 elektronik marketin kontrolünde (MediaMarket (49ud8350-8450, Vatan(49ud8350), Teknosa(49ud8350,8500) Aralık ayında stoklarına girmiş. Sanal alışveriş sitelerinde, kendi sanal mağazaları haricinde sadece gittigidiyor.com alışveriş sitesinde bu mağazaların (MediaMarket, Teknosa) hesaplarında da satışta.
49UD8500 sadece Teknosa firmasında gözüküyor. Fakat bundan kendi personellerinin bile haberi yoktu ben söylemeseydim. Sorgulama yaptıklarında stoklarında olduğunu fark ettiler. Modelle alakalı ellerinde hiçbir veri yok.
49UD8450 sadece MediaMarket satışında. Aynı durum onlar içinde geçerli: Personellere söylememle sorgulama yaptılar. Genel stok olduğunu öğrendiler. Onların da elinde bu modelle alakalı hiçbir detaylı veri yok. Fakat internetten baktığımızda öğrenebildiğimiz 8350'ye göre tek fark; 1 değil 2 usb çıkışı olması. Bu kadar basit bir fark olacağını zannetmiyorum ama maalesef bilmiyoruz.

8350 modelini daha önce VatanBilgisayar'ın bir mağazasında teşhirini görüp fotoğraflarını paylaşmıştırm. Bugün de MediaMarket'in bir mağazasında gördüm. Mağaza moduna alıp tv'nin teşhir edilen özelliklerine bakayım dedim. Elimizdeki bilgilerle bu gün edindiğim bilgileri toplayınca 8350 için;
-IPS Panel, MB130s anakart, 1000hz, 4 çekirdekli işlemci
-Dahili 4k uydu alıcı
-HDR10,Dolby Vision, Pixellence,
-WİFİ, Bluetooth,
-DTS TrueSurround, DTS HD decoder
-3 hdmi 1usb port,
-Netflix,Youtube
-Smart Tv, Smart Home
*WİDİ bilgisine ulaşamadım ama olmama olasılığı yoktur herhalde.

2 haftadır takip ediyorum hareketleri: Genel olarak bu firmalarda satış fiyatı 3000tl. Arada bir %10 indirim yapıyorlar. Hatta şuanda da indirimde.

Ayrıca bugün 49ud8460 diye bir model öğrendim. Sadece bir firmanın gittigidiyor ve n11 hesaplarında satışta. Başka kimse de yok. Bir ara bu model Vestel.com.tr'de yer bulmuş ama şuan yok.
Vestel, beyin yakmaya devam ediyor.
GÜNCELLEME:
Bugün başka bir yerdeki daha büyük bir MediaMarket mağazasına gittim. Teşhirde hem 49ud8350, hem de 8450'yi gördüm. Tasarımları, kapalı kutu bilgileri, mağaza modu tv içerik tanıtımı...vs herşeyi inceledim. Sonuç olarak; birebir herşey aynı. Sadece 8350'ye 1 usb, 8450'ye 2 usb portu koymuşlar. Mağazanin Vestel Tv satış danışmanıyla da görüştüm. Onlar ürünleri birebir aynı biliyorlar. Çünkü onlara öyle bilgi verilmiş. Biraz soru bombardımanına tutayım dedim: Sonuç; biz bile kısıtlı şartlarda onlardan daha çok şey biliyoruz.
Hatta sıcağı sıcağına mağazanın şöyle bir stratejisine şahit oldum: 8350 ile 8450 arasında 350tl.lik bir fark var. Aynı özelliklerde oldukları için 8450'yi satmaya çalışmıyorlar. (Kaşınan olursa kaktırıyorlar herhalde.) Ben oradayken 8350'nin kapalı kutu stokları bitti. Bitince 8450'yi 8350 fiyatına indirip satışa devam ettiler. Ve personelin bana verdiği bilgiye göre; bu ürünler elektronik marketler için Vestel'in özel üretimiymiş. Şuana kadarki bu modellerle ilgili olup biteni görünce, bu bilgi kafama yattı.
Yahu bir de şu her zaman sattıkları 3000tl fiyat için; süper indirim yazıp; 4000'nin üzerini çizip 3000tl yazıyorlar ya; fitil oluyorum.
Bir lafım var. Hergün birşeylerle kaşılaşıp o lafımı kullanıyorum: ANORMALLİKLER, NORMALİMİZ OLMUŞ; YAŞAYIP GİDİYORUZ.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
43UD8350 veya 49UD8350 modelini kullanan var mı dostlar ?
Merhaba. Sanırım yeni üye oldunuz ve ilk mesajınız: Öncelikle hayırlı olsun. 8350'ler çok yeni modeller. Doğru düzgün teknik özellikleri bile açıklanmış değil. Sağdan soldan zorlamalarla ne olduğunu ortaya çıkarmaya çalıştık. Kimini yeni aldı, kimini düşünüyor... Bu model, anladığımız kadarıyla Vestel'in elektronik marketler için ürettiği modellerden biri.

M Çevrimdışı

MD_00

Yeni Üye
1 Ocak 2019
2
29
Merhaba. Sanırım yeni üye oldunuz ve ilk mesajınız: Öncelikle hayırlı olsun. 8350'ler çok yeni modeller. Doğru düzgün teknik özellikleri bile açıklanmış değil. Sağdan soldan zorlamalarla ne olduğunu ortaya çıkarmaya çalıştık. Kimini yeni aldı, kimini düşünüyor... Bu model, anladığımız kadarıyla Vestel'in elektronik marketler için ürettiği modellerden biri.

Evet, teşekkür ederim. O düşünenlerden biride benim:) Doğru düzgün bilgi yok, inceleme videosu yok, Vestel'in websitesinde yok bunlar kafa kurcalıyor ama elektronik marketlerde verilen özellikler ihtiyacımı karşılıyor gibi görünüyor. Şimdi bir ürünün elektronik marketler için üretilmesi olumsuz bir durum mudur acaba ?

C Çevrimdışı

canciger

Aktif Üye
5 Ocak 2018
163
bunun yerine telefunken 49TU8560 tavsiye ederim 2663 tl n11 de. vestel 49UD9300 ile bire bir aynı üründür.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Evet, teşekkür ederim. O düşünenlerden biride benim:) Doğru düzgün bilgi yok, inceleme videosu yok, Vestel'in websitesinde yok bunlar kafa kurcalıyor ama elektronik marketlerde verilen özellikler ihtiyacımı karşılıyor gibi görünüyor. Şimdi bir ürünün elektronik marketler için üretilmesi olumsuz bir durum mudur acaba ?
Tespit edebildiğim kadarıyla 3 elektronik market (MediaMarket, Teknosa, Vatan Bilgisayar) için üretilmiş. Elektronik marketler için üretilmiş olmasının hiçbir dezavantajı yoktur. Aynı marka, aynı fabrika, aynı kalite, aynı garanti şartları... Hatta Vestel'in A101 marketleri için ürettiği Hi-Level markası bile, eğer ihtiyaçları karşılıyorsa alınabilir. Tabi konu tamamiyle beklenti ile alakalı.
Bu konuyu baştan şimdiye kadar okuduysanız; tespit ettiğimiz özelliklerini bulabilirsiniz. Bu özellikler sizin için yeterli mi, değil mi; takdir sizin. Bana göre şuanda F/P ürünü olarak duruyor. Çıktığından beri fiyatlarını takip ediyorum. Normal fiyatı 3000tl. Arada bir %10 indirim yapıyorlar. Bugün şehir dışındaki bir yakınıma aldırdım. Özellikleri sizin için yeterli ve almaya karar verdiyseniz bir konuyu gözden kaçırmamanızı tavsiye ederim: Paneli IPS. Zaten bu bütçelerde alabileceğiniz panel tipleri; VA veya IPS. Bu panellerin kendilerine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Hangi panel tipine ihtiyacınız olduğu, sizin nasıl bir kullanıcı profiline sahip olduğunuzla ilişkilidir. Panel tiplerinin özellikleri bilmiyorsanız, forumda bununla ilgili açılmış konular var; bilgilenebilirsiniz.

K Çevrimdışı

karacaovalı

Yeni Üye
29 Ara 2018
11
43
merhaba Vestel 55UD8350 55" 3230 tl ile Vestel 49UD9400 49" 2973 tl arasında kaldım , özellik olarak aralarında teknik özellik olarak çok fark varalmak mı yardımcı olabilir misiniz , bugün yarın almak istiyorum !!

K Çevrimdışı

karacaovalı

Yeni Üye
29 Ara 2018
11
43
hangisi daha yeni model anlayamadım, teknik özellikleri forumdan okudum, sanırım sadece panel ve usb sayısı farklı ?
sizin bilgilerinizi önemsiyorum hangisini tavsiye edersiniz ?
merhaba Vestel 55UD8350 55" 3230 tl ile Vestel 49UD9400 49" 2973 tl arasında kaldım , özellik olarak aralarında teknik özellik olarak çok fark varalmak mı yardımcı olabilir misiniz , bugün yarın almak istiyorum !!

needd Çevrimdışı

needd

Aktif Üye
12 Ağu 2018
55
29
8350 IPS panelli, 9400 VA panelli. VA panellerde yanlardan izleme durumunda renklerde soluklaşma olabiliyor, IPSlerde böyle durum yok. VA paneller IPS panellere göre daha fazla konstrat oranı var.

K Çevrimdışı

karacaovalı

Yeni Üye
29 Ara 2018
11
43
8350 IPS panelli, 9400 VA panelli. VA panellerde yanlardan izleme durumunda renklerde soluklaşma olabiliyor, IPSlerde böyle durum yok. VA paneller IPS panellere göre daha fazla konstrat oranı var.

55ud8350 ile 49ud9400 arasında panel dışında bir fark yok diyorsunuz , 55ud8350 rahatlıkla alabilir miyim?

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
55ud8350 ile 49ud9400 arasında panel dışında bir fark yok diyorsunuz , 55ud8350 rahatlıkla alabilir miyim?
Arkadaşımız panellerinin farklı olmasından bahsetmiş; panel dışında bir fark yok dememiş. 8350 serisi IPS Panel arayanlar için iyi bir seçenek. Ama, diğer kıstaslarda yeni nesil 9400`lerden daha iyi olamaz malesef.
49' bir 9400 ile 55' bir 8350'nin fiyatını kıyaslamışsınız. Farklı segmentte, farklı büyüklükte tv'leri kıyaslamanız sizi yanıltır. 49UD8350'yi 2700tl.ye rahatlıkla alabilirsiniz. Bu şekilde; 49UD8350 ve 49UD9400 (yeni versiyonu) fiyatlarını kıyaslamanız daha iyi olur. Eğer yaklaşık 3000tl bedelle 2.nesil 49ud9400 bulabiliyorsanız ve VA panel sizin için sıkıntı olmayacaksa tabiki 9400 alın. Lakin fiyat çok iyi. Bu fiyata 1.nesil olanını verebilirler.
8350 serisi çok yeni bir model olduğundan kullanıcı deneyimi bilgilerine ulaşamazsınız şimdilik.
Ayrıca 9400 için Adem Bey'in paylaşımını inceleyebilirsiniz:
https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...i-mb130e-anakart-anakartlarin-yeni-krali.982/

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt