Vestel 43Q9900 50Q9900 55Q9900 65Q9900 Teknik Özellikler

F Çevrimdışı

Freedy

Yeni Üye
19 Mar 2023
13
21
Tv dün geldi ve kuruldu. Eski samsung lcd den buna geçince baya bir fark hissetim eski tvmi de mutfağa kurdum 😀
Öncelikle tv nin ses sistemi efsane ötesi Jbl partner desteği olması gayet iyi apartman ortamında sesini 10 dan fazla açamıyoruz nerdeyse.
Bir test yaptım sesle ilgili olarak oda kapısının camlarını hafif sallamıştı o derece bir ses var.
55 inçlerin panelleri hep lg heralde görüntü gayet iyi ölü piksel falan yok test ettik servisle beraber
Şuan müsait olamadığım için resim çekemedim mutlaka resim ekleyeceğim başlığa
Ufak bir sıkıntı vardı ilk kurulumda kanalları aradıktan sonra Anten kablosunu kontrol ediniz diye bir yazı geldi o sorun da benim lnb kablosundan kaynaklıydı onu da halletim
Şuanlık bir sorun yok gayet memnunuz vestel yapmış bu tvyi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
Tv dün geldi ve kuruldu. Eski samsung lcd den buna geçince baya bir fark hissetim eski tvmi de mutfağa kurdum 😀
Öncelikle tv nin ses sistemi efsane ötesi Jbl partner desteği olması gayet iyi apartman ortamında sesini 10 dan fazla açamıyoruz nerdeyse.
Bir test yaptım sesle ilgili olarak oda kapısının camlarını hafif sallamıştı o derece bir ses var.
55 inçlerin panelleri hep lg heralde görüntü gayet iyi ölü piksel falan yok test ettik servisle beraber
Şuan müsait olamadığım için resim çekemedim mutlaka resim ekleyeceğim başlığa
Ufak bir sıkıntı vardı ilk kurulumda kanalları aradıktan sonra Anten kablosunu kontrol ediniz diye bir yazı geldi o sorun da benim lnb kablosundan kaynaklıydı onu da halletim
Şuanlık bir sorun yok gayet memnunuz vestel yapmış bu tvyi
Hayırlı olsun güle güle kullanın mini inceleme bekliyoruz. :ok

F Çevrimdışı

Freedy

Yeni Üye
19 Mar 2023
13
21
Televizyondan ufak kesitler devamı gelecek :sirit

20230322_190641.jpg
20230322_185220.jpg
20230322_172755.jpg

F Çevrimdışı

Freedy

Yeni Üye
19 Mar 2023
13
21
hocam hayırlı olsun bir haftadır aynı urunu araştırıyorum alma niyetim var bende güzel ve memnun brakacagını dusunuyorum
Hocam hiç kuşkun olmasın alabilirsin on numara 5 yıldız bir cihaz
120 hz olmadıkça yabancı markalara pek para vermek mantıklı gelmiyor bana artık.
Bu modelden önce vestele kuşkularım vardı artık kalmadı diyebilirim.

F Çevrimdışı

Freedy

Yeni Üye
19 Mar 2023
13
21
Televizyonla 1 haftayı devirdik :sirit kısaca izlenimlerimden paylaşayım hem mini inceleme gibi olsun.
55 inç olanını aldık teknosadan teknoclub indirimiyle 12 bine gelmişti
Öncelikle görüntü çok iyi bilerek 55 inç ips olanı tercih ettik kenarlardan da izlensin diye.
Servis kurulumunda ölü piksel testi yaptık hiçbir ölü piksel yoktu ışık sızması da yoktu.
Qled olmasının avantajları var renkler gayet doğal muhtemelen lg panel var tvde.
Ev halkı hayran kaldı televizyona renkler çok parlak ve düzgün şuan 40 inç lcd den geçince dev ekran gibi geldi ama alıştık şuan
Ses kalitesine değinmeme gerek yok JBL ses partner desteği hissettiriyor kendisini.
BU8000 ile arasında kalmıştık qled diye tercih ettik bunu iykide etmişiz 😀
Konsol testi de yaptım Nintendo Switch bağladım 55 inçle Mario Kart çok zevkli geldi fakat tabi konsol için 120 hz daha iyi.
Tvyi kullanma amacımız film,dizi,haber,maç izlemek oyun oynamıyoruz tvde pek fazla.
Kısaca tatmin etti bizi baya Vestele karşı kuşkularım vardı fakat kalmadı diyebilirim. Hatta 120 hz olmadıkça yabancı markalara pek para vermeye de gerek yok şuan bence😀
Artıları;
+Yerli malı olması tabiki 😀
+Qled oluşundan görüntü kalitesi
+JBL partner ses desteği (kesinlikle sesini 10'dan fazla açamıyoruz efsane bir sesi var)
+Akıcı bir Smart tv arayüzü var Android değil ama menüler baya bi hızlı (maalesef kanal geçişleri hariç)
+Dolby desteği

Eksileri
-120 hz olmayışı (Çok da önemli değil bence ama olsaymış tadından yenmezdi.Gerçi olsaydı fiyatı da kallavi olurdu😀 )
-Kanal geçişleri yavaş biraz
-Disney plus yok (benim için sorun değil fakat Disney isteyenler için sıkıntı olabilir)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Televizyonla 1 haftayı devirdik :sirit kısaca izlenimlerimden paylaşayım hem mini inceleme gibi olsun.
Öncelikle görüntü çok iyi bilerek 55 inç ips olanı tercih ettik kenarlardan da izlensin diye.
Servis kurulumunda ölü piksel testi yaptık hiçbir ölü piksel yoktu ışık sızması da yoktu.
Qled olmasının avantajları var renkler gayet doğal muhtemelen lg panel var tvde.
Ev halkı hayran kaldı televizyona renkler çok parlak ve düzgün şuan 40 inç lcd den geçince dev ekran gibi geldi ama alıştık şuan
Ses kalitesine değinmeme gerek yok JBL ses partner desteği hissettiriyor kendisini.
Konsol testi de yaptım Nintendo Switch bağladım 55 inçle Mario Kart çok zevkli geldi fakat tabi konsol için 120 hz daha iyi.
Tvyi kullanma amacımız film,dizi,haber,maç izlemek oyun oynamıyoruz tvde pek fazla.
Kısaca tatmin etti bizi baya Vestele karşı kuşkularım vardı fakat kalmadı diyebilirim. Hatta 120 hz olmadıkça yabancı markalara pek para vermeye de gerek yok şuan bence😀
Artıları;
+JBL partner ses desteği (kesinlikle sesini 10'dan fazla açamıyoruz efsane bir sesi var)
+Akıcı bir Smart tv arayüzü var Android değil ama menüler baya bi hızlı (maalesef kanal geçişleri hariç)
+Dolby desteği

Eksileri
-120 hz olmayışı (Çok da önemli değil bence ama olsaymış tadından yenmezdi.Gerçi olsaydı fiyatı da kallavi olurdu😀 )
-Disney plus yok (benim için sorun değil fakat Disney isteyenler için sıkıntı olabilir)
Hayırlı olsun güle güle kullanın :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
Artıları;
+Dolby desteği

Eksileri
Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Müsait bır zamanda farklı açılardan renkleri ve kontrast görebilmesi için
görsel ekleyebilir misin.

F Çevrimdışı

Freedy

Yeni Üye
19 Mar 2023
13
21
Kusura bakmayın 1 hafta şehir dışındaydım. O yüzden aktif olamadım.

20230406_004709.jpg
20230406_004659.jpg
20230406_004652.jpg

Sanki 2 hafta sonrası ışık sızması olmaya başlamış gibi bilemedim 😑

İnput lag testi

20230406_150157.jpg
20230406_150121.jpg
20230406_145812.jpg

Demo videolar

20230406_151827.jpg
20230406_151816.jpg
20230406_151738.jpg