Uygun Fiyata Sinema Sistemi Tavsiyesi

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
biraz geriden açıklayarak geleyim Mikado analog bir ses sistemi dolayısıyla ses bu hoparlör sistemine digital olarak gelemez bahsettiğiniz aparat digital sesi analog 5.1 yapar mikadoya slowfood'un linkini verdiği aparat ile 5.1 ses alabilirsiniz ama kaynak cihazda (TV veya media player) optik çıkış olması gerekir netflix amazon veya disneyden 5.1 gerçek ses alırsınız sorun olmaz ama ses kalitesi nasıl olur onun garantisini vermem

öte yandan diğer topicte de bahsettin usbye takılan remuxların sesini soundbara alamamanızın tek bir nedeni vardır lisans yoksa usblerin bant genişliği filan değildir bir de genelde forumlarda cihaz aktrımlarının bant genişliği ile filmlerin bitrateleri karıştırılır mesela şöyle örnek vereyim ortalama bir remux filmin bitratei maksimum 80 mbps dir yani 1 saniyede akan veri 80 megabit megabiti megabyte çevirirken 8e bölmek gerekir 80/8=10 megabyte usb 2.0ın maksimum bant genişliği 60 mbtır yani 6da biri

media player önerme nedenimiz usbden oynatılan filmleri atmos olarak sounbdara aktaramazsan diye idi hatta ben diğer topicte atmos sesler için link vermiştim onların hepsi true hd atmos ve m2ts dosyaları yani bluray atmos sesi herhangi birini oynatırsa o zaman senin tv usbye takılan tüm filmlerin sesini atmos olarak soundbara iletir

Bu arada yaşça albanez abim hariç hepinizden büyüğümdür 55 yaşındayım eğer ukalalık olarak algılamazsanız ses ve görüntü sistemlerine ömrümü verdim eğer bazı konularda takılırsanız beni alıntılayın forum uyarıyor girer cevap veririm
Ben durumun farkında olduğum için direkt sizi etiketledim. Ses konusunda bilgim kısıtlı, çok karmaşık geliyor bana.

Hayatımda ilk Dolby lisanslı ürünü 90'lı yıllarda müzik seti ve Walkman'da deneyimlemiştim. Kaset çalarken çıkan analog gürültüyü (uğultu) nerdeyse yok edecek derecede azaltıyordu. CD'de olmuyor ama kaset çalarda derinden bir uğultu gelir normalde. Daha sonra bir sürü Dolby çeşidi çıktı.
Dolby_NR.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt