Uygun Fiyata Sinema Sistemi Tavsiyesi

O Çevrimdışı

Omer Kaya

Yeni Üye
7 Tem 2020
3
33
Herkese merhaba. Forumda yeniyim. Kısa bir süre sonra evleneceğim ve evime uygun bir bütçeyle (Max 2000TL) bir ses/sinema sistemi almak istiyorum.
Bu konuda bilgili arkadaşlar tavsiye verirse gerçekten mutlu olurum.

55UM71 LG markalı bir televizyona sahibim. Kaliteli bir ses beni mutlu edecektir.
Şİmdiden herkese teşekkürler.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kullanım amacı nedir? Film, müzik?
Film nereden izlenecek? Torrent vs ile indirilen 5.1 filmler mi, Netflix üzerinden mi?

Açıkçası film için 5.1 sistem bakıyorsanız 2000 TL yetmez.
İkinci el DVD & Blu-ray oynatıcılı bir 5.1 ses sistemi alıp işinizi görebilirsiniz.
Alacağınız sistemde HDMI ARC ve HDMI CEC desteği olmak zorunda.

Amacınız müzikse eğer 2.0 Stereo sistem toplamanızı tavsiye ederim.
İkinci el bir Stereo amfi (Pioneer, Sony, Kenwood, JVC, Marantz gibi) yanına da 2 adet 3 yollu & 2 yollu hoparlör çifti alabilirsiniz.

Soundbar bakacağım diyorsanız, o bütçeye varsa eğer 3.1 bakın.
Üçüncü kanal konuşma sesleri için iş görebilir.

Soundbarlar ile ilgilenmediğim için şu iyidir şu kötüdür gibi bir şey söyleyemem.

O Çevrimdışı

Omer Kaya

Yeni Üye
7 Tem 2020
3
33
Hem Netflix hem de Torrent sen yüksek kaliteli filmler izleyeceğim. Müzik daha ziyade ikinci planda kalacak. Denon Dt-1 ürünü işimi görür mü acaba?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Z506 ya da Z906 gibi ürünlerde aklımda var ama emin değilim.

S Çevrimdışı

sarper28

Aktif Üye
24 Şub 2018
221
Hem Netflix hem de Torrent sen yüksek kaliteli filmler izleyeceğim. Müzik daha ziyade ikinci planda kalacak. Denon Dt-1 ürünü işimi görür mü acaba?

Z906 dts destekliyor Max, daha modern birsey bak hocam. Ama arkadaşların dediği gibi 2k çok yüksek bir bütçe değil 3+1 tarzı LG dolby atmos barlar var onlara bakmanı tavsiye ederim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Z906 fiyatını hak etmiyor ama yine de siz bilirsiniz.
Ya 3.1 veya 5.1 soundbar bakın
Ya da 5.1 dvd veya bluray oynatıcısı olan ikinci el sistemlere bakın.
Marka model verdiğiniz takdirde HDMI ARC & CEC desteği olup olmadığına bakarız.

Bu döviz kuruyla 2000 TL ye güzel bir sıfır ürün bulmak imkansız. (Soundbar dışında)

Bahsettiğiniz mini sistem işinizi görmez maalesef.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Başlığı görünce içim cız etti. Nerede o 10 yıl önceki 5+1 ev sinema sistemleri. 5+1 lerin üretimini durdurup soundbarları piyasaya sürenleri Allah top etsin. Philips hts 5520 cihazı 10 yılı aşkın kullanıyorum çok memnunum ama eskidi artık yeni birşey alayım diyorum yok piyasada emsali. İlla 10 milyar verip anfi kolon almak zorundayız.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Başlığı görünce içim cız etti. Nerede o 10 yıl önceki 5+1 ev sinema sistemleri. 5+1 lerin üretimini durdurup soundbarları piyasaya sürenleri Allah top etsin. Philips hts 5520 cihazı 10 yılı aşkın kullanıyorum çok memnunum ama eskidi artık yeni birşey alayım diyorum yok piyasada emsali. İlla 10 milyar verip anfi kolon almak zorundayız.

Buna da kapitalizm diyorlar maalesef.
Oynatıcılı sistemler de çok matah değildi aslında. :hihi

Döviz kuru düşük olsa giriş seviye AVR paket alınabilirdi ama 2000 TL'ye öyle bir paket artık yok maalesef.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Bütçenizin yarı fiyatına belirrttiğiniz özelliklerde 2.el sinema sistemleri satılıyor. Bir sisteme o kadar para vermek gereksiz.

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Apartmanda yaşayacaksanız eğer aldığınız ses sistemi size ses değil sadece görüntü katacaktır bunu da dikkate alarak sıradan 5.1 almanız yeterli olabilir zaten yüksek seslerde kalite farkları ortaya çıkıyor düşük sesde bilindik markalarda istediğiniz ses doygunluğunu verebilir

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Buna da kapitalizm diyorlar maalesef.
Oynatıcılı sistemler de çok matah değildi aslında. :hihi

Döviz kuru düşük olsa giriş seviye AVR paket alınabilirdi ama 2000 TL'ye öyle bir paket artık yok maalesef.

Katılıyorum hocam ama ucuz ve soundbar dan daha iyi sesleri var.

O Çevrimdışı

Omer Kaya

Yeni Üye
7 Tem 2020
3
33
Bütçeyi biraz daha zorlayabilirim. Bahsettiğiniz başlangıç Avr paketlerinden bir sistem önerebilir misiniz lütfen?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt