VA panel - IPS Panel Açı Farkı Testi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Selam;

Şimdilik VA paneli paylaşıyorum ve hemen bir alttaki mesaj alanını rezerve edeceğim oraya da daha sonra IPS panel ile AYNI KOŞULLARDA çekilmiş resmi ekleyeceğim.

Sürekli olarak matematiksel ve bilimsel konuşmalar yapıyoruz ancak bunların bildiğimiz ev ortamındaki etkileri nelerdir halk tipi testler ile ortaya koyalım bakalım.

Şimdi olaya Köylü Ali Dayımın gözünden bakmak lazım.

Bu uygulama benim tekelimde değil, eğer bu paylaşımı yaygınlaştırabilirsek ve herkes aynı testi kendi evindeki panellerde yapar ve bizlerle paylaşırsa (Marka model belirterek) Bu panellerin üretim şekilleri, tepkileri, değişkenleri gibi bir çok unsuru HALK TİPİ ve bence en önemlisi olan gözümüze nasıl göründüğüne dair büyük bir bilgi kaynağı olur düşüncesindeyim. :ok

Arkadaşlar benim deneme yaptığım bu resimdeki televizyon PHILIPS PUS 6262 VA panel (TPV) tv dir.

Karşıdan çektiğim resim 280cm mesafeden ve 90 derecelik açı olarak kabul edeceğimiz TAM KARŞIDAN şeklindedir

pus6262-aci-farki-jpg.jpg

TV ye bakış açımıza göre Sağda oturduğum koltuğun açısı ise 45 derece ve tv ye olan mesafesi 290cm dir

Aradaki fark aşağıda gördüğünüz gibidir :ok

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
Tavsiye konusunda eklemiştim görüntüleri burada da paylaşayım. Ips panele sahip tv LG 49UF8500 .
Va panelli tv Arçelik A32L .Boyut farkı ve çekimde ışık farkı var ma sonuç pek değişmiyor.

IPS

ips-on-jpg.jpg

ips-yan-jpg.jpg

ips-en-yan-jpg.jpg

VA

va-on-jpg.jpg

va-yan-jpg.jpg

va-en-yan-jpg.jpg

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
hehheheee siz bir de benim IPS panele bakın! açı maçı yok yaw:hihi

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
Abi bizim motion videosunu senin IPS panel gibi oynatan bir televizyon olsun , açı felan istemem şahsen. Panelin de ne tip olduğu umurumda olmaz inan.:kiskis albanez albanez

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
valla o herifler Dükkan kapattı yaw
şimdi dandik panelleri süper ultra filan diye satıyorlar ama motion da zortluyorlar hepsi de:deli1

bu arada panelin 3D si de ultra-mega-zart zurt filan yaw ben böyle kalite(hız anlamında
Panasonic PDP de bile bunu göremedim!)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Sharp da çok kötü açı verir! ama manyak kalite panelleri de vardır!
abi benim panelimi sıfır dereceden(tam karşıdan)izleyeceksin diyor adam yaw

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Sony nin 2014 yılıydı galiba eleman 120 ekran scart girişi yok ama diye üstüne basarak hatırlatıyordu fiyatı 1700 TL idi. Teknosada incelemiştim. Yandan karşıdan hiç bozmuyordu. Görüntü kalitesi va gibiydi. Ne tür paneldi bilmiyorum.
Şu anki tv im awox da bozmuyor yandan vs. Bir önceki TV 127 finlux yandan aşırı kayba uğruyordu.

gokhanknl Çevrimdışı

gokhanknl

Yeni Üye
25 May 2018
9
34
Hocam bende Benq VA panel 24inç monitör var nerdeyse İPS ekrana yakın görüntü açıları var. TV lerde kullanılan panel kalitesi zayıf olduğu için mi bu kadar açı sorunu yaşatıyor? Bu monitör sayesinde VA paneli tercih etmeye başladım ama hata mı yapıyorum.

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Ustalar VA panelleri çok yan tarafına geçip çekiyorsunuz, A Ado üstadın çektiği gibi biraz açı verseniz iyi olmaz mı?

Şimdi fottili adlı arkadaşımızın çektiği acıyla baktığımızda VA bana kesinlikle olmaz, fakat Sota yoneticimizin fotoğraflarına baktığınızda olabilir diyorum.

Gene yakından olsun ama, Yani yan açıdan çekilirken TV panelini kimse yarım seyretmez, yine yan çekilir ama, panelin tamamına hakimdir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri