Vestel 43Q9900 50Q9900 55Q9900 65Q9900 Teknik Özellikler

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Merhaba, bugün servis geldi ve arıza olduğuna ikna olmuş bir şekilde TV yi götürdü. Çünkü önden bakıldığında pek farkedilmiyordu.
Gelen arkadaş genelde montaj işlerine baktığı için bilgisinin az olduğunu söyledi. Panel üzerine sohbet ederken, şöyle bir bilgi verdi,

"üzerindeki panel yurtdışından geliyordu ama markası ya da tipi üzerine bir bilgisi yoktu, üzerine takılan ya da takılacak olan panel Vestel'in kendi üretimi dedi" doğru mu?

Vestel panel fabrikası mı açmış. Değil tabiki.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Merhaba, bugün servis geldi ve arıza olduğuna ikna olmuş bir şekilde TV yi götürdü. Çünkü önden bakıldığında pek farkedilmiyordu.
Gelen arkadaş genelde montaj işlerine baktığı için bilgisinin az olduğunu söyledi. Panel üzerine sohbet ederken, şöyle bir bilgi verdi,

"üzerindeki panel yurtdışından geliyordu ama markası ya da tipi üzerine bir bilgisi yoktu, üzerine takılan ya da takılacak olan panel Vestel'in kendi üretimi dedi" doğru mu?
Vestel in cell üretimi yok hepsi yurtdışı

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

Muhtemelen Vestelin kendi panel etiketi yapıştırılmadan hızlıca sevke çıkmıştır. Bildiğiniz gibi panel tedariği dışarıdan olsa da montaj yapan firmalar kendi ürün kodlarını ekler.

S Çevrimdışı

SPSLP

Yeni Üye
11 Ara 2021
25
44
Muhtemelen Vestelin kendi panel etiketi yapıştırılmadan hızlıca sevke çıkmıştır. Bildiğiniz gibi panel tedariği dışarıdan olsa da montaj yapan firmalar kendi ürün kodlarını ekler.
Teknik servisin en son söylediği cümle şuydu : "Yurt dışından al, al nereye kadar, ekonomik olmuyor, o yüzden Vestel kendi üretiyor panelleri artık" gibi bir cümle kurmuştu.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Teknik servisin en son söylediği cümle şuydu : "Yurt dışından al, al nereye kadar, ekonomik olmuyor, o yüzden Vestel kendi üretiyor panelleri artık" gibi bir cümle kurmuştu.
Biraz farklı bir yaklaşım olmuş. Forumdaki ustalarımızın bilgisi vardır diye düşünüyorum. Benim bildiğim kadarıyla üretim süreci yok. Hatta hatırladığım kadarıyla anakart üretimi de yok.

S Çevrimdışı

SPSLP

Yeni Üye
11 Ara 2021
25
44
Merhaba, memlekette babam 50Q9900 kullanıyor. Görüntüden oldukça memnundu. Aldıktan 16 ay sonra görüntüde yatay çizgiler belirdi. Servis gelip, götürdü.

15 gün sonra TV geri gelmiş. Verilen bilgi, panel değişimi yapılmış. Servisten ilk geldiğinde TV yi görmedim. Babam mavi renk tonu daha baskın gözüküyor demişti.

Dün TV yi görme fırsatım oldu ve televizyonun renkleri iyice karışmış durumda, öyle ki, yandan bakıldığında renkler birbirine giriyor. Tam karşıdan bakıldığında renk hatası çok belli olmasada görüntü kalitesi düşük.

Servis perşembe günü tekrar gelecek.

P_20230325_181346_vHDR_Auto.jpg

P_20230425_224657_vHDR_Auto.jpg

P_20230425_224652_vHDR_Auto.jpg

Birinci Resim: İlk arıza yaptığı zamanki hali, kırmızı renk üzerindeki yatay çizgiler.

İkinci Resim : Panel değişimi yapıldıktan sonraki hali ve renklerdeki karışıklık özellikle yandan bakıldığında çok bariz
.

Bir öneriniz olursa, belirtirseniz sevinirim.

Teşekkürler...

S Çevrimdışı

SPSLP

Yeni Üye
11 Ara 2021
25
44
Merhaba, forumu bazen yanlış kullanıyorum kusura bakmayın.

Televizyon hususunda şöyle bir gelişme oldu. Manisadan aradılar, yenisiyle değişim kararı almışlar. Aynısından gönderecekler.

S Çevrimdışı

SPSLP

Yeni Üye
11 Ara 2021
25
44
Merhaba, forumu bazen yanlış kullanıyorum kusura bakmayın.

Televizyon hususunda şöyle bir gelişme oldu. Manisadan aradılar, yenisiyle değişim kararı almışlar. Aynısından gönderecekler.
Aynı arızayı bir kaç kere tekrarlayınca böyle bir karar mı alınıyor? Mantık nedir?

Estağfurullah. Sevindim. Şimdiden güle güle kullanın.
Teşekkür ederim, umarım bu gelen TV, ilk gelen gibi görüntü kalitesi iyi olur.

H Çevrimdışı

hasan2741

Yeni Üye
29 Mar 2023
5
39
Arkadaşlar merhabalar. 65Q9900 modelinde arka ışık ayarı yok mu? İncelemelerde görüntü ayarlarında sadece parlaklık kısmı mevcut arka ışık ile ilgili bir ayar yok. Ayrıca showroomda VA panel modelini gördüm arka ışık çok kısık geldi bana bilgilendirebilir misiniz?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,330
39
Arkadaşlar merhabalar. 65Q9900 modelinde arka ışık ayarı yok mu? İncelemelerde görüntü ayarlarında sadece parlaklık kısmı mevcut arka ışık ile ilgili bir ayar yok. Ayrıca showroomda VA panel modelini gördüm arka ışık çok kısık geldi bana bilgilendirebilir misiniz?
Arka ışık ayarı her modelde olmuyor, sadece parlaklık ayarı oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt