TV'nin EDID bilgileri nasıl değiştirilir?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
turkomans turkomans spi dosyasi ile tv den downloadSPpi.mb180 komutuyla edid dosyasini alabilmeniz lazim,alamadiysaniz eksik bir islem yapiyorsunuz.Yüklemeki icin ise bellekte Spii dosyasi hazirlayin düzenlediginiz edid i icine koyun ve servis menüden usb op ile geri yükleyin.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Ekran-Resmi-2023-03-19-00.51.04.png

usb üzerinden gelen syslog dosyalarını texteditor ile açtığımda tv'nin edid hex'lerine ulaşabildim. şimdi birisi bana bunu düzenledikten sonra tv'ye usb üzerinden nasıl import edeceğimi anlatırsa herkese yardımcı olabileceğim :)
Öncelikle hosbulduk hosbulduk usta edid dosyasını verirse usb operations ile tv ye yükleyin yükleyin ki hdmi girişi çalışşın.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ekran-Resmi-2023-03-19-00.51.04.png

usb üzerinden gelen syslog dosyalarını texteditor ile açtığımda tv'nin edid hex'lerine ulaşabildim. şimdi birisi bana bunu düzenledikten sonra tv'ye usb üzerinden nasıl import edeceğimi anlatırsa herkese yardımcı olabileceğim :)
Mac kullanıyorsun,syslog nedir de bilirsin muhtemelen :)
Şöyle yazayım,üstlerde sevgili hosbulduk hosbulduk un yazdığı "dosya geliyor" uyarısını dikkate alarak dosyayı usb ile tekrar almayı denemelisin ,gerçek edit işte o zaman gelebilir ,aldığın "sahte" demiyorum ama usb yöntemi ile almalısın dosyayı.Şöyle yap ,fat32 formatlı belleğe download.profile yazan yeri download.spi yapıp almayı dene.mutlaka gelir orjinal dosya :ok

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Mac kullanıyorsun,syslog nedir de bilirsin muhtemelen :)
Şöyle yazayım,üstlerde sevgili hosbulduk hosbulduk un yazdığı "dosya geliyor" uyarısını dikkate alarak dosyayı usb ile tekrar almayı denemelisin ,gerçek edit işte o zaman gelebilir ,aldığın "sahte" demiyorum ama usb yöntemi ile almalısın dosyayı.Şöyle yap ,fat32 formatlı belleğe download.profile yazan yeri download.spi yapıp almayı dene.mutlaka gelir orjinal dosya :ok
peki biz bu hdmi baglantisini profil icin kullanabilire miyiz?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
benim anakartım mb180 ama 181 değil ki. tv'den usb'ye gelen yalnızca 4 adet syslog dosyasından ibaret. onlara da vestel toolbox bunlar vestel dosyası değil arkadaş dedi. ben text editor ile açtım o 4 syslog dosyalarını.
toolbox ile acabileceginiz bir dosya degil edid veya log dosyalari..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt