Vestel 43Q9900 50Q9900 55Q9900 65Q9900 Teknik Özellikler

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Değerli üyeler, QN90 - 80 ve 70 ile QNED866 nın panel ve arka aydınlatmasını bilen var mı. ( ıps - dırect led gibi )
Bu başlık Vestel Qled serisine aittir. Ya Samsung, LG tv tavsiyeleri başlıklarına ya da Televizyon tavsiye ana konu başlığına yazabilirsiniz. Hızlıca cevap vermek gerekirse displayspecifications.com gibi bir sayfadan bilgi alabilirsiniz.

Aynı şekilde bu başlık panel bilgisi sorma konusu da değil, bunun için Vestel panel bilgi hattı başlığı mevcut. Ama bunu da sormanıza gerek yok, Zaten gelecek olan paneller %99 belli. 55-65" qledler lg ads ve 17mb180e. 50" de auo. İlk mesajda bilgiler mevcut.

M Çevrimdışı

Moyed

Yeni Üye
26 Kas 2022
30
33
Bu başlık Vestel Qled serisine aittir. Ya Samsung, LG tv tavsiyeleri başlıklarına ya da Televizyon tavsiye ana konu başlığına yazabilirsiniz. Hızlıca cevap vermek gerekirse displayspecifications.com gibi bir sayfadan bilgi alabilirsiniz.

Aynı şekilde bu başlık panel bilgisi sorma konusu da değil, bunun için Vestel panel bilgi hattı başlığı mevcut. Ama bunu da sormanıza gerek yok, Zaten gelecek olan paneller %99 belli. 55-65" qledler lg ads ve 17mb180e. 50" de auo. İlk mesajda bilgiler mevcut.

Haklısın hocam, istemeden de olsa forum kurallarına aykırı bir hareket. Hızlı cevap ile verdiğin bilgi için de teşekkür ederim.

E Çevrimdışı

Eomer

Yeni Üye
28 Kas 2022
2
30
Ben de Kasım indirimleriyle 65q9900 tv aldım. Servis az önce gelip kurulumu yaptı. Sevgili A Adem Helvacı nın tavsiyeleri sayesinde servis menüsünden lifetime ve diagnostic testlerini yaptım. Şimdilik üründen memnunum bir gelişme olursa burada yazarım arkadaşlar. Tv seçim sürecinde açıkçası bulabildiğim tüm bilgiler bu forumdaki kıymetli üyeler, F fikoloji ve Adem bey oldu. Hangi panel geldiğini bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla güzel üretilmiş bir tv denk geldi. Bu süreçte bilgi edindiğim herkese çok teşekkür ederim.

20221201_121822.jpg

S Çevrimdışı

simplex

Yeni Üye
2 Ara 2022
2
42
Selamlar, herkese iyi forumlar diliyorum.
Bende Vestel 65q9900 aldım. Bana gelen panel ile ilgili bilgiye nasıl ulaşabilirim acaba?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

WhatsApp-Image-2022-12-02-at-18.17.48-1.jpg

A Adem Helvacı

E Çevrimdışı

Eomer

Yeni Üye
28 Kas 2022
2
30
Selamlar, herkese iyi forumlar diliyorum.
Bende Vestel 65q9900 aldım. Bana gelen panel ile ilgili bilgiye nasıl ulaşabilirim acaba?
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

WhatsApp-Image-2022-12-02-at-18.17.48-1.jpg

A Adem Helvacı
Merhaba, menü tuşuna bastıktan sonra 4725 tuşlayarak servis menüsüne ulaşabilirsiniz. Orada panel kodu yazıyor. Koddaki harfe göre hangi panel olduğunu anlayabiliyoruz sanırım. Adem beyin bununla ilgili bir videosu vardı.

S Çevrimdışı

simplex

Yeni Üye
2 Ara 2022
2
42
Merhaba, menü tuşuna bastıktan sonra 4725 tuşlayarak servis menüsüne ulaşabilirsiniz. Orada panel kodu yazıyor. Koddaki harfe göre hangi panel olduğunu anlayabiliyoruz sanırım. Adem beyin bununla ilgili bir videosu vardı.

Bu nu görmemişim. Çok teşekkür ediyorum

G Çevrimdışı

gokhanyuce86

Yeni Üye
30 Kas 2022
7
37
Herkese merhabalar, 2 gün önce 50q9900 tv ile foruma katılmış bulunmaktayım, bu başlığı da baştan sona okudum, ancak kısa süre önce almama rağmen bu sabah bir sorunla karşılaştım, dün akşam çok yağmur yağdı ve muhtemelen yayınlar gitti, sabah tv yi açtığımda üst ortada kırmızı bir şerit içerisinde anten bağlantısını kontrol edin yazısı yazıyordu, sorun değil normalde ben de YouTube veya tv plus izlemek istedim yayınlar gelene kadar ancak üstteki anten bağlantısını kontrol edin yazısı gitmiyor ve ekranı kaplıyor ve daha önemlisi neye girersem gireyim tv 1 dk içinde kendiliğinden kapanıyor, kaynak olarak tv den çıkıp hdmi ye geçtim ama yazı yine gitmiyor ve tv yine kapanıyor anteni söktüğümde ise sorun yok internete ve uygulamalara girebiliyorum ve o üstteki yazı gidiyor, servise sorduğumda anteni çıkarıp izleyin dedi, ama bu çözüm olmamalı normalde sinyal yok yazısı çıkmalı ve ben Smart tv uygulamalarını kullanabilmeliyim, ancak bende sinyal yok yazısı yerine anten kablosunu kontrol edin yazıyor ve yazı ön plandan gitmiyor bir çözüm önerisi varsa yardımlarınızı bekliyorum, bu arada tv güncel, şimdiden herkese teşekkürler saygılar

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Herkese merhabalar, 2 gün önce 50q9900 tv ile foruma katılmış bulunmaktayım, bu başlığı da baştan sona okudum, ancak kısa süre önce almama rağmen bu sabah bir sorunla karşılaştım, dün akşam çok yağmur yağdı ve muhtemelen yayınlar gitti, sabah tv yi açtığımda üst ortada kırmızı bir şerit içerisinde anten bağlantısını kontrol edin yazısı yazıyordu, sorun değil normalde ben de YouTube veya tv plus izlemek istedim yayınlar gelene kadar ancak üstteki anten bağlantısını kontrol edin yazısı gitmiyor ve ekranı kaplıyor ve daha önemlisi neye girersem gireyim tv 1 dk içinde kendiliğinden kapanıyor, kaynak olarak tv den çıkıp hdmi ye geçtim ama yazı yine gitmiyor ve tv yine kapanıyor anteni söktüğümde ise sorun yok internete ve uygulamalara girebiliyorum ve o üstteki yazı gidiyor, servise sorduğumda anteni çıkarıp izleyin dedi, ama bu çözüm olmamalı normalde sinyal yok yazısı çıkmalı ve ben Smart tv uygulamalarını kullanabilmeliyim, ancak bende sinyal yok yazısı yerine anten kablosunu kontrol edin yazıyor ve yazı ön plandan gitmiyor bir çözüm önerisi varsa yardımlarınızı bekliyorum, bu arada tv güncel, şimdiden herkese teşekkürler saygılar
Büyük ihtimal anten kabloları kısa devre olmuş o nedenle kırmızı bir uyarı veriyor sürekli. Tvye de zarar vermemesi için kapatıyor.
Merkezi uydu sistemi mi var yoksa çanak bireysel mi? Merkezi sistemse dağıtıcı cihazı kontrol ettirin, gerekirse dairenizden gelen anten kablosunun soketini değiştirip başka bir yuvaya takın dağıtıcı cihazdaki. Bireysel çanak anten ise yağmurlar nedeniyle oksitlenme kısa devre vs olabilir Bağlantı uçlarını kontrol edin. Gerekirse F konektörü kablonun ucundan bir miktar keserek tekrar takın.

G Çevrimdışı

gokhanyuce86

Yeni Üye
30 Kas 2022
7
37
Büyük ihtimal anten kabloları kısa devre olmuş o nedenle kırmızı bir uyarı veriyor sürekli. Tvye de zarar vermemesi için kapatıyor.
Merkezi uydu sistemi mi var yoksa çanak bireysel mi? Merkezi sistemse dağıtıcı cihazı kontrol ettirin, gerekirse dairenizden gelen anten kablosunun soketini değiştirip başka bir yuvaya takın dağıtıcı cihazdaki. Bireysel çanak anten ise yağmurlar nedeniyle oksitlenme kısa devre vs olabilir Bağlantı uçlarını kontrol edin. Gerekirse F konektörü kablonun ucundan bir miktar keserek tekrar takın.
Merkezi sistem ve diğer komşularda sorun yok ama dediklerinizi deneyeceğim çok teşekkürler bu arada bahsettiğim hata fotoğrafı şu şekilde

4DF748F7-40FC-446A-96B2-92A81C61A4A3.jpg

G Çevrimdışı

gokhanyuce86

Yeni Üye
30 Kas 2022
7
37
Teşekkürler hocam dediğiniz gibi kablodan bir miktar kesip yenileyince çözüldü

G Çevrimdışı

gokhanyuce86

Yeni Üye
30 Kas 2022
7
37
9BA9850F-1974-44D6-9279-631AFB3852BF.jpg

50q9900 televizyonumda adının sıkışmış piksel olduğunu öğrendiğim bir yeşil nokta var henüz 1 haftalık tv önerileriniz nedir acaba? Bu arada jscreenfix adlı uygulama ile nokta yok oldu ancak 10 dk sonra tekrar geldi, o noktaya bastırın veya yavaşça tırnak ile vurun gibi öneriler var, sizlerin önerilerini almadan yapmak istemedim tv ye zarar verebilir mi bilmediğim için, şimdiden teşekkürler tekrardan.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
65Q9900 Vestel Qled tvyi acemice tanıtmak istedim dostlar. Belki almayı düşünenlere faydalı olur. En azından beklentilerinizi daha net belirleyebilirsiniz. Maç performansını da paylaşmıştım fakat teliften dolayı o kısmı kesmek zorunda kaldım.

T Çevrimdışı

turan_erol 

Aktif Üye
10 Ara 2017
62
F fikoloji hocam merhaba. 55Q9900 modellerinde hala tekil üretim mi var (MB185E/LG İPS) ? Bir de tanıtım videosunda Auo panelden bahsetmemişsiniz ama A Adem Helvacı hocam yorumlarda Auo panelin bulunması zor ama bulunursa kaçırılmaması gerektiğini söylüyor. Auo panel de denk getirme şansımız var mı acaba ?
Son bir soru QA9700 serisi mi Q9900 serisini mi tercih edelim.
Teşekkürler.

H Çevrimdışı

hyilmaz40

Yeni Üye
19 Ara 2022
3
43
iyi akşamlar arkadaşlar 65Q9900 alarak aranıza katıldı. Ürünü 21 aralık günü vatan bilgisayardan 13,500 tl'ye aldım, 500 tl karta puan var. 13000 tl ye geldi. tv hala elime ulaşmadı bugün kargoya verilecek. tv elime ulaştıgında İlk yapmam gereken nelerdir nelere dikkat etmeliyim. duvara montaj için içinden aparat çıkıyormu. duvara monte ettirmede bir problem olur mu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt