Ümit Emmi'nin Köşesi

umiti Çevrimdışı

umiti

Aktif Üye
18 Mar 2019
113
59
Arkadaşlarınızı akıllıca seçin

Zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz arkadaşlarınız size uygun mu? Sizin değerlerinizi benimsiyorlar mı? Sizi hedeflerinize ulaştırmak için cesaretlendiriyorlar mı? Bu soruları olumlu cevaplamanız için hayat tarzınıza bakın. Hayat tarzınıza uyan arkadaşlarınızı seçin. Sizi olumlu yönde etkileyen arkadaşlara hayatınızda yer açın.

umiti Çevrimdışı

umiti

Aktif Üye
18 Mar 2019
113
59
Düşünce kontrolünü öğreten kitaplar okuyun

Kişisel gelişim kitaplarında düşünceleri kontrol edip hayat felsefemize yansıtmamıza yardım edecek bilgiler yer alıyor. Bunları araştırın ve okuyun.

umiti Çevrimdışı

umiti

Aktif Üye
18 Mar 2019
113
59
Bilinçaltınızı kullanmayı ve bilinçaltınıza güvenmeyi öğrenin

Günün sessiz bir vaktinde aklınızdan geçen sözcükleri değil içinizden gelen sesi dinleyin. Mantığınızın sizi hata yapmaya zorlamasına izin vermeyin.

umiti Çevrimdışı

umiti

Aktif Üye
18 Mar 2019
113
59
Karizmatik bir kişilik geliştirin

Çevresi geniş insanlar her zaman yaşamlarını eğlenceye çevirebilir. Bu insanlardan biri olmak için görünümünüze önem verin. Akıcı konuşma dersleri alın. Yaratıcı espriler öğrenin. Sosyal ortamlarda ilgi çekecek davranışları öğrenin. Herşeyden önemlisi zaten karizmatik biri olduğunuza inanın. İnanç ilk adımdır, gerçeklik inancı takip eder.

umiti Çevrimdışı

umiti

Aktif Üye
18 Mar 2019
113
59
- Aşka izin verin

Eğer hayatınızın gerçek ustası olmak istiyorsanız, her davranışınızda sevgi olmasına izin verin. Arkadaşlarınızı, ailenizi sevin. Hatta düşmanınıza da sevgi gösterin. Bu belki de en zor gerçekleştirilebilen önerimiz. Ancak bir kez bunu başardığınızda etrafınızdakiler tarafından lider biri olarak görüleceksiniz.

umiti Çevrimdışı

umiti

Aktif Üye
18 Mar 2019
113
59
Hayatınızda olan her güzel insan ve her güzel şey için şükredin.

"Hayatınızı çok daha iyi bir hale getiren insanlara teşekkür etmeye zaman ayırın. Birileri için bir şeyler yapın. Birilerine problemlerini çözmelerinde yardım ettiğinizde, kendi problemlerinizi de başka bir penceren görmeye başlarsınız. Başkalarına yardım ederek hayatınızı daha iyi yaşayın."

umiti Çevrimdışı

umiti

Aktif Üye
18 Mar 2019
113
59
Sofralarınız rengarenk olsun.

"Tabağımı her zaman elimden geldiğince renkli hale getiriyorum. Farklı renklerde sebzeler kullanıyorum. Bu gece patates ve omleti domates, ve kırmızı soğan ile renklendirdim mesela. Yemesi çok eğlenceli oluyor, bunun yanı sıra bir sürü vitamin ve mineral de sağlıyor. Hazırlaması da o kadar zor değil."

umiti Çevrimdışı

umiti

Aktif Üye
18 Mar 2019
113
59
Gereğinden fazla zahmete girmeden arkadaş edinin.

"Hepimizin hayatında hep bir şeyler planladığımız ama hiç uygulayamadığımız 'arkadaşımsı' kişiler vardır. Sürekli insanlarla planlar yapıp bir şekilde uygulayamamak yerine, insanlara gün içerisinde yaptığım her ne ise ona katılmaları için davet etmeye başladım. 'Bugün yeni bir kitapçı keşfedeceğim.' veya 'Nasılsın? Ben de tam yürüyüşe çıkmak üzereydim, katılmak ister misin?' şeklinde arkadaşça sorular sorarak iletişim kurmak çok daha kolay. Eğer oyun oynamıyorlarsa bu insanlar için hayır demek kolaydır ve genellikle dışarı çıkacakları için sizin kadar mutlu olurlar. Yalnız kalabiliriz. Dolayısıyla insanlarla bu şekilde iletişim kurmak hem stresinizin azalmasına hem de arkadaşlarınızla yeniden keyifli vakit geçirmenize olanak sağlar."

umiti Çevrimdışı

umiti

Aktif Üye
18 Mar 2019
113
59
Boş zamanlarınızda kafanızı dağıtacak minik hobiler bulun.

" 'Kendin yap' projelerine özel açılmış bir sürü Instagram sayfası bulunuyor. Telefonunuzu bir kenara bırakıp, gerçek manada bir şeyler yapmak gerçekten kendinizi iyi hissettiriyor. Eğer istediğiniz gitmezse de sorun değil. Bu hobiler maddi anlamda ucuz oldukları için, istediğiniz kadar deneyebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde eski bir ayakkabı kutusundan, mücevher kutusu yaptım ve gerçekten çok keyifliydi.

umiti Çevrimdışı

umiti

Aktif Üye
18 Mar 2019
113
59
Sosyal medyada daha az zaman harcayın.

"Bunun hala inanılmaz derecede işe yarar olduğunu düşünüyorum. Fakat Twitter uygulamasını kaldırmak benim hayatımı çok daha iyi bir noktaya getirdi. Eskiden Twitter'a bağımlıydım ve bu alışkanlığı bırakmak benim için zordu. Fakat açık bir şekilde bu uygulamanın özel hayat ve benim gibi sinirli insanlar açısından korkunç olduğunu düşünüyorum. Bütün bu nefreti ve istismarı görmek, sürekli kötü haberler okumak benim sağlığıma hiç iyi gelmedi. Uygulamayı kaldırdığımda, içimde sürekli tweet atma isteği oluyordu. Bu dürtüyü bastırmak için aklıma gelen her şeyi duvarıma yazmaya başladım. Günün sonunda yazdığım her şeye baktığımda, bunun ne kadar çılgınca olduğunu fark ettim.

umiti Çevrimdışı

umiti

Aktif Üye
18 Mar 2019
113
59
Yaratıcılığınızı ortaya dökebileceğiniz bir hobi edinin.

Yaratıcılığınızı ortaya dökebileceğiniz bir hobi edinin.

"Depresyon ve anksiyete sorunlarımı aşmama makyaj yapmak yardımcı oldu. Bu benim için pozitif bir aktiviteye yönelmenin ve o gün uğraştığım her şeyden kafamı uzaklaştırmanın bir yoluydu. Ve sonuç olarak gerçekten gurur duyduğum şeyler yapıyordum."

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt