VA panel - IPS Panel Açı Farkı Testi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Aski Apartim Hareketli Oldugu icin
Nere tarafa oturumsa o tarafa ceviriyorum
Izleme mesafesi
En yakin 4mt
En uzak 6mt

65" Şart Oldu :kiskis

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Kabaca bir kroki çizdim. (elim yatkın değildir:kiskis) Mevcut durumda VA kurtarır mı? Sanırım bu odaya 49/50 büyük kaçar gibime geliyor, izleme mesafesine bakılırsa. (1. kişi yok sayarsak 1.50 metre hemen hemen) Yavaş yavaş kriterlerimde oturdu sonunda:seytan

Benim için olmazsa olmaz,
1- internet siteleri ve youtube den film ve müzik (hafta sonu tatilde uzanır seyrederim) Aksiyon (Need Vor speed) ve fantastik filmler (yüzüklerin efendisi) görsel şölen :) favorimdir.
2 Tv normal yayınları, sıradan kanallar yani dizi(olursa netflix olur, o da ileri doğru)

3 Oyun oynanmayacak ( x box, ps4, ben PC ciyim abi:tara)
4 Maç izlenmiyor ( belki dünya kupası, derbi, ve şampiyonlar ligi çeyrek finalden sonra)

Bir sourond+subwoofer alınacak ilk etapta ardından TV Box. ( Tv de üzmeyecek ses olsun yeter)

Böylece bildiğin sinema salonu gibi olur :)

Evim tek katlı müstakil, ver coşkuyu kolonlara:hoba1

Bunları buraya neden yazdım, sonra unutuyorum:kop A Ado üstadın dediği gibi, ! Biz Pro İzleyiciler' ancak belli bir zamandan sonra karar verebiliyoruz, 3 sene kadar:polis:haha

adsiz-jpg.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kabaca bir kroki çizdim. (elim yatkın değildir:kiskis) Mevcut durumda VA kurtarır mı? Sanırım bu odaya 49/50 büyük kaçar gibime geliyor, izleme mesafesine bakılırsa. (1. kişi yok sayarsak 1.50 metre hemen hemen) Yavaş yavaş kriterlerimde oturdu sonunda:seytan

Benim için olmazsa olmaz,
1- internet siteleri ve youtube den film ve müzik (hafta sonu tatilde uzanır seyrederim) Aksiyon (Need Vor speed) ve fantastik filmler (yüzüklerin efendisi) görsel şölen :) favorimdir.
2 Tv normal yayınları, sıradan kanallar yani dizi(olursa netflix olur, o da ileri doğru)

3 Oyun oynanmayacak ( x box, ps4, ben PC ciyim abi:tara)
4 Maç izlenmiyor ( belki dünya kupası, derbi, ve şampiyonlar ligi çeyrek finalden sonra)

Bir sourond+subwoofer alınacak ilk etapta ardından TV Box. ( Tv de üzmeyecek ses olsun yeter)

Böylece bildiğin sinema salonu gibi olur :)

Evim tek katlı müstakil, ver coşkuyu kolonlara:hoba1

Bunları buraya neden yazdım, sonra unutuyorum:kop A Ado üstadın dediği gibi, ! Biz Pro İzleyiciler' ancak belli bir zamandan sonra karar verebiliyoruz, 3 sene kadar:polis:haha

Volkan oturma düzenimiz hemen hemen aynı, sadece benim mesafe 3 Metre dolaylarında (Oturduğum yer) onun dışında açı da aynı sayılır. Peki o iki koltuğun sırt dayanma noktaları arasındaki mesafe ne kadar yaklaşık?

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Volkan oturma düzenimiz hemen hemen aynı, sadece benim mesafe 3 Metre dolaylarında (Oturduğum yer) onun dışında açı da aynı sayılır. Peki o iki koltuğun sırt dayanma noktaları arasındaki mesafe ne kadar yaklaşık?
Üstadım mesafe yok diyebilirim, yanlarda duvara dayalı sayılır.

imag0024-jpg.jpg

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79
Fox kanal olan fotolar ud9300 Samsung va panel
Show TV çukur dizisi olan ud8400 IPS paneldir.

vPYr3v.jpg

nlYZ40.jpg

VD2mjn.jpg

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79
Düzenleme modunda fotolar gözüküyor ama yayınlanınca görünmüyor, bende mi problem var Sota Sota yardım please:)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
sanalexpress sanalexpress,

Hızlıresım Yurtdısına Erısım Yasagı Koydu, Sunucumuzda Yurtdısında Olmasında Oturu Resımlerınız Gozukmez

1mb Altındakı Resımlerınız ıcın Dosya Ekle Butununu Kullanın

1mb Ustu ıcın Upload Imagesi Butonunu Kullanın :ok

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Fox kanal olan fotolar ud9300 Samsung va panel
Show TV çukur dizisi olan ud8400 IPS paneldir.
vPYr3v.jpg

nlYZ40.jpg

VD2mjn.jpg

Hım fotoğraflar gözükmüyor X işaretli, fakat cevapla dediğimde görebiliyorum.

Va bende değer kaybetmeye başladı, çok beyaz hocam yandan, arka fon da açık renk olunca iyice soluk çıkıyor. Hiçbir detay yok. Koyu sahnelerde dener misin sana zahmet. İps yi ise karşıdan.

Ya açısı bir nebze iyi bir VA bulacağım, yada Kontrastı bir iki tık iyi İPS bulacağım, gibi duruyor bu gidişle.

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79
2 model TV ye de sahibim ( aslında 2si de ud8400 ve IPS idi. İlk aldığım çerçevesinde küçük hasar nedeniyle ud9300 ile değişti.) Oturma düzeni benim evimde yan açılı, ud8400 daha iyiydi. Va olan da karşısına geç anı yaşa o kadar keyifli. Kısacası artılar eksiler var. Almadan canlı olarak ürünleri görün bence.
@Let's _be_ honest

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79
Sota Sota hocam. Va panel cihazınızın renk ayarlarını paylaşır mısınız. Sizin va benim va yı dövüyor. Birde TV modelini söyler misiniz.rica etsem.

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Abi Vestele söyler misin? Allah'ını seviyorsa panellerinde Samsung VA kullanmasın. Sanalexpres arkadaşımız alınmasın lütfen, fakat paylaştığı ud9300 Samsung VA Fox dizisinde, 1. karşıdan resim ile, 2. yandan resim arasındaki fark, Tv var ile Yok arasındaki fark gibi.

A Ado albanez albanez

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri