Vestel 43Q9900 50Q9900 55Q9900 65Q9900 Teknik Özellikler

S Çevrimdışı

SPSLP

Yeni Üye
11 Ara 2021
25
44
Merhaba, memlekette babam 50Q9900 kullanıyor. Görüntüden oldukça memnundu. Aldıktan 16 ay sonra görüntüde yatay çizgiler belirdi. Servis gelip, götürdü.

15 gün sonra TV geri gelmiş. Verilen bilgi, panel değişimi yapılmış. Servisten ilk geldiğinde TV yi görmedim. Babam mavi renk tonu daha baskın gözüküyor demişti.

Dün TV yi görme fırsatım oldu ve televizyonun renkleri iyice karışmış durumda, öyle ki, yandan bakıldığında renkler birbirine giriyor. Tam karşıdan bakıldığında renk hatası çok belli olmasada görüntü kalitesi düşük.

Servis perşembe günü tekrar gelecek.

P_20230325_181346_vHDR_Auto.jpg

P_20230425_224657_vHDR_Auto.jpg

P_20230425_224652_vHDR_Auto.jpg

Birinci Resim: İlk arıza yaptığı zamanki hali, kırmızı renk üzerindeki yatay çizgiler.

İkinci Resim : Panel değişimi yapıldıktan sonraki hali ve renklerdeki karışıklık özellikle yandan bakıldığında çok bariz
.

Bir öneriniz olursa, belirtirseniz sevinirim.

Teşekkürler...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Merhaba, memlekette babam 50Q9900 kullanıyor. Görüntüden oldukça memnundu. Aldıktan 16 ay sonra görüntüde yatay çizgiler belirdi. Servis gelip, götürdü.

15 gün sonra TV geri gelmiş. Verilen bilgi, panel değişimi yapılmış. Servisten ilk geldiğinde TV yi görmedim. Babam mavi renk tonu daha baskın gözüküyor demişti.

Dün TV yi görme fırsatım oldu ve televizyonun renkleri iyice karışmış durumda, öyle ki, yandan bakıldığında renkler birbirine giriyor. Tam karşıdan bakıldığında renk hatası çok belli olmasada görüntü kalitesi düşük.

Servis perşembe günü tekrar gelecek.

P_20230325_181346_vHDR_Auto.jpg

P_20230425_224657_vHDR_Auto.jpg

P_20230425_224652_vHDR_Auto.jpg

Birinci Resim: İlk arıza yaptığı zamanki hali, kırmızı renk üzerindeki yatay çizgiler.

İkinci Resim : Panel değişimi yapıldıktan sonraki hali ve renklerdeki karışıklık özellikle yandan bakıldığında çok bariz
.

Bir öneriniz olursa, belirtirseniz sevinirim.

Teşekkürler...
Büyük ihtimalle paneli tekrar değişecek,umarım tv geldiğinde reklamdaki çocuk gibi gülümsersiniz :ok

S Çevrimdışı

SPSLP

Yeni Üye
11 Ara 2021
25
44
Büyük ihtimalle paneli tekrar değişecek,umarım tv geldiğinde reklamdaki çocuk gibi gülümsersiniz :ok
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için, umarım hepimizin yüzünde gülücük eksik olmaz.
İlk arıza yaptığında panel kalitesinden mi bilmiyorum, o bozuk haliyle bile çok güzel görüntüsü vardı. Hem beyaz hem de siyah renkte başarılı bir paneldi. Yeni öğrendim panel "Chot" panelmiş. Gelen panelin ne olduğunu sormadık. Umarım servis biliyordur:)). Tekrar arıza olunca güven azalmaya başlıyor.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için, umarım hepimizin yüzünde gülücük eksik olmaz.
İlk arıza yaptığında panel kalitesinden mi bilmiyorum, o bozuk haliyle bile çok güzel görüntüsü vardı. Hem beyaz hem de siyah renkte başarılı bir paneldi. Yeni öğrendim panel "Chot" panelmiş. Gelen panelin ne olduğunu sormadık. Umarım servis biliyordur:)). Tekrar arıza olunca güven azalmaya başlıyor.
Renkler düzelecek mi diye ilk kuruluma dönderip yeniden kurulum deneyin şu an tv de aktif olarak çalışan panel chot

S Çevrimdışı

SPSLP

Yeni Üye
11 Ara 2021
25
44
Renkler düzelecek mi diye ikl kuruluma dönderip yeniden kurulum deneyin şu an tv de aktif olarak çalışan panel c

Renkler düzelecek mi diye ikl kuruluma dönderip yeniden kurulum deneyin şu an tv de aktif olarak çalışan panel chot

Hocam orijinali chot paneldi, dün yardımcı oldunuz, peki değişim sonrası yine Chot panel mi takılmıştır? Yoksa rastgele ne denk gelirse mı?

Hocam orijinali chot paneldi, dün yardımcı oldunuz, peki değişim sonrası yine Chot panel mi takılmıştır? Yoksa rastgele ne denk gelirse mi?

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Hocam orijinali chot paneldi, dün yardımcı oldunuz, peki değişim sonrası yine Chot panel mi takılmıştır? Yoksa rastgele ne denk gelirse mı?
Rastgele panel takılması çok mümkün olan birşey değil. Belirli modellerde belirli panel firmalarıyla çalışılır. Panel yazılımı, anakart uyumu ona göredir. O yüzden yerine takılan panel de chot paneldir.

S Çevrimdışı

SPSLP

Yeni Üye
11 Ara 2021
25
44
Rastgele panel takılması çok mümkün olan birşey değil. Belirli modellerde belirli panel firmalarıyla çalışılır. Panel yazılımı, anakart uyumu ona göredir. O yüzden yerine takılan panel de chot paneldir.
Anladım. Chot panel yerine örnek vermem gerekirse, Panda ya da Auo panel takılması pek mümkün değil sanırım. Bu modellerde kullanılan diğer panellerden bazıları bunlar olduğu için acaba o şekilde bir özgürlük var mı diye düşündüm. Rastgeleden kastım oydu aslında. Uyum açısından Chot panel takılır diyorsunuz.

Teşekkür ederim.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Anladım. Chot panel yerine örnek vermem gerekirse, Panda ya da Auo panel takılması pek mümkün değil sanırım. Bu modellerde kullanılan diğer panellerden bazıları bunlar olduğu için acaba o şekilde bir özgürlük var mı diye düşündüm. Rastgeleden kastım oydu aslında. Uyum açısından Chot panel takılır diyorsunuz.

Teşekkür ederim.
Daha önce cihaz bilgilerini paylaştığınız konuda panel bilgisi o bilgilere göre verildiği için fabrikadan panel isteği yapılmışsa (Çok ekstrem bir durum yoksa) sistem zaten o marka panelin çıkışına izin verir. Rica ederiz. Durum hakkında bilgilendirmeye devam ederseniz çok seviniriz.

S Çevrimdışı

SPSLP

Yeni Üye
11 Ara 2021
25
44
Daha önce cihaz bilgilerini paylaştığınız konuda panel bilgisi o bilgilere göre verildiği için fabrikadan panel isteği yapılmışsa (Çok ekstrem bir durum yoksa) sistem zaten o marka panelin çıkışına izin verir. Rica ederiz. Durum hakkında bilgilendirmeye devam ederseniz çok seviniriz.
Tabiki de , biraz panik hali var aslında bende. Ben kendim Sony marka televizyon kullanıyorum 2015 den beri sorun çıkarmadı. Bu Vestel'i alana kadar babam daha önce aldığım 2012 model Panasonic Neo Plasmayı kullanıyordu, onda da hiç bir sorun yaşamadık. Sarfiyatı fazla olduğu için LED bir televizyon alalım dedik. Arıza yapana kadar da oldukça memnunduk. Bakalım nasıl bir süreç bizi bekliyor. Piskolojik olarak olası arızalara hazır olsakda yine de bir endişe hakim oluyor. Endişenin kaynağı da acaba eskisi gibi olur mu olmaz mı? Çünkü görüntü kalitesi tatmin ediciydi.

Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için süreci aktarmaya devam edecem.

S Çevrimdışı

SPSLP

Yeni Üye
11 Ara 2021
25
44
Anladım hocam, sağolun. Yeniden kurulum demiştiniz, arıza kaydı oluşturmuştum, yarın bakacaklar. Şunu söyleyebilirim, babamın dediğine göre geçen haftaya göre görüntüdeki bozulma artmış durumda.

Şu an tv üzerindeki panel chot
Anladım hocam, sağolun. Yeniden kurulum demiştiniz, arıza kaydı oluşturmuştum, yarın bakacaklar. Şunu söyleyebilirim, babamın dediğine göre geçen haftaya göre görüntüdeki bozulma artmış durumda.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
şu an 43q9900 veya 50q9900 alırsam hangi panel çıkar

S Çevrimdışı

SPSLP

Yeni Üye
11 Ara 2021
25
44

Merhaba, bugün servis geldi ve arıza olduğuna ikna olmuş bir şekilde TV yi götürdü. Çünkü önden bakıldığında pek farkedilmiyordu.
Gelen arkadaş genelde montaj işlerine baktığı için bilgisinin az olduğunu söyledi. Panel üzerine sohbet ederken, şöyle bir bilgi verdi,

"üzerindeki panel yurtdışından geliyordu ama markası ya da tipi üzerine bir bilgisi yoktu, üzerine takılan ya da takılacak olan panel Vestel'in kendi üretimi dedi" doğru mu?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt