Vatan bilgisayar Huawei notebook fiyat değişkenliği.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Canım kardeşim. ?
Ben burada olaya, kişiye, bilinçsiz etkisiz yetkisiz kişilerin çıkardığı kanuna yönetmeliğe göre konuşmuyorum. Canı yanana gaz verip pempe hayaller sunmuyorum.

Evrensel hukuk normlarına göre yorumluyorum olayı... Gerçekte, bir olayın sana bana ona göresi olmaz hukukta... Üç tane de örnek verdim... Ama bizim ülkemizde her şey mümkün...

* * *

Sim taktığım Telefonu iade ettim, sen aldın ve benimle ilgili adli bir sorun çıktı ortaya, bu ülkede ancak markopaşaya anlatırsın artık derdini. Kimse de, kanunda sim takılmış telefon iade alınıyordu bir dakika bakalım bu arkadaşın durumuna demezler... Demediler...

Binlerce mağdur var sırf sim takılmış telefon muhabbetine.

* * *

Neyse; Umarım, pc iade alınır, üçüncü şahıslar da sıkıntı yaşamaz bu durumdan. Biraz daha yazarsam Vedatank Vedatank beni düşman belleyecek... ?
Abi mesele evrensel hukuk olabilir de burada bir reel durum var bizim mevcut kanunlarımız iade edilebilir diyor dünyada da farklı olduğunu sanmıyorum bu konular yazarak anlaşılmıyor konuşsak iki dakikada anlaşırız aslında, sim kart takılan telefon normal şartlarda tekrar sıfır olarak satılmamalıdır orada sana canı gönülden katılırım ancak kanun ortadayken firma sözleşmeye ne yazarsa yazsın mahkemede geçerliliği yoktur diyorum ister imza at ister atma, sen diyorsun ki iade olsa bile mahkemeden döner burada anlaşamıyoruz. Senin dediğini anlıyorum komşunun wifi hattından bylock kullanan terör örgütücüler yüzünden aylarca wifi sahipleri hapiste yattı ama bu sonucu değiştirmez, mevcut kanuna vatan bilgisayarın sözleşmeye yazdığı husus aynen yazılmadığı müddetçe iade hukuki ve kanunidir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
''Normlar Hiyerarşisi'' diyerek konuya dahil oluyor ve kısa yoldan mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Madde 9/1 kapsamında ürünü iade etmenizi ve yeni rakamsal koşullar ile yeniden satın almanızı öneriyorum.

Normlar hiyerarşisinden bahsetme nedenim ise şu dur. Bu hiyerarşiye göre bizim yasa ve yönetmeliklerimizde OLUR denene sözleşme OLMAZ, Yasa ve yönetmeliklerimizde OLMAZ denene sözleşme olur diyorsa eğer, bu hiyerarşiye göre Yasa ve Yönetmeliğin dediği olur.

Sözleşmede satıcının size dayattıkları değil, Devletimizin size sunduğu haklar geçerlidir.

Az önce bir karar yazarken CTRL+C de hafızada kalmış başka bir madde yapıştırmışım kusura bakmayın :kiskis
Doğrusu aşağıdadır.

MADDE 9 – (1) Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. ... Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

Son düzenleme:
Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Huawei de dünkü konuşmadan sonra indirim yapmış.

Screenshot_20210417-161332.jpg

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
Huawei Store indir kampanyasından da 200 tl indirim kuponu alınıp 6799 TL ye alınabilir oldu ürün ? konu sahibi arkadaş direkt ürünü Vatan'a iade et, sonra Huawei Store'dan al ürünü bence ?

951eec36204f4fb461c49f46ae62dde270d81dc3.jpg
Bizim almış olduğumuz ürün modeli bu değil 16gb ram olan aldık biz bu 8 gb olan.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bugün THH 175 nolu telefonu aradık bilgisayara kurulum yapılmış ise firmanın insiyatifine kalmıştır diyorlar firma iade veya değişim kabul etmez diyorlar. P.tesi günü ürünü teslim almış olduğumuz mağazaya gidip müdür veya şef ile görüşmeyi düşünüyoruz bakalım sonuç ne olacak.

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Satıcı, inisiyatif alarak iade kabulü yapar ona bir şey diyemem, ama sözleşmede yazılı madde varsa ve alıcı buna imza atmışsa, thh lehte karar verse bile, mahkemeden döner...

Bugün THH 175 nolu telefonu aradık bilgisayara kurulum yapılmış ise firmanın insiyatifine kalmıştır diyorlar firma iade veya değişim kabul etmez diyorlar. P.tesi günü ürünü teslim almış olduğumuz mağazaya gidip müdür veya şef ile görüşmeyi düşünüyoruz bakalım sonuç ne olacak.

Umarım, firma inisiyatifini, sizin lehinize işletir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt